ILIRIADA PORTAL

Mitingu i paralajmėruar i PS-ės, njė dėshtim i vėrtetė

Shko poshtė

22042009

Mesazh 

Mitingu i paralajmėruar i PS-ės, njė dėshtim i vėrtetė
Shkodra pret Edi Ramėn me thirrjet “Sali Berisha”, “Sali Berisha”

Shkodranėt kanė pritur dje Edi Ramėn me thirrjet “Sali Berisha”, “Sali Berisha”, ndėrsa mitingu i paralajmėruar pėr t’u zhvilluar nė shesh, ka qenė njė dėshtim i vėrtetė. Banorėt e Shkodrės, sikurse pritej, kanė pėrcjellė me indiferentizėm takimin e paralajmėruar pėr t’u zhvilluar pasditen e djeshme nga dega lokale e PS-ės, ku ishte i pranishėm dhe kryetari i kėsaj partie Edi Rama. Megjithėse krerėt lokalė tė PS-ės kishin menduar ta thėrrisnin popullin nė shesh dhe pėr kėtė kanė punuar njė javė me spote publicitare dhe makina lėvizėse, sheshi pranė shatėrvanit nuk ka rezervuar ndonjė pritje tė veēantė pėr kreun e PS, ku dhe brohoritjet e atyre qė ishin tė pranishėm ishin tė pakta dhe si zakonisht dirigjoheshin nga personat e ardhur nga Tirana qė tė shpėrndarė nė turmė thėrrisnin tė parėt, ndonėse pa u ndjekur nga tė pranishmit.

Por pritja e thatė qė socialistėt i rezervuan kryetarit tė tyre, nuk ishte i vetmi realitet nė takimin e zhvilluar. Pas pėrfundimit tė takimit, Edi Rama i shoqėruar dhe nga deputetė e drejtues tė tjerė tė PS-ės, pėrshkoi nė kėmbė rrugėn nga prefektura e deri tek ish-Kafja e Madhe. Ndėrsa lėvizte ngadalė nė kėmbė, me shpresėn se qyfterėt qė pasditeve frekuentojnė kėtė rrugė apo qėndrojnė nė kafenetė anės saj do tė takoheshin me tė, do ta ndalnin apo pėrshėndetnin, kjo nuk ndodhi.

Por veē kėsaj, ndėrsa lėvizte duke parė majtas e djathtas, qartė dėgjoheshin thirrjet “Sali Berisha”, “poshtė Edi Rama”, qė spontanisht vinin nga tavolinat e kafeneve apo njerėzit qė kalonin me biēikletė. Kishte prej tyre qė iu drejtuan Ramės duke i thėnė , “lėviz lirshėm pa roje se nuk tė bėn gjė kush pasi nuk i duhesh gja askujt, nuk vlen pėr asgjė”. E ndėrsa Rama shpejtoi hapat pėr tu futur nė njė prej lokaleve tė kėsaj rruge, duke shtrėnguar dhėmbėt nga ky reagim spontan dhe domethėnės, shkodranėt indiferentė ndaj tij e politikės qė ai pėrfaqėson shprehnin nė mėnyra tė ndryshme vetėm pėrbuzje. Madje dhe brenda lokalit ku ai hyri pėr kafe, dhe pse nė njė vend tė rezervuar e tė veēuar, askush nuk ia hodhi sytė kreut tė PS.

I mėsuar me takime tė mbyllura, ku sallat mbushen me mitingashė tė eksportuar nga Tirana, kėtė here qė Edi Rama provoi tė dilte nė shesh tė hapur nė Shkodėr , mori mjaft prej shkodranėve. Mori pėrēmimin e tyre ndaj tij dhe politikės qė ai pėrfaqėson si dhe mesazhin se Shkodra nuk e do asnjėherė tė majtėn sado qė tė ndryshojnė drejtuesit e saj. Ajo me qytetari e injoron me indiferentizmin e saj ndaj drejtuesve tė sė majtės .

55
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23658
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Mitingu i paralajmėruar i PS-ės, njė dėshtim i vėrtetė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Wed Apr 22, 2009 1:17 pm nga gerrard

Edhe ketu nje deshtim, po si eshte e mundur qe keta socialistet deshtojne gjithandej?

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Apr 22, 2009 1:40 pm nga lidabica

pertej te majtes dhe pertej te djathtes do te gjendet prapa diellit Edi me gjithe shpuren e tij

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi