ILIRIADA PORTAL

Berisha: Karta falas pėr komunitetin romė

Shko poshtė

08042009

Mesazh 

Berisha: Karta falas pėr komunitetin romė
Tiranė -Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar pak minuta mė parė, se pėr romėt nė Shqipėri, do tė shpėrndahen karta falas. I pranishėm nė aktivitetin me rastin e Ditės Botėrore tė Romėve, kreu i qeverisė ka kėrkuar bashkėpunimin e tyre pėr t’u regjistruar si dhe pėr tė aplikuar pėr letėrnjoftimet, duke nėnvizuar se qeveria do tė mbėshtesė kėtė shtresė mjaft tė varfėr.

“Ju duhet tė aplikoni pėr kartat, nė mėnyrė qė tė votoni”-tha Berisha. Kreu i qeverisė ka shtuar se zonat e romėve janė mė tė varfrat nė vend, duke nėnvizuar se qeveria qė ai drejton do tė bėjė regjistrimin dhe shkollimin e tyre. Romėt nė Shqipėri, janė komuniteti mė i varfėr dhe i prapambetur. Ata jetojnė kryesisht nė zona pranė lumenjve dhe nė zona periferike pa rėndėsi.
start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23793
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Berisha: Karta falas pėr komunitetin romė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Wed Apr 08, 2009 4:23 pm nga nardlushnja

“Ju duhet tė aplikoni pėr kartat, nė mėnyrė qė tė votoni”-
Me pelqen kjo gje!Ketu duket qarte qellimi i ndihmes
qeveria qė ai drejton do tė bėjė regjistrimin dhe shkollimin e tyre
Premtim ky para zgjedhjeve(si gjithe qeverite e botes)
Romėt nė Shqipėri, janė komuniteti mė i varfėr dhe i prapambetur.

Dhe jo vetem ,por ne mbare boten

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Apr 08, 2009 7:29 pm nga ad

dhe ne te gjithe boten shumica jane te parregjistruar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Apr 08, 2009 7:53 pm nga nardlushnja

Teuta shkruajti:dhe ne te gjithe boten shumica jane te parregjistruar
shume e sakte

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi