ILIRIADA PORTAL

NATO, Scheffer do t段 jape ftesen Shqiperise

Shko posht

31032009

Mesazh 

NATO, Scheffer do t段 jape ftesen Shqiperise
NATO, Scheffer do t段 jape ftesen Shqiperise

Sekretari i Pergjithshem i NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer, do t置 dergoje ftesat zyrtare Shqiperise dhe Kroacise, qe t段 bashkangjiten aleances.
Scheffer ka marre njoftimin e Departamentit amerikan te Shtetit se te gjitha vendet anetare te Aleances kane dorezuar protokollet e ratifikuara per anetaresimin, ne Uashington.

Lajmin e ka konfirmuar kabineti i Scheffer ne Bruksel.

Sipas zedhenesit te departamentit, Gordon Duguit, dy vendet do te behen anetare me te drejta te plota ne samitin e 60-vjetorit te krijimit te NATO-s ne fundjave.

Pas fteses zyrtare se Sekretarit te Pergjithshem te NATO-s, Shqiperia dhe Kroacia do t'i dorezojne instrumentat e tyre ratifikuese ne Departamentit e Shtetit dhe me pas konsiderohen anetare te rregullta te Aleances.
avatar
ADMIN

Numri i postimeve : 3205
Age : 48
Reputation : 17
Points : 18540
Registration date : 19/10/2008

Shiko profilin e antarit http://ILIRIALIVE.COM

Mbrapsht n krye Shko posht

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi