ILIRIADA PORTAL

Indonezia do tė njohė sė shpejti Kosovėn

Shko poshtė

02042009

Mesazh 

Indonezia do tė njohė sė shpejti Kosovėn
Londėr -Indonezia do tė njohė sė shpejti pavarėsinė e Kosovės. Lajmi ėshtė bėrė i ditur nga vetė presidenti indonezian, Susilo Bambang Yudhoyono nė Londėr. “Ėshtė e mundur ta njohim pavarėsinė e Kosovės shpejt", ka thėnė ai gjatė njė ligjėrate nė "London's School of Economics". "Sa i pėrket ēėshtjes sė Kosovės, ne e shohim atė nė dy kėnde: njėri ėshtė respektimi i integritetit territorial tė vendeve tė OKB-sė dhe tjetra e drejta e kosovarėve pėr pavarėsi si pjesė e shpėrbėrjes sė ish-Jugosllavisė", citohet tė ketė thėnė Yudhoyono, i pyetur nga pjesėmarrėsit, bėjnė tė ditur mediat britanike.

Po ashtu presidenti indonezian ka theksuar se pėr temėn e Kosovės ka biseduar edhe me sekretarin e pėrgjithshėm tė OKB-sė Ban Ki-Moon dhe presidentin Martti Ahtisaari.
start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25511
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Indonezia do tė njohė sė shpejti Kosovėn :: Komentet

avatar

Mesazh prej Thu Apr 02, 2009 3:08 pm nga lidabica

Bravo,Susilo,qe po na e njeh Pavaresine e Kosoves .

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Apr 02, 2009 3:27 pm nga emigranti

pika pika mbushet kazani Very Happy

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi