ILIRIADA PORTAL

Edi Rama tmerrohet nė Kukės, nuk e shikon as nga larg rrugėn e triumfit tė shqiptarėve

Shko poshtė

12042009

Mesazh 

Edi Rama tmerrohet nė Kukės, nuk e shikon as nga larg rrugėn e triumfit tė shqiptarėve
Komplekset e Edvinit janė zbuluar gjatė e gjerė dje nė Kukės, kur i frikėsuar nga dashuria e kuksianėve pėr rrugėn qė bashkon shqiptarėt, s’ka guxuar tė flasė kundėr saj, por nga ana tjetėr, ka refuzuar ta vizitojė atė. Duke ia ndjerė efektin perj sė largu, urrejtja i ka shpjeguar atij se pėrfundimi i rrugės do tė regjistrojė edhe fundin e tij politik

TIRANE - Edi Rama, brenda njė harku kohor disa ditorė, shkoi sėrish nė Kukės, por i kompleksuar nga suksesi i ndėrtimit tė rrugės Durrės-Morinė, sėrish ai nuk mori mundimin tė vizitonte kėtė vepėr madhėshtore dhe tė inspektonte punimet e saj.
Pavarėsisht fobisė qė ai nuk e fsheh dot, Edi Rama, i cili ende nuk e di ku bie “gjurma” e re e rrugės Durrės - Kukės, mori guximin nė vizitėn mė tė fundit nga qyteti verior, qė tė “premtonte”, pėrfundimin e saj, por sigurisht nė qoftė se do tė fitojė zgjedhjet e qershorit tė kėtij viti.
“Rrugėn Durrės- Kukės do ta pėrfundojmė ne”, u shpreh Edi Rama dje nga Kukėsi.
Pa fshehur zemėrimin pėr shuplakėn qė Gjykata e Lartė i dha dy ditė mė parė, dosjes politike tė Prokurorisė pėr abuzimet e supozuara me ndėrtimin e rrugės Durrės-Kukės, Edi Rama, reagoi ndaj kėtij vendimi me disa fraza pa lidhje e pakuptimtė, qė mė shumė tingėllonin si presion ndaj prokurorisė pėr tė rihapur dosjen.
Gjatė takimit me banorėt e qytetit tė Kukėsit kryesocialisti Edi Rama tha se flamuri nuk duhet pėrdorur si “thes qė fsheh paratė e rrugės. Rruga Durrės-Kukės, vazhdoi mė tej Rama ėshtė rruga e kombit dhe jo e politikės”.
Mes mllefit pėr atė qė dosja rrugės Durrės - Kukės, nuk do tė jetė mė argument politik pėr tė bėrė llogje opozita, Rama, i cili ende me sa duket beson “te abuzimet” me kėtė rrugė, deklaroi midis tė tjerave se, “Kurrė nuk do tė jemi kundėr rrugės por kundėr abuzimit”.
Nė tė njėjtėn linjė ka qenė dje edhe ish-Ministri i Financave, Arben Malaj, i pyetur mbi kėtė ēėshtje. Deputeti socialist ka deklaruar se hetimi pėr kėtė rrugė duhet thelluar pasi ”kemi tė bėjmė me njė rast tė pastėr korrupsioni”.
Sipas tij procesi pėr hetimet e rrugės Durrės-Kukės, duhet thelluar.
Dy ditė mė parė, Gjykata e Lartė vendosi qė Lulzim Basha bashkė me ish-drejtorin Juridik tė Ministrisė sė Transporteve Andi Toma, tė ēliroheshin nga akuzat e ngritura nga Prokuroria e Pėrgjithshme. Nė vendim thuhet se jo vetėm tė gjitha veprimet e prokurorisė shpallen nul, porse ajo kishte shkelur jo vetėm afatet, por edhe Kushtetutėn, nė akuzėn e formuluar ndaj Bashės, pėr shkelje tė barazisė nė tendera.
55
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23783
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Edi Rama tmerrohet nė Kukės, nuk e shikon as nga larg rrugėn e triumfit tė shqiptarėve :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sun Apr 12, 2009 2:08 pm nga flutura

“Rrugėn Durrės- Kukės do ta pėrfundojmė ne”,
sa idjot.....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Apr 13, 2009 9:13 am nga lidabica

Ky hajdut ,nga kjo rruge madheshtore dhe historike ka frike dhe jo ta mbaroje ky,po as ta vizitoje nuk mundet se e verbon madheshtia e saj,e verbon madheshtia e lidhjes se shqiptarit me shqiptarin e Kosoves,e verbon cdo arritje ne keto vite dhe syte e tij te semure nuk shohin dot me....nuk shohin as 200.000 $,ne vit te taksapaguesve shqiptare se ku i ka futur,por vetem krrakarrit neper takimet gju me gju me popullin ne prag te ngordhjes se atit te tij shpirteror

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Apr 13, 2009 11:53 am nga blu

Rama eshte betuar qe BETCHEL ENKA ta zevendesoje me KOCO KOKEDHIMEN qe rruga mos te perfundoje asnjehere , por nuk ka per tja arritur qellimit se rruga deri atehere do te mbarroje.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Apr 13, 2009 12:43 pm nga lidabica

kur ta shikoje veshin pa pasqyre.....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi