ILIRIADA PORTAL

Unioni i Komoreve njeh pavarėsinė e Kosovės

Shko poshtė

11042009

Mesazh 

Unioni i Komoreve njeh pavarėsinė e Kosovės
Prishtinė - Unioni i Komoreve (Union of the Comoros) ka njohur pavarėsinė e Kosovės. Lajmi ėshtė konfirmuar pėr gazetėn e Prishtinės Express, nga kryetari i Aleancės Kosova e Re, Behxhet Pacolli "Republika e Komores praktikisht ka marrė vendim qė ta njohė pavarėsinė e Kosovės. Unioni i Komoreve ka vendosur ta njohė pavarėsinė e Kosovės”, ka thėnė Pacolli, duke theksuar se atij i ėshtė konfirmuar njohja, ndėrkohė qė pritet qė njoftimi t’i shkojė edhe Ministrisė sė Punėve tė Jashtme tė Kosovės.

Ai ka shtuar vendimi i njohjes, pritet t’i konfirmohet edhe Ministrisė sė Punėve tė Jashtme tė Kosovės. Pacolli ka thėnė se njohja nga Komoret ėshtė rezultat direkt i punės sė tij me autoritet e atjeshme.

“Ky ėshtė edhe rezultat i vizitės time nė Ligėn Arabe dhe gjatė qėndrimit nė Doha. Kjo ėshtė vendosur kur do tė vijė njoftimi nė Ministri nuk e di. A do tė ndodhė nesėr apo pas disa ditėsh, nuk e di”, ka thėnė ai. Unioni i Komoreve ndodhet nė brigjet lindore tė Afrikės nė Oqeanin Indian, ėshtė 1862 km katrorė dhe ka 800 mijė banorė.
Start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23783
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Unioni i Komoreve njeh pavarėsinė e Kosovės :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sat Apr 11, 2009 7:33 pm nga shqiptari

hajt sa me shpejt Kosova aetare e OKB

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Apr 12, 2009 12:11 am nga dini

Me fat Kosovė .
Kėtė shtet nuk e gjeta nė hartat e mia!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi