ILIRIADA PORTAL

Ceka: Rama tė paguajė kartat e identitetit me lejen e ndėrtimit tė Delijorgjit

Shko poshtė

17042009

Mesazh 

Ceka: Rama tė paguajė kartat e identitetit me lejen e ndėrtimit tė Delijorgjit
Nėnkryetari i Parlamentit, Neritan Ceka e ka cilėsuar largimin e opozitės, si planifikimin e territorit qė sipas tij, ėshtė i pajustifikueshėm. Pėrsa i pėrket kartave falas, propozimit tė opozitės, Ceka u shpreh se “le t’i paguajė PS, e cila sot sipas tij, ėshtė partia mė e pasur nė Shqipėri. Sipas Cekės, Rama vetėm me njė leje ndėrtimi do t’i paguante tė gjitha kartat e Tiranės. “40 leje ndėrtimi vetėm Delijorgjit, keqardhjen mos ta tregojė mbi paratė e taksapaguesve shqiptarė. Pas fasadave tė lyera me bojė 20 metra pas tyre fillon xhungla urbane, nuk ka vende ku tė parkohet, ku tė lozin fėmijėt”, u shpreh Ceka. Ai i kėrkoi opozitės ta mbyllė historinė e kartave tė identiteti dhe tė kthehen tek identiteti i tyre. Duke iu drejtuar opozitės, Ceka tha se “humbja nė 28 qershor, nuk mund tė jetė argument pėr pajisjen e shtetasve me karta identiteti pėr tė damkosur tė ardhmen e zgjedhjeve nė Shqipėri”. Sipas tij, qytetarėt i janė drejtuar zyrave dhe nuk ka asgjė pėr tė vėnė alarmin.
“PS e dinte mirė kėtė ēėshtje qė karta do prodhohen nė njė kohė tė caktuar dhe nuk ka pse tė ngrinte alarme”, tha Ceka, duke shtuar se “qeveria ka marrė disa masa tepėr sociale, pajisja e shtresave nė nevojė, studentėve, paraplegjikėve, masa qė i kalojnė edhe kufijtė e sociales”. Ndėrsa, Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, e ka quajtur bojkotin e opozitės alibi pėr tė frenuar zgjedhjet, tė djathtėt veprimin e socialistėve.
"Ja politika e re, politike qe ike, qe ka frike nga zgjedhjet", tha Topalli. “Ndėrkohė, qė sot kemi njė moment tė rėndėsishėm, kur do tė dėgjojmė raportin e Guvernatorit tė Bankės sė Shqipėrisė dhe parlamenti do tė flasė pėr krizėn ekonomike, opozita, qė paraqitet e 'merakosur', largohet nga salla", u shpreh Kryetarja e Kuvendit, pak ēaste para paraqitjes nė Kuvend tė raportit vjetor tė Bankės Qendrore.
SOT
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23638
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Ceka: Rama tė paguajė kartat e identitetit me lejen e ndėrtimit tė Delijorgjit :: Komentet

avatar

Mesazh prej Fri Apr 17, 2009 4:09 pm nga lidabica

Po e kane bere rutine kete punen e bojkotit keta te majtet tane,kur s'kane argument ,kerkojne sherrin dhe shamaten.Por e gjitha kjo do te bjere ne koke te tyre ,ja erdhen zgjedhjet.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Apr 17, 2009 4:38 pm nga blu

Le te dalin ne protesta socialistet per karta e te shohim nga sa mercedesa secili kane keta tipa qe gjoja nuk blejne dot karten.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Apr 17, 2009 5:17 pm nga interesanti

ēar protestash????? kush ua var?????

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Apr 17, 2009 8:19 pm nga bulqizaku

ki ja ka qit bithen krejt mo.....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi