ILIRIADA PORTAL

Islami: Tė krijohen karta vetėm pėr zgjedhjet

Shko poshtė

16042009

Mesazh 

Islami: Tė krijohen karta vetėm pėr zgjedhjet
Tiranė -Partia Socialiste u ka bėrė thirrje sot tė gjithė qytetarėve qė kanė mundėsi ekonomike pėr tu pajisur me kartė identiteti tė shkojnė tė aplikojnė nė qendra pėrkatėse. Me kėtė veprim, duke se PS-ja, ėshtė tėrhequr disi nga kėrkesa e saj pėr dhėnie kartash falas. “Askush tė mos vonojė tė aplikojė nėse e pėrballon taksėn e votės”-theksoi deputeti Kastriot Islami. Ai tha se “nuk mund tė ketė zgjedhje po qe se edhe njė shqiptar nuk arrin tė votojė pėr shkak tė taksės sė votės”.

Sipas tij, deri tani nuk ėshtė marrė asnjė masė serioze dhe asnjė veprim i pėrgjegjshėm nga ana e qeverisė lidhur mė pajisjen e votuesve me karta identiteti.

“Sot mė 16 prill, pas mė shumė se tre muaj nga dita e fillimit, rrjeti i stacioneve tė aplikimit ėshtė ende i pa shtrirė plotėsisht dhe nė shumė komuna stacionet e aplikimit nuk janė funksionale; Ritmet e aplikimeve kanė rėnė ndjeshėm dhe mbeten larg mundėsive teknike e premtimeve pėr rreth 100 mijė aplikime nė javė”-theksoi Islami.

Nė emėr tė PS-sė, deputeti Islami ka kėrkuar tė hiqet taksa e votimit dhe Karta e Identitetit pėr votuesit pa pasaportė tė trajtohet si mjet identifikimi vetėm pėr votimin nė 28 Qershor 2009.
start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25526
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Islami: Tė krijohen karta vetėm pėr zgjedhjet :: Komentet

avatar

Mesazh prej Thu Apr 16, 2009 7:04 pm nga ad

Dy mendoj une mund te jene shkaqet e terheqjes. E para nderkombetaret u kane terheq veshin per perpjekjet e tyre te dukshme per sabotimin e paijsjes se qytetareve me karta. E dyta, mesa duket kane informacion se te vetmit qe i jane bindur Rames jane militantet e tyre gje qe i ēon drejt humbjes me te thell se sa ajo e parashikuar.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Apr 16, 2009 7:08 pm nga emigranti

nuk eshte hera e pare qe socjalistet bejn manovra te tilla sidomos kur e din de do humbin

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi