ILIRIADA PORTAL

Edi Rama, gati leje ndėrtimi pėr fushatė elektorale

Shko poshtė

12042009

Mesazh 

Edi Rama, gati leje ndėrtimi pėr fushatė elektorale
Siē mėsohet nga burime brenda KRRT sė Tiranės, kryetari i Bashkisė, Edi Rama, ka lajmėruar njė mbledhje tjetėr KRRT-je, pėr tė miratuar lejet dhe projekte tė tjera tė cilat kanė tė bėjnė me klientelizmin e tij nė prag tė fushatės. Vendimet e fundit tė KRRT tė Tiranės, pėrveē faktit qė u miratuan nė mėnyrė skandaloze nė njė ditė pushimi verifikuan para shqiptarėve se kryetari ynė i Bashkisė sė Tiranės ėshtė pjesė integrale e mafies sė industrisė sė ndėrtimit dhe ka shndėrruar kėtė sektor nė pronėn e tij private. Tashmė KRRT e Tiranės ėshtė kthyer nė njė sektor qė miraton leje dhe sheshe ndėrtimi sipas interesave tė klaneve Interesant ėshtė edhe fakti tjetėr qė ky monopolizim ėshtė bėrė bė bashkėrendim tė punės me ministrinė e linjės ku ministėr ėshtė edhe Sokol Olldashi. qė marrin pjesė nė KRRT e Bashkisė sė Tiranės. Pavarėsisht se nė lejet e fundit tė ndėrtimit kanė pėrfituar miqtė e Berishės dhe tė Olldashit, kėtė radhė ėshtė vetė ministria e Olldashit e cila akuzon Ramėn se kėrkon tė zhvillojė njė KRRT pėr interesat e tij klienteliste. Kėtė akuzė e bėn Marin Biēoku i cili ka funksionin e Drejtorit tė Urbanistikės nė ministrinė e Olldashit.
Nė fakt dy leje, qė u miratuan tė dielėn e famshme kur kryebashkiaku kaloi plot 26 tė tilla, kanė qenė nė pronėsi tė familjes Biēoku. Ndryshe nga radhėn e parė, mesa duket ministri Olldashi nuk pranon qė tė kalojė mė leje ndėrtimi nė emėr tė klientelės sė Edi Ramės. Sipas Biēokut, miratimi i lejeve tė ndėrtimit pa kaluar Planin rregullues nuk mund tė pranohet. “Kemi kėrkuar miratimin e Planit e nuk do tė pranojmė leje ndėrtimi, pa njė plan rregullues tė miratuar. Qeveria dhe donatorėt i kanė dhėnė Bashkisė 1, 5milionė dollarė pėr hartimin e planit, dhe kanė pranuar 4 herė zgjatjen e afatit tė pėrfundimit tė kontratės me tė vetmin qėllim, qė Tirana tė bėhet me Plan. Ka katėr muaj, qė plani ėshtė mbaruar dhe nuk paraqitet pėr miratim sipas ligjit.
Ky ėshtė vullneti politik, i Kryetarit tė Bashkisė, pėr tė vazhduar abuzimin me lejet dhe pėr tė konsoliduar praktikėn korruptive, nė funksion tė mbledhjes tė parave pėr fushatėn elektorale”, ka thėnė Biēoku, duke paralajmėruar se nuk do tė marrin mė pjesė nė kalimin e lejeve tė ndėrtimit dhe bllokuar KRRT e Tiranės. Nė fakt, mesa duket fushata zgjedhore do e agravojė situatėn e ndėrtimeve nė Tiranė. Tashmė bllokimit dyvjeēar tė KRRT dhe tė biznesit tė ndėrtimit do i shtohet edhe fushata zgjedhore, e cila do vazhdojė tė krijojė situatė bllokuese pėr biznesin e ndėrtimit.
Sot
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23658
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Edi Rama, gati leje ndėrtimi pėr fushatė elektorale :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sun Apr 12, 2009 1:57 pm nga flutura

Vendimet e fundit tė KRRT tė Tiranės, pėrveē faktit qė u miratuan nė mėnyrė skandaloze nė njė ditė pushimi verifikuan para shqiptarėve se kryetari ynė i Bashkisė sė Tiranės ėshtė pjesė integrale e mafies sė industrisė sė ndėrtimit dhe ka shndėrruar kėtė sektor nė pronėn e tij private.
pse nuk hap hetime ina rama per keto skandale?????????? Rolling Eyes

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Apr 13, 2009 9:23 am nga lidabica

kjo ka gelltitur corben e gatuar nga Edi Rama & co ,tashme,s'ka nga ta luj...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Apr 13, 2009 12:00 pm nga blu

6 leje i ka marre vetem burri i LEDI SHAMKUT ndaj kjo e fundit eshte kaq histerike ndaj PD.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Apr 13, 2009 12:49 pm nga lidabica

o blu,po keta edhe pa marre leje ndertimi kane qene histerike ,.qe kur iken nga Shqiperia grup(te degjeneruarish),per ne Bolonje,se si iken fluuuur me avionin e fundit(se pasta u mbyll per disa dite Rinasi)dhe y kthyen ne 98-99-en (mos gaboj),po grup te degeneruarish per te fitu pare me4 allish verishe ne saje te ketij banditi qe kane ne krye.
GRUPI I TYRE ESHTE NJE TURP PER SHQIPERINE!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi