ILIRIADA PORTAL

Merkel i kthen kurrizin Karamanlis

Shko poshtė

07042009

Mesazh 

Merkel i kthen kurrizin Karamanlis
Strasburg-Mediat greke bėjnė tė ditur se kancelaria gjermane Anegela Merkel, nuk ka dashur tė takohet me kryeministrin grek Kostas Karamanlia.Pas takimit me presidentin amerikan Barak Obama nė Strasburg, kryeministri grek Karamanli ka ndjerė veten ngushtė kur kancelaria gjermane Merkel nuk ka dashur t’i shtrėngoj dorėn nė pėrshėndetjen e rastit, nė prani tė ministres sė Jashtme Dora Bakojanis dhe ministrit tė Mbrojtjes Vangjelis Mejmarakis. Ky veprim tregon se marrėdhėniet ndėrmjet dy vendeve nuk janė tė mira.

Duhet theksuar se kancelaria gjermane Angela Merkel, pak ditė mė parė kishte hedhur veton pro pėr futjen e Maqedonisė nė NATO, ndėrsa Greqia me veton e saj nuk ka lejuar njė gjė tė tillė. Nė kėtė drejtim Athina ka zgjedhur mikun e saj Nikolla Sarkozi, qė nė ditėt e ardhshėm pritet edhe njė takim dy palėsh, nė njė kohė kur fjalėn nė momente tė krizės ekonomike e ka vetė gjermania.

Greqia e pakėnaqur ka shprehur mendimin pėr mos dėrgimin e trupave tė saj nė Afganistan, duke mos i pėrgjigjur kėrkesės sė presidentit amerikan Barak Obama, tė cilin e ka ftuar edhe pėr njė vizitė nė Athinė. Nga Athina Shpėtim Zinxhiria
start
avatar
interesanti

Numri i postimeve : 192
Reputation : 5
Points : 18558
Registration date : 05/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Merkel i kthen kurrizin Karamanlis :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue Apr 07, 2009 9:21 pm nga interesanti

mu duk nje lajm shum interesant Very Happy

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi