ILIRIADA PORTAL

Rama paraqet programin qeverisės tė PS-sė

Shko poshtė

13042009

Mesazh 

Rama paraqet programin qeverisės tė PS-sė
Tiranė-Kryetari i Partisė Socialiste Edi Rama ka bėrė tė ditur para pak minutash programin e kėsaj partie, me tė cilin do tė shkojė nė zgjedhje. Sipas Ramės, programi ėshtė hartuar dhe asistuar deri nė detaje nga ekspertė dhe intelektualė evropianė dhe amerikanė. “Qėllimi ynė nuk ėshtė tė shkruajmė njė program premtimesh pėr tė marrė votat, por njė program pėr tė qeverisur vendin”-theksoi Rama nga selia e Partisė Socialiste.

Ai nėnvizoi se programit prej 1 mijė faqesh do t’i paraqitet publikut qė prej ditės sė nesėrme. Kreu socialist tha se nė program parashihet njė plan prej 100 masash pėr reformimin e qeverisjes.
Ai ka radhitur njė sėrė fushash, ku do tė ndėrmerren reformat nėse PS-ja merr pushtetin nė zgjedhjet e qershorit.

Rama tha se programi do tė paraqitet para elektoratit shqiptar nė tė gjithė territorin e vendit. “Ne jemi tė pėrgatitur tė formojmė nė qeveri tė strukturuar pėrmes kėtij programi”-theksoi Rama, duke shtuar se programi ėshtė pėr tė gjitha ministritė.

Kryesocialisti Rama tha se nė qeverisjen e re do tė merren masa edhe ndaj krizės ekonomike. “Sali Berisha nuk janė pėrgjegjės pėr krizėn ekonomike botėrore, por janė pėrditė pėrgjegjės pėr mos marrjen e masave dhe fshehjen e saj”-tha mė tej ai.
Start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23773
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Rama paraqet programin qeverisės tė PS-sė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Mon Apr 13, 2009 6:39 pm nga ad

edi rama jo 1 mij faqe po edhe 10 mije faqe ta kete programin askush nuk i beson. Nje njeri qe genjeu banoret e qytetit(kryeqytetit) qe i besuan qeverisjen si mund ti besohet arka e gjithe shqiperise Rolling Eyes

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Apr 14, 2009 12:38 am nga lidabica

Ky thote qe eshte i pregatitur te formoje nje qeveri te strukturuar nga ky program Shocked
Po ē'qeveri do te vesh more ti,kur ti s'qeveris dot mendjen tende me pare,ti me keta emra qeveritaresh vetem do te na kujtosh festat ne Peze,te kthyera ne orgji,vetem do te na kujtosh skandalet e tyre,vetem do te na kujtosh hajdutlliqet qe kane bere keta miqte e tu,sigurisht me ndihmen tende te ēmuar, deri sa kane ardhur aty ku jane...o PERENDI ē'fare thote ky i ēmendur Shocked
PO SE JE ĒMENDUR TI MORE SHOKU,NUK ESHTE ĒMENDUR KY POPULL TE TE JAPE TY KENAQESINE E MAKUTERISE TENDE TE QEVERISJES.
beji te fala Antonetes Laughing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi