ILIRIADA PORTAL

Itali, shqiptari shpėton nga flakėt tė moshuarėn

Shko poshtė

17042009

Mesazh 

Itali, shqiptari shpėton nga flakėt tė moshuarėn
ITALI- Njė shqiptar 43 vjeēar ka shpėtuar nga flakėt njė tė moshuar italiane, nė kohėn qė nė njė pallat nė rikonstruksion shpėrtheu njė zjarr i papritur. Ngjarja ndodhi nė Limone, ku nė pallatin ku ndodhej gruaja u shfaqėn flakėt nė pjesėn e ēatisė dhe lajmi ka gjetur pasqyrim nė mediat italiane. Punėtorėt kanė qenė duke ngrėnė drekė, por nė banesė ka qenė e vetme gruaja 81-vjeēare, Domenica Dagnoli. Llesh Lesi, kuzhinier shqiptar, qė ndodhej nė atė moment ka nxituar ta shpėtojė, duke e nxjerrė gruan jashtė pallatit. Mė pas kanė mbėrritur edhe zjarrfikėsit. Ata kanė bėrė tė mundur izolimin e vatrės sė zjarrit dhe kanė ndaluar pėrhapjen e tij nė pjesėn tjetėr tė pallatit.
Shekulli
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23773
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Itali, shqiptari shpėton nga flakėt tė moshuarėn :: Komentet

avatar

Mesazh prej Fri Apr 17, 2009 12:54 pm nga ad

I lumte djali dhe shyqyr qe ka shpetuar dhe vete.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi