ILIRIADA PORTAL

Dėnimi i Bollanos, Berisha: Nuk i shėrben lirisė

Shko poshtė

22042009

Mesazh 

Dėnimi i Bollanos, Berisha: Nuk i shėrben lirisė
TiranėKryeministri Sali Berisha ka kundėrshtuar vendimin e marrė njė ditė mė parė nga Gjykata e Vlorės, ndaj kryetarit tė Bashkisė sė Himarės Vasil Bollano. “Kryeministri Berisha, duke mbetur gjithmonė shumė i ndjeshėm ndaj respektimit dhe garantimit tė tė drejtave dhe lirive tė ēdo qytetari, si dhe pėr respektimin e plotė tė pavarėsisė sė sistemit gjyqėsor, mendon se interpretime dhe zbatime tė ligjeve, tė cilat mund tė mbartin nuanca politike dhe arkaike, nuk i shėrbejnė qėllimit tė vendosjes sė ligjit”, - thuhet nė njė reagim nga zyra e shtypit e qeverisė.

Gjykata e Vlorės, dėnoi njė ditė mė pare Bollanon, me gjashtė muaj burgim, 500 mijė lekė tė rinj gjobė dhe heqjen e tė drejtės sė ushtrimit tė detyrės funksionale qė ka aktualisht, pėr tre vjet me radhė.
start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23773
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Dėnimi i Bollanos, Berisha: Nuk i shėrben lirisė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Wed Apr 22, 2009 1:51 pm nga ad

Mendoj se ky qendrim i Berishes ndaj ēeshtjes bollano eshte nje qendrim per nderkombetaret jo per popullin e tij.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Apr 22, 2009 2:46 pm nga lidabica

Po mire ,se edhe dje ne nje shkrim per denimin e ketij shqipfolesi kam shprehur mendimin tim se shume pak eshte denuar.
Po mire ē'eshte kjo politike me keta greker se si shume po ja u krehin bishtin qeveritaret tane,jo vetem keta por e dhe ata para tyre.
Pse qenkemi kaq te varur ne? Shocked
Ai mbeturina shoviniste greke-Bollano ka shkelur KUSHTETUTEN me dy kembet,se nuk jane vetem tabelat ne gjuhen greke,por ai gjithnje ka bere thiurrje Himara eshte toke greke e shume si keto.Dhe ti tani ma denon me nje denim te paperfillshem?Nuk e di ,s'e marr vesh,ē'pune kane nderkombetaret me vasil Bollanon?A ka mundesi te largohet ky njeri dhe te mos shkele me ne Shqiperi por le te rrije atje ne Greqine e tij te dashur.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Apr 22, 2009 3:13 pm nga gerrard

Sikur te ishin socialistet ne qeveri, do t'i akuzonim sejane grekofon, po tani qe eshte PD-ja si mund t'i quajme?

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Apr 22, 2009 4:04 pm nga nardlushnja

Kryeministri Berisha, duke mbetur gjithmonė shumė i ndjeshėm ndaj respektimit dhe garantimit tė tė drejtave dhe lirive tė ēdo qytetari, si dhe pėr respektimin e plotė tė pavarėsisė sė sistemit gjyqėsor,

per cfare lirie e kemi fjalen zoti berisha????per himaren shtet me vete????apo per vendosjen e tabelave greke????Apo per ngritjen e flamurit greke ne zgjedhjet kombetare shqiptare???

Respektimi i plote i pavaresise sistemit gjyqsore?????Mos duket shume kontraditore kjo zoti Berisha???Ju jeni i pari qe po nderhyni ne punet e sistemit gjyqsore duke kerkuar qe te impononi mendimin tuaj.

Ku jeni ju mor saliberishistet e forumit????Pse nuk beni ndonje koment pro grek????Ku je ti moj zonjusha lidabica????

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Apr 22, 2009 4:06 pm nga nardlushnja

Teuta shkruajti:Mendoj se ky qendrim i Berishes ndaj ēeshtjes bollano eshte nje qendrim per nderkombetaret jo per popullin e tij.
Ajo qe mendoni ju Teuta eshte e gabuar sepse nderkombetaret nuk kane shprehur ndonje gje ,bile as vete greket.
Dihet shume mire qe Saliberisha eshte i padeshiruar nga politikanet greke dhe qendrimi i tij eshte jargavites dhe me servilizem.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Apr 22, 2009 4:07 pm nga lidabica

po vazhde e socialisteve eshte edhe kjo politike karshi grekerve tani,pse a nuk ka qene keshtu edhe ne kohen e nanos,bile edhe me keq.Ne 97 social-komunistet bashkepunuan me shovinistet greke dhe fati na ndihmoi qe nuk u nda kjo Shqiperi ,apo s'ishin social-komunistet qe edhe u bashkuan me kriminelet shqipatre qe i liroo Greqia nga burgjet e saj dhe i leshoi kunder vendit te vet(n.q.s ishte me te vertete vendi i vet).

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Apr 22, 2009 4:09 pm nga lidabica

Po normale qe eshte i padesherueshem nga greket se e dime se i futi ne burg ata greket antishqiptare qe u futen dhe hodhen trakte brenda ne jug te Shqiperise.S'ka si ta duan ata,jo.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Apr 22, 2009 4:09 pm nga lidabica

po vazhde e socialisteve eshte edhe kjo politike karshi grekerve tani,pse a nuk ka qene keshtu edhe ne kohen e nanos,bile edhe me keq.Ne 97 social-komunistet bashkepunuan me shovinistet greke dhe fati na ndihmoi qe nuk u nda kjo Shqiperi ,apo s'ishin social-komunistet qe edhe u bashkuan me kriminelet shqipatre qe i liroo Greqia nga burgjet e saj dhe i leshoi kunder vendit te vet(n.q.s ishte me te vertete vendi i vet).

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Apr 22, 2009 4:14 pm nga nardlushnja

Sipas teje lidabica deklaratat e saliut jane vazhe e socialisteve ?????
Edhe ka mundesi sepse ne nje sahan lepihen

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Apr 22, 2009 4:16 pm nga nardlushnja

lidabica shkruajti:.Ne 97 social-komunistet bashkepunuan me shovinistet greke dhe fati na ndihmoi qe nuk u nda kjo Shqiperi ,apo s'ishin social-komunistet qe edhe u bashkuan me kriminelet shqipatre qe i liroo Greqia nga burgjet e saj dhe i leshoi kunder vendit te vet(n.q.s ishte me te vertete vendi i vet).
keto jane budallalleqe lidabica.Si gjithmon shquhesh per deklarata pa kuptim.I ngjan xhaxhi saliut ti

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Apr 22, 2009 5:46 pm nga ad

Ajo qe mendoni ju Teuta eshte e gabuar sepse nderkombetaret nuk kane shprehur ndonje gje ,bile as vete greket.
Nderkombetaret shprehen ne rraportet e tyre, ndersa deklarata e berishes i ka paraprire ndonje deklarate greke, pastaj dihet qe pushteti gjygjesor eshte i pavarur keshtuqe deklarata e Berishes ka vetem karakter politik dhe nuk mund te ndikoje mbi vendimin e gjykates.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Apr 22, 2009 6:38 pm nga nardlushnja

Te gjithe ne pak me pare jemi shprehur qe denimi i bollanos ishte qesharak .Te gjithe ishim te mendimit qe duhej te denohej me shume.Si ka mundesi qe pas deklarates qesharake te berishes edhe ju jeni mendoni qe berisha ka te drejte.Mendim tuajin nuk keni???

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Apr 22, 2009 6:59 pm nga gerrard

Problemi i shqiptareve ne pergjithsi eshte se nuk arrijne qe te shprehin nje mendim te tyre ne menyre autonome. Te ndikuar shpesh here nga te tjeret, per te ruajtur mardheniet me njeri-tjetrin, per faktin se jane te djathte apo te majte, se jane te krishtere apo musliman, se jane nga jugu apo veriu, nuk arrijne qe t'a shikojne ralitetin ne sy dhe flasin gjithmone me tifozllek per ē'do argument, pa vlersuar me te vertete ralitetin. Nese njeri eshte me PD-ne ai ne asnje moment nuk e merr guximin qe t'a kritikoje PD-ne as para evidences. Dhe nese tjetri eshte me PS-ne don te kete te drejte apriori. Shqiptaret jeten e tyre e jetojne si tifozet e skuadrave te futbollit, nje tifoz i Milanit apo i Interit, ēfardo qe te ndodhe, skuadra e tije ka gjithmone te drejte, edhe nese nje faull shkaktohet jashte zone, dhe arbitri gabimisht akordon nje penalti ne favor te skuadres se tije, ai perdore te gjitha justifikimet dhe nuk pranon dot evidencen.
Edhe shqiptaret jane te gjithe te verberuar nga tifozlleku.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Apr 22, 2009 10:35 pm nga ad

Kto diskutime ktu nuk kane lidhje me opinionin tone ne lidhje me denimin qe gjykata i ke dhene Bollanos. Atje jemi shprehur per qendrimin e gjykates, ketu per ate te Berishes. Jane dy gjera krejt te kunderta.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi