ILIRIADA PORTAL

Kartat, MB: Kanė aplikuar mbi 500 mijė shtetas

Shko poshtė

14042009

Mesazh 

Kartat, MB: Kanė aplikuar mbi 500 mijė shtetas
Tiranė -Ministria e Brendshme ka bėrė tė ditur se procesi i pajisjes me karta identiteti pėr qytetarėt shqiptarė po ecėn me ritme tė kėnaqshme. “Mbi gjysmė milion shqiptarė qė kanė aplikuar deri mė tani, kanė dhėnė kontributin e tyre pėr realizimin me sukses tė aksionit tė madh kombėtar pėr pajisjen e shtetasve me dokumentet e reja tė identitetit”-bėnė tė ditur Fatmir Konja, zėdhėnėsi i Ministrisė sė Brendshėm.

Burimet zyrtare bėjnė tė ditur se deri mė tani mbi 500 mijė qytetarė kanė aplikuar pėr letėrnjoftime si dhe janė prodhuar 403 744 letėrnjoftime elektronike, nga tė cilat 306 560 janė dėrguar nė zyrat e shpėrndarjes

“Ju informojmė se pranė zyrave pėrkatėse janė dėrguar tė gjitha letėrnjoftimet pėr aplikimet deri mė 31 Mars. Njėkohėsisht u bėjmė thirrje qytetarėve qė kanė aplikuar, tė paraqiten pranė kėtyre zyrave pėr tė tėrhequr letėrnjoftimet. Thirrjen mė tė rėndėsishme e mė kėmbėngulėse ua drejtojmė personave qė nuk zotėrojnė pasaportė dhe ende nuk kanė aplikuar pėr letėrnjoftim elektronik.”-vijon deklarata.
Start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23788
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Kartat, MB: Kanė aplikuar mbi 500 mijė shtetas :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue Apr 21, 2009 11:05 am nga lidabica

Puna e kartave eshte ne rregull.kot ēirren keta,po ecen mire.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi