ILIRIADA PORTAL

Grup pune pėr luftėn kundėr korrupsionit

Shko poshtė

03042009

Mesazh 

Grup pune pėr luftėn kundėr korrupsionit
Tiranė-Brenda kėtij muaji, Avokati i Pėrgjithshėm i Shtetit dhe Inspektoriati i Lartė i Deklarimit dhe Kontrollit tė Pasurisė do tė ngrejnė grupin e pėrbashkėt tė punės pėr luftėn kundėr krimit ekonomik. Lajmi ėshtė konfirmuar nga burime pranė Avokatit tė Shtetit, tė cilat pohuan se grupi i punės do tė mblidhet nė kuadėr tė memorandumit tė mirėkuptimit, nėnshkruar midis kėtyre dy institucioneve pak ditė mė parė.

Gjatė takimit tė parė mėsohet se palėt do tė bien dakort pėr termat e referencės pėr zbatimin e Memorandumit tė Mirėkuptimit si dhe pėr detyrat, rregullat dhe proēedurat e tij.

Nėpėrmjet memorandumit, Avokati i Pėrgjithshėm i Shtetit merr pėrsipėr tė ndihmojė Inspektoriatin si nė aspektin e hetimit, ashtu edhe nė pėrfaqėsimin e Shtetit pėr dėmet qė rrjedhin nga fshehja e pasurisė nga persona tė ndryshėm. Ndėrsa, Inspektoriati siguron pėr shkėmbimin e shpejtė tė informacionit pėr tė gjithė ata individė tė dyshuar pėr shkelje tė ligjit.
start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23948
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Grup pune pėr luftėn kundėr korrupsionit :: Komentet

avatar

Mesazh prej Fri Apr 03, 2009 9:38 pm nga ADMIN

Vetem e kane shume problem se ndoshta nuk dine se ku te ja fillojne me pare

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Apr 03, 2009 10:54 pm nga nardlushnja

Nga vetja e tyre

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Apr 04, 2009 10:21 am nga lidabica

Po ne Polici eshte nje drejtori antikrim,ne kryeministri eshte nje drejtori antikorrupsion,si duket nuk jane te afta dhe "patjeter"duhet t'i vije ne ndihme edhe Avokati i Popullit Shocked
Nuk jam e sigurte ,por te gjitha keto grupe pune apo komisione te cdo lloji me duket se paguhen mbi page... Shocked

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Apr 04, 2009 4:12 pm nga ADMIN

Po pra kjo eshte korrupsioni,kush do ta luftoje kure vete keto grupe jane te korruptuara!!!!!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi