ILIRIADA PORTAL

Shpresa pėr kthimin e parave tė firmės piramidale Cenaj

Shko poshtė

20042009

Mesazh 

Shpresa pėr kthimin e parave tė firmės piramidale Cenaj
Tiranė -Paratė e konfiskuara nga drejtėsia nė Greqi, tė shoqėrisė rentiere “Cenaj” Sh.p.k, me shumė mundėsi do tė rikthehen sėrish nė vendin tonė. Kreu i Avokatit tė Shtetit Eduard Halimi ka bėrė tė ditur se ėshtė biseduar, pėr mėnyrat e marrjes sė 35 milionė dollarėve nga njė bankė greke nė drejtim tė shtetit shqiptar. Avokati Halimi, thekson se vetė Lefter Cenaj, ish-drejtori i firmės piramidale, ka pranuar faktin, qė paratė tė tėrhiqen.

Pėr kėtė arsye, pėrfaqėsues tė Ministrisė sė Drejtėsisė, asaj tė Jashtme dhe Prokurorisė sė Pėrgjithshme, do tė shkojnė nė shtetin grek pėr tė bėrė tėrheqjen e parave. Ish-bosi i firmės piramidale "Cenaj&Co" u arrestua nė vitin 2002 nė Greqi dhe pasi vuajti atje njė tjetėr dėnim pėr mashtrim, u ekstradua drejt Shqipėrisė. Ai ėshtė dėnuar me 10 vjet burg pėr mashtrim nė shuma tė mėdha.
start
avatar
emigranti

Numri i postimeve : 894
Reputation : 5
Points : 19674
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Shpresa pėr kthimin e parave tė firmės piramidale Cenaj :: Komentet

Mesazh prej Mon Apr 20, 2009 4:37 pm nga neni 55

ishalla Very Happy

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Apr 20, 2009 10:54 pm nga lidabica

ne fakt vetem qeverite e Sales i kthejne parate se kur ishin socialistet ne qeveri asnje lek nuk u kthye nga piramidat.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi