ILIRIADA PORTAL

"Ne 3 vjet u punesuan 80 mije vete"

Shko poshtė

11042009

Mesazh 

"Ne 3 vjet u punesuan 80 mije vete"
Ka reaguar menjehere PD ndaj akuzave te Bushatit, i cili ka shprehur qendrimin e socialisteve qe procesi i punesimit te kesaj mazhorance, ka deshtuar. "Sot, Edi Rama apo "Mr 15%" nxori ne tregun mediatik per trillimin e dites, diteziun e radhes. Keshtu Rama me gojen e tij, iu lexoi shqiptareve programin e vitit 97 te Partise Socialiste, ne te cilin premtoheshin 200.000 vende pune si program te Partise Demokratike te vitit 2005", thuhet ne deklaraten per shtyp te PD. Sipas saj, zedhenesi i Rames ne vend qe t'u kerkonte te falur shkodraneve per terrorin familjar te tij mbi Shkodren, shpifi dhe trilloi per nivelin e papunesise te saj. "Partia Demokratike e ka konsideruar dhe e konsideron punesimin, si nje nga objektivat madhore te programit te saj duke e konsideruar ate si nje ceshtje paresore dhe ia ka dale, qe per nje afat kohore 3-vjecare, sipas dokumenteve zyrtare te jene punesuar rreth 80.000 punetore e punonjes", thuhet ne deklarate.
Koha Jone
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23628
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

"Ne 3 vjet u punesuan 80 mije vete" :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sun May 03, 2009 8:57 pm nga lidabica

edhe ky Ervin Bushati ,me baben ish sekretar partie ne Shkoder dhe ne rrethe te tjera ne veri te Shqiperise,na paska pertdorur parate e nje projekti per te bere reklamen e tij politike me rastin e zgjedhjeve,joam dhe jo s'jam i majte....ne fakt doli ne nje debat TV dhe vetem duke i bere elozhe nje-shit te tij Edi Rames dhe duke hedh balte mbi cdo gje pozitive qe eshte arritur deri me sot.Pale se c'post i ka premtu Edi ketij ,ndrysh s'ka si te shpjegohet pozicionimii tij,m.gj.s.c'tyhem edhe une po prejardhjen komuniste pse e harrova???
Keshtu qe nuk kam per t'i besuar ketij ''kastraveci'',se keshtu hidhej ate nate si ''kastravec vetem qe te prishte debatin se argument nuk kishte fare.
Edhe per punesimin patjeter genjen diten per diell.,mashtrusit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi