ILIRIADA PORTAL

Ina Rama dorėzohet: Hetimet Durrės-Kukės mbyllen

Shko poshtė

22042009

Mesazh 

Ina Rama dorėzohet: Hetimet Durrės-Kukės mbyllen




Tiranė -Kryeprokurorja Ina Rama duket se ėshtė dorėzuar tashmė pėr hetimet pėr rrugėn-Durrės Kukės. Ajo e ka vlerėsuar si tė mbyllur ēėshtjen penale tė hapur nga Prokuroria qė drejton rreth njė vit mė parė. Ajo theksoi se vendimi i Gjykatės sė Lartė pėr hetimet qė lidhen me segmentin rrugor Rrėshen-Kalimash” konsiderohet njė vendim i formės sė prerė. Kryeprokurorja ishte e pranishme sot nė njė seancė dėgjimore tė Bashkimit Evropian.

Pėrfaqėsues tė 27 vendeve anėtare kėtij unionin, nėn kryesimin e ambasadės ceke si kryesuese e radhės e Bashkimit Evropian, kanė marrė nė provim drejtėsinė shqiptare, pėr sa i pėrket procesit tė reformave. pas nėnshkrimit te marrėveshjes se Stabilizim-Asociimit dhe nė prag tė pėrgatitjes sė progres raportit te ri.

Burime tė pa konfirmuara zyrtarisht, bėjnė tė ditur se Prokurorja e Pėrgjithshme Ina Rama ka deklaruar para diplomatėve, se institucioni i Prokurorisė ėshtė gjendur vazhdimisht ne presionin e politikes dhe qeverise, si pasoje e ēėshtjeve qė janė vėnė nėn hetim.

Nėnkryetari i Kėshillit te Larte te Drejtėsisė, Kreshnik Spahiu, nuk dha detaje per kete takim, por theksoi se secila pale ka bere raportin e saj. “Na u desh te ballafaqohemi me pyetje te ndryshme te diplomateve. Diplomatet jo vetėm qė ishin familjare po ishin shume te interesuar pėr ēėshtjet", u shpreh Spahiu.
start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25396
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Ina Rama dorėzohet: Hetimet Durrės-Kukės mbyllen :: Komentet

avatar

Mesazh prej Wed Apr 22, 2009 7:27 pm nga gerrard

Edhe ne Itali Berlusconi ka qene i ndjekur penalisht disa here dhe gjithmone ka dalur i pafajshem. Giulio Andreotti, ka qene kryeministri i Italise per 20 vjet, dhe te gjithe e dine se ka qene i lidhur me mafian italiane "cosa nostra", bile jane edhe provat, por kur doli ne gjygj e nxorren te pafajshem.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi