ILIRIADA PORTAL

Tregtarėt e Pazarit tė Ri nė Tiranė, protestė pėr urdhrin e ri tė bashkisė

Shko poshtė

02042009

Mesazh 

Tregtarėt e Pazarit tė Ri nė Tiranė, protestė pėr urdhrin e ri tė bashkisė
Tregtaret ne tregun e Pazarit te Ri ne Tirane, kane bllokuar aktivitetin e tyre te biznesit qe ne oret e para te mengjesit te se enjtes. Arsyeja eshte nje urdher i bashkise se Tiranes, ku ne kete treg nuk do te lejohet asnje makine, qofte edhe per furnizimet qe duhet te bejne tregtaret. Tregtaret shprehen te irrituar, duke thene se i paguajne bashkise cdo detyrim.

"Ka tre dite qe tregu eshte i bllokuar nga policia, se per ca eshte bllokuar ne nuk e dime. Ska tregti, tregtaret rine neper dyert e dyqaneve", thote nje tregtar. "Bashkia do taksat, tregun e mbylli, policia te gardhi, tre kliente qe do vijne do ikin me vrap. Ai qe do vije me makine do e ler makinen ne Durres per te bere pazar ketu", thote nje tjeter tregtar. Jane mbi 150 tregtarė qe ushtrojne aktivitetin e tyre ne tregun e Pazarit te Ri. Nderkohe tregtaret paralajmerojne se ne rast se nuk do te marrin nje pergjigje, protestat do te thellohen me tej.
alsat
avatar
emigranti

Numri i postimeve : 894
Reputation : 5
Points : 19674
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Tregtarėt e Pazarit tė Ri nė Tiranė, protestė pėr urdhrin e ri tė bashkisė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Thu Apr 02, 2009 3:28 pm nga emigranti

Arsyeja eshte nje urdher i bashkise se Tiranes, ku ne kete treg nuk do te lejohet asnje makine, qofte edhe per furnizimet qe duhet te bejne tregtaret. Tregtaret shprehen te irrituar, duke thene se i paguajne bashkise cdo detyrim.

ēbehet kshtu atje????????? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Apr 02, 2009 3:33 pm nga lidabica

po i ka ardh fundi ketij idioti,prandaj i ka hik truni....
mjere ata tregtare qe duan te hane buke...po ku pyet i cmendmi.....i nxjerr edhe policet tani,sqaroi njehere o psikopat se jane njerez te ndershem qe punojne e fitojne me djersen e ballit .
NJERIU REKLAME=EDI RAMA
GJithe diten neper tv-ra na qan hallet e popullit,pastaj ....s'i le te punojne,ju prish shpiat e ku di une...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Apr 02, 2009 3:36 pm nga lidabica

po,po policine bashkiake,pa le kur del dhe ai buratinua shalesi...aman se na e shpifen....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Apr 02, 2009 3:40 pm nga emigranti

lene ate shalsin ai esht i neveritshem fare Mad Mad Mad se di po bej ēudi me veten se si e keni duruar kaq vjet dhe nuk eshte ēudi qe te votohet prap... po mir nuk keni te drejt ju si popull te ngriheni e te kerkoni dorheqjen e rames????????

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Apr 02, 2009 6:16 pm nga blu

Nga nje njeri anormal cfare nuk pret . Kishte porositur dhe FERIDENE e hashashit te mos kthehej me ne burg kur i dhane leje. Por FERIDEJA u tregua me e zgjuar se RAMA dhe u kthye . Do e merte ne qafe plaken e shkrete se do i shtohej denimi.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Apr 02, 2009 6:23 pm nga lidabica

po eshte idiot me plot kuptimin e fjales

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Apr 02, 2009 7:53 pm nga shqiptari

idjot idjot por po ju rrjep te gjall

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi