ILIRIADA PORTAL

Kartat, diplomatėt gjejnė zgjidhjen

Shko poshtė

24042009

Mesazh 

Kartat, diplomatėt gjejnė zgjidhjen
Tiranė-Duket se kriza e kartave, e krijuar nga Partia Socialiste do tė marrė fund. Edhe kėsaj here, janė ambasadorėt perėndimor ata qė kanė ndėrhyrė pėr tė qetėsuar dhe pėr t’iu treguar rrugėn e duhur politikės shqiptare. Burimet jo tė konfirmuara zyrtarisht bėjnė tė ditur, se kanė nisur negociatat intensive midis partive.

Trojka evropiane ka zhvilluar takime tė ndara me kryeministrin Sali Berisha dhe me kryetarin e Partisė Socialiste Edi Rama, duke ndėrmjetėsuar pėr zgjidhjen e kėsaj ēėshtje. Opozita kishte kėrkuar pajisjen me karta identiteti falas pėr tė gjithė qytetarėt si dhe ndryshimin e procedurave teknike duke pėrdorur sistemin “onė stop shop”.

Tė njėjtat burime bėjnė tė ditur, se tashmė PD-ja ka rėnė dakord qė tė gjithė qytetarėt tė pajisen me karta kundrejt njė shume prej 200 lekėsh, shumė kjo e papėrfillshme dhe e arritshme nga tė gjithė qytetarėt. Gjithsesi, tashmė diskutimet po zhvillohen nė nivel teknik dhe jo mė nė atė politik, pasi ēėshtja politike ka pėrfunduar.
start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23773
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Kartat, diplomatėt gjejnė zgjidhjen :: Komentet

Mesazh prej Fri Apr 24, 2009 2:28 pm nga i persekutuari

"budallait duhet ti lirosh rruge" mazhoranca ka bere shume mire qe i ka hap rruge skizofrenit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Apr 24, 2009 3:40 pm nga lidabica

heh ,e cfare i mbeti ketyre se na lodhen ,bobobo ...tani te presim e te degjojme se cdo te kurdisin tjeter deri ne diten e zgjedhjeve ...
Turp qe e bejne vehten te nderhyje bota,opozite destruktive, kjo e jona.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi