ILIRIADA PORTAL

Gjermania njeh pasaportat elektronike shqiptare

Shko poshtė

24042009

Mesazh 

Gjermania njeh pasaportat elektronike shqiptare
Qeveria federale gjermane, me ane te nje procedure te pershpejtuar, ka njohur perkohesisht pasaportat e reja elektronike te udhetimit, sherbimit dhe diplomatike te Republikes se Shqiperise. Per rrjedhim Ambasada e Republikes Federale te Gjermanise do te pajise me viza edhe pasaportat e reja menjehere pas leshimit te tyre. Ambasada terheq vemendjen, se vizat ne pasaportat ekzistuese e ruajne vlefshmerine e tyre edhe

nese mbajtesi pajiset me pasaporte udhetimi elektronike. Ky ka qene dhe pergjigja e menjehershme e qeverise gjermane, pas anetaresimit te Shqiperise ne Aleancen e Atlantikut te Veriut, duke hapur driten jeshile dhe per liberalizimin e vizave.
koha jone
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23788
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi