ILIRIADA PORTAL

Balliu: Edi dhe Ina Rama po sulmojnė politikisht

Shko poshtė

09042009

Mesazh 

Balliu: Edi dhe Ina Rama po sulmojnė politikisht
Botuesi i gazetės "55",Fahri Balliu i ftuar nė Ora News ka akuzur kreun e PS-sė Edi Rama dhe Prokuroren e Pėrgjithshme Ina Rama se po e sulmojnė atė, duke iu referuar lajmit se vajza e tij ėshtė ortake me Mihal Delijorgjin. Sipas tij, Prokurorja Ina Rama ka qenė nė dijeni tė kėsaj ēėshtje dhe duhet tė ishte treguar e sinqertė. "Prokuroja u tregua e pasigurtė kur u pyet nga gazetarėt pėr kėtė ēėshtje.Ajo duhet tė thoshte se Fahri Balliu nuk ka asnjė lidhje me kėtė ēėshtje. Si Ina dhe Edi Rama janė tė angazhuar nė kėtė sulm, sepse kriza me afrimin e zgjedhjeve ėshtė bėrė me e madhe", u shpreh Balliu. Sipas tij, ky sulm po vjen pėr shkak tė pozitės sė tij si botues i njė gazete. Ai e krahasoi Prokurorinė me Komunitetin e Partisė sė Punės sė Shqipėrisė. Botuesi i gazetės "55" shpjegoi se vajza e tij ka firmosur nė krijimin e njė firme biznesi ku janė 5 vetė, firma ėshtė pėr gėrmim dherash, dhe nga ky moment nuk ka pasur asnjė lidhje me kėtė firmė sepse ėshtė tėrhequr pasi nuk kishe fitime. "Vajza ime nuk ka asnjė lidhje financiare me kėtė firmė dhe kjo mund tė provohet",saktėsoi ai.

55
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23788
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Balliu: Edi dhe Ina Rama po sulmojnė politikisht :: Komentet

avatar

Mesazh prej Thu Apr 09, 2009 11:23 am nga blu

Edvini dhe EDVINAT e tjera qe fshihen mbrapa tij duan ta mbyllin shtypin e lire dhe te lejojne vetem gazetat e ish sigurimsave te HOXHES. Sulmi i paprecedente qe ndodh ndaj nje prej te paktave gazeta te djathta duhet denuar nga shoqatat e gazetareve por ato jane blere nga ( MIKU I MADH I SHTYPIT ) , EDVIN.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Apr 09, 2009 12:08 pm nga lidabica

Fari Balliun e degjova edhe ne nje TV,ku deklaroi se keta qe akuzojne le te shkojne e te kontrollojne veprimet bankare ,te keasaj firme biznesi dhe nese eshte ashtu si thone ata te vazhdojne hetimet e pastra dhe te hapura ,por po rezultoi e kunderta,cdo te na thone zoterinjte ne fjale?
po keta jane bere si kucedra qe me frymen e saj te zhurite cdo gje qe i del perpara,nese nuk i bindet asaj....dhe nese e prek sado pak ....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Apr 09, 2009 10:28 pm nga dini

Kėta Rama-jt si duket kanė bėrė koalicion!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Apr 10, 2009 10:21 am nga lidabica

Ne parlament ,dje pati te forta shume,per kete delijorgjin ,kur filloi ai Taulnticoja,te akuzoje per te djathtet te implikuar me delijorgjin,mbeten pa goje me pergjigjen e Jozit Topalli ,qe i permend 200 telefonatat e edi rames me kete delijorgj.Dhe keto jane te rregjistrume tha kryeparlamentarja.
Po per nje gje me vjen habi,pse rrejne kaq paturpesisht more keta te majte,eeee?Ku shkojne keshtu te gjoret ,apo kane harru se as 40 dite nuk zgjt rrena ,i ka kembet e shkurtera e shkreta rrene.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi