ILIRIADA PORTAL

Aplikimi nė BE, Franca mbėshtet Shqipėrinė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

24042009

Mesazh 

Aplikimi nė BE, Franca mbėshtet Shqipėrinė
Paris - Franca mbėshtet kėrkesėn pėr kandidimin e Shqipėrisė nė BE, si dhe procesin e liberalizimit tė vizave pėr lėvizjen e lirė tė qytetarėve shqiptarė, bazuar nė reformat e realizuara. Deklarata ėshtė bėrė nga ministri i Jashtėm francez Berndard Kushner gjatė njė takimi me kryeministrin Sali Berisha. Kushner pėrgėzoi Kryeministrin Berisha dhe qeverinė shqiptare pėr reformat jashtėzakonisht tė shpejta dhe efikase.

"Zhvillimi i Shqipėrisė dhe reformat e thella qė e kanė ndryshuar rrėnjėsisht atė, janė nė sytė e tė gjithėve dhe e gjithė bota po sheh kėto ndryshime"-, u shpreh ai. Z Kushner nėnvizoi veēanėrisht luftėn shumė efikase dhe tė suksesshme me zero tolerancė, kundėr krimit tė organizuar dhe korrupsionit.

Tashmė Shqipėria, u shpreh z. Kushner, ka njė imazh tė ri nė sytė e Europės dhe gjithė botės dhe ajo ėshtė njė vend i sigurt, ku tė gjithė investitorėt francez, por edhe turistėt, e vizitojnė me kėnaqėsi atė.

Duke u ndalur nė investimet nė Shqipėri, Kryeministri Berisha siguroi se qeveria shqiptare dhe gjithė institucionet e saj, do tė vazhdojnė tė mbėshtesin me tė gjitha mėnyrat investitorėt e huaj, nė mėnyrė qė investimet e tyre nė vendin tonė tė jenė njė histori suksesi. Nga ana e tij, z. Kushner tha se ai vet do tė organizonte shumė shpejt njė delegacion me pėrfaqėsues mė tė lartė tė biznesit francez, tė cilėt do tė vizitojnė Shqipėrinė.

Ata do tė njihen nga afėr me potencialet e mėdha tė vendit, duke paraqitur edhe projekte tė qarta dhe tė sakta bashkėpunimi, nė fushėn e energjetikės, nė shfrytėzimin e pasurive minerale, nė fushėn e turizmit, duke qenė se Franca ka si traditė ndėrtimin e resorseve turistike nė botė, si dhe nė fusha tė tjera.

Kryeministri Berisha e falėnderoi zotin Kushner pėr angazhimin e tij personal pėr tė udhėhequr delegacionin e biznesit francez nė kėtė vizitė shumė tė rėndėsishme. Duke u ndalur nė ecurinė e suksesshme tė reformave ekonomike nė Shqipėri, Ministri i Jashtėm Kushner tha se ato janė arritur falė punės sė qeverisė nė fushėn ekonomike, nė legjislacionin fiskal, nė krijimin e njė klime tė favorshme pėr biznesin, krijimin e njė imazhi tė ri pėr vendin, falė luftės me zero tolerancė kundėr korrupsionit dhe krimit tė organizuar, etj.

Ministri i Jashtėm francez Kushner shprehu pėrgėzimet e tij pėr anėtarėsimin e Shqipėrisė nė NATO dhe tha se projekti tjetėr madhor ėshtė integrimi i saj nė Bashkimin Europan, ku 70 pėr qind e shqiptarėve e dėshirojnė dhe e mbėshtesin atė. Kjo mbėshtetje ėshtė njė motivim i madh pėr qeverinė pėr tė ecur mė tej nė kėtė drejtim.
Kryeministri Berisha u shpreh se sė shpejti qeveria shqiptare do tė paraqesė aplikimin e kandidaturės pėr nė BE dhe se qeveria shqiptare e sheh kėtė proces si njė proces tė vazhdueshėm dhe tė pandalshėm, tė bazuar nė meritat e reformave tė realizuara nė vend.

Nga ana e tij, ministri i Jashtėm Kushner tha se rruga qė po ndjek qeveria shqiptare, duke e quajtur procesin e integrimit nė BE tė vazhdueshėm dhe tė pandalshėm dhe tė bazuar nė meritė, ėshtė rruga mė e matur e zgjedhur prej saj. Ai theksoi se ėshtė shumė i rėndėsishėm fakti qė qeveria shqiptare nuk po ndalet dhe po vazhdon nė ruajtjen, thellimin dhe forcimin e kėtyre meritave dhe reformave.

Ndėrkohė, edhe nė konferencėn pėr shtyp qė pasoi takimin mes Kryeministrit Berisha dhe Ministrit tė Jashtėm francez, z. Kushner, duke iu pėrgjigjur interesimit tė medias, z. Kushner u shpreh qartėsisht se Franca mbėshtet kėrkesėn pėr kandidimin e Shqipėrisė nė BE, si dhe procesin e liberalizimit tė vizave pėr lėvizjen e lirė tė qytetarėve shqiptarė, bazuar nė reformat e realizuara.

Tė dy personalitetet u ndalėn edhe nė diskutimin e projekteve tė pėrbashkėta nė fushėn kulturore, tė arsimit, etj.Nė takim u diskutua edhe pėr zhvillimet nė rajon dhe nė Kosovė, ku tė dy personalitetet ndanė tė njėjtin mendim se autoritetet e Kosovės po veprojnė me maturi dhe me durim, duke e orientuar vendin nė rrugėn drejt zhvillimit ekonomik dhe reformave nė vend, si dhe drejt njė politike pėr paqe e harmoni me fqinjėt dhe bashkėjetese ndėr etnike.

Gjithashtu, bisedimet mes dy personaliteteve kanė vijuar edhe nė njė takim tet a tet dhe nė drekėn zyrtare tė shtruar pėr nder tė Kryeministrit Berisha. Pas bisedimeve, Kryeministri Berisha dhe Ministri i Jashtėm i Francės Kushner dhanė njė konferencė tė pėrbashkėt pėr shtyp.
start
avatar
emigranti

Numri i postimeve : 894
Reputation : 5
Points : 19674
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Aplikimi nė BE, Franca mbėshtet Shqipėrinė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sat Apr 25, 2009 9:45 am nga emigranti

kjo deklarate i jep fund ēdo spekulimi nga ana e opozites dhe atyre qe e mbeshtesin per aplikimin e Shqiperise per ne BE

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Apr 25, 2009 4:15 pm nga lidabica

Shqiperia me hapa te sigurta drejt BE-se.I lumte kesaj Qeverie te Djathte Very Happy

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Apr 25, 2009 5:09 pm nga nardlushnja

lidabica shkruajti:.I lumte kesaj Qeverie te Djathte Very Happy

Rrofte Sali Berisha udheheqsi yne legjendar.


Sali Berisha tungjat jeta
sa keto male dhe sa keto shkrepa.
zanin shqipes o nalt ja ngrite
per ne evrope o na e qite.


Urrrraaaaaaaaaaaaaa

Parti ,Sali, jemi gati kurdoher

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Apr 25, 2009 5:27 pm nga ad

jemi ne fushate ēdo diskutim ne favor te njeres apo tjetres parti eshte normale Smile

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Apr 25, 2009 5:52 pm nga gerrard

Po nuk jeni ju ne gjendje te beni fushate me 10 veta moj e dashur!!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Apr 25, 2009 6:15 pm nga ad

Thash jemi ne fushate jo po bejm fushate se nuk ka nevoje te bejm ne fushate. Per mua fushata ka marr fund qe me fillimin e rruges Durres-Kukes dhe futjen e Shqiperise ne NATO.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Sat Apr 25, 2009 6:20 pm nga neni 55

Per mua fushata ka marr fund qe me fillimin e rruges Durres-Kukes dhe futjen e Shqiperise ne NATO.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Apr 26, 2009 12:11 am nga dini

E djathta duhet tė mbetet nė pozitė derisa e majta tė mėsoj leksionin
se si qeveriset. Very Happy

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Apr 27, 2009 9:22 pm nga ADMIN

nardlushnja shkruajti:
lidabica shkruajti:.I lumte kesaj Qeverie te Djathte Very Happy

Rrofte Sali Berisha udheheqsi yne legjendar.


Sali Berisha tungjat jeta
sa keto male dhe sa keto shkrepa.
zanin shqipes o nalt ja ngrite
per ne evrope o na e qite.


Urrrraaaaaaaaaaaaaa

Parti ,Sali, jemi gati kurdoher


Vetem ndryshimin e ka se ai qeni qe gjoja luftoj ne luften nacional clirimtare ,u be katili dhe krimineli i familjes se vet ,kurse ky i funit nje burre shtetit qe vertete duhet te ja kene zili te gjithe bota ,te pakten bota lindore

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Apr 27, 2009 9:55 pm nga gerrard

Po eshte shume e vertete, Berishes duhet te ja kete zili e gjith bota lindore, sepse ata ne Europe kane hyre edhe 10 vjet me pare, ndersa ne as kerkesen nuk e kemi bere akoma. Quaje sukses.!!!!!!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Apr 28, 2009 6:40 pm nga lidabica

Po n.q.s nuk do te behej ajo 97-ta e zeze greko-komuniste edhe ne do te ishim ne ne start me vendet e tjera ,more shoku.
E m.gj.a reformat kjo qeveri i ka kryer ne kohe rekord,sipas nderkombetareve kjo,perndryshe nuk do te ishim asgjekundi.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Apr 28, 2009 8:24 pm nga ad

Edhe sikur mos kishte ndodhur 97 rruga jone drejt BE do te ishte po kaq e gjate per shkak te prapambetjes se theksuar ekonomike dhe shume faktoreve te tjere.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Apr 29, 2009 12:11 am nga lidabica

Po 97-ta nuk ishte pak ,20 vjet mbrapa na ka kthyer,vetem shkaterrime dhe djegje nuk ka se si te mos kthehesh mbrapa,cdo gje u be rrafsh

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Apr 29, 2009 3:52 pm nga nardlushnja

lidabica shkruajti:Po n.q.s nuk do te behej ajo 97-ta e zeze greko-komuniste edhe ne do te ishim ne ne start me vendet e tjera ,more shoku.
E m.gj.a reformat kjo qeveri i ka kryer ne kohe rekord,sipas nderkombetareve kjo,perndryshe nuk do te ishim asgjekundi.

NUk dua te zgjatem me kete teme,por kur shkruajme duhet te jemi realist dhe te pergjegjshem.
Nuk kane faj as greket dhe as komunistet per ate qe ndodhi ne 97.
Fajin e ka direkt Sali Berisha qe inkurajoj piramidat duke theksuar se parate jane te sigurta......dhe me vone kur populli shqiptar humbi parate...Safet Zhulali dorezoje repartet ushtarake ne dore te uliganeve dhe keqberesve.Arme rrembeu me vone edhe populli i thjeshte.
Per te shuar kete rrevolte(ne pjese te jugut...vlore per te qene edhe me i sakte) Sali berisha dergoj forca ushtarake per ta shuar me gjak .Pjesa derrmuese etyre ishin malesore duke sjelle keshtu per pak nje lufte civile midis jugut dhe veriut.Edhe sot e kesaj dite egziston nje percarje ne popull(kete kush te doje le ta besoje)

Me tregoni zonje ku e ka fajin Greku apo komunisti??????Mos ja futni kot

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Apr 29, 2009 4:26 pm nga blu

Ku e ke pare kete filmin te Top Chanel, apo News 24.Ju socialistet simbol keni Zani Caushin dhe Skender Gjinushin.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Apr 29, 2009 4:52 pm nga ADMIN

blu shkruajti:Ku e ke pare kete filmin te Top Chanel, apo News 24.Ju socialistet simbol keni Zani Caushin dhe Skender Gjinushin.
.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Apr 30, 2009 9:09 am nga lidabica

o nardlushnja ,me fal po ku ke qene ti more shoku ne 97-ten?kujti thua ti more qe e beri sali Berisha?A ka llogjike more shoku qe ai te rrezonte pushtetin qe e kishte vete Shocked Shocked
Dhe sa per huliganet,kush i shin sipas teje,ata oficere te shtetit qe i masakruan te droguarit armiq te Shqiperise komuniste me Luiza Hoxhen qe e pame ne TV duke i pire gjakun te ndjerit oficer te shtetit,ne krye te detyres Lef Cokut,dhe me pas e bene deputete te parlamentit socialist dhe edhe me pas drejtoreshe te posts shqiptare(ne qeverisjen soc)dhe qe hengri burg per hajdute,apo ate neki Dredhen ,apo ate Skender Gjinushin ,apo Sabit Brokajn,apo Petro Kocin ,Po pse ate Kastrit Islamin e harrove kur sokellintese:do t'ju thyejme kafkat??c'me tregon ti mua merre dhe lexo librin "une e pashe kush e dogji Vloren",mm.q.s ti s'paske pare TV atehere se mbase ke qene ne krah te tyre(te lutem nuk dua te rendohesh,por ti ta ben borxh).I gjithe mileti i di pasi u mberthye ne ekranet e TV duke i pare ata shpetimtaret qe erdhen per te grabelluar jugun dhe qe vinin nga burgjet greke...e lere tani se ehuuu sa ka per te thene per kete 97-te te zeze.
Dhe ta harrosh ti e kushdo tjeter qe e kea bere Sala ate pune.
GREKU+ISHKOMUNISTET,QE E DONIN PUSHTETIN EDHE SIKUR TE PININ GJAKUN E SHQIPTARIT=E ZEZA 1997
KJO ESHTE 1997 QE DO TE MBETET NJE FAQE E ZEZE NE HISTORINE E POPULLIT SHQIPATR,E SHKROJTU ME KRIMET DHE SHKATERRIMET E ANTISHQIPTAREVE SOCIAL-KOMUNISTE TE POROSITUR NGA RAMIZ ALIA DHE NEXHMIJE HOXHA.
PRANDAJ JEMI TE VONUAR MORE SHOK 20 VJET ,POR EDHE PSE TE VONUAR SHQIPERIA ME QEVERISJE TE DJATHTE DO TE DIJE TE VAZHDOJR RRUGEN E SAJ DREJT NJE DEMOKRACIE TE KONSOLIDUAR DHE FRYTET E KESAJ DO T'I MARRIN BREZAT PASARDHES,NDER VITE.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Apr 30, 2009 9:16 pm nga nardlushnja

blu shkruajti:Ku e ke pare kete filmin te Top Chanel, apo News 24.Ju socialistet simbol keni Zani Caushin dhe Skender Gjinushin.

te dy ata qe permenden kane emer qofte edhe te erret.por ti.....nuk ke emer,ke nje nofke bluuuuuuuuuuuuuuuuuu si ngjyra e partise qe i sherben.Ke emer ti????Pse nuk rregjistrohesh dhe te behesh antar i rregullt i forumit?????Pse qendron ne erresire ????apo ashtu je mesuar.
Faktikisht ty nuk duhet te te replikojme

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Apr 30, 2009 9:18 pm nga nardlushnja

lidabica shkruajti:o nardlushnja ,me fal po ku ke qene ti more shoku ne 97-ten?kujti thua ti more qe e beri sali Berisha?A ka llogjike more shoku qe ai te rrezonte pushtetin qe e kishte vete Shocked Shocked
Dhe sa per huliganet,kush i shin sipas teje,ata oficere te shtetit qe i masakruan te droguarit armiq te Shqiperise komuniste me Luiza Hoxhen qe e pame ne TV duke i pire gjakun te ndjerit oficer te shtetit,ne krye te detyres Lef Cokut,dhe me pas e bene deputete te parlamentit socialist dhe edhe me pas drejtoreshe te posts shqiptare(ne qeverisjen soc)dhe qe hengri burg per hajdute,apo ate neki Dredhen ,apo ate Skender Gjinushin ,apo Sabit Brokajn,apo Petro Kocin ,Po pse ate Kastrit Islamin e harrove kur sokellintese:do t'ju thyejme kafkat??c'me tregon ti mua merre dhe lexo librin "une e pashe kush e dogji Vloren",mm.q.s ti s'paske pare TV atehere se mbase ke qene ne krah te tyre(te lutem nuk dua te rendohesh,por ti ta ben borxh).I gjithe mileti i di pasi u mberthye ne ekranet e TV duke i pare ata shpetimtaret qe erdhen per te grabelluar jugun dhe qe vinin nga burgjet greke...e lere tani se ehuuu sa ka per te thene per kete 97-te te zeze.
Dhe ta harrosh ti e kushdo tjeter qe e kea bere Sala ate pune.
GREKU+ISHKOMUNISTET,QE E DONIN PUSHTETIN EDHE SIKUR TE PININ GJAKUN E SHQIPTARIT=E ZEZA 1997
KJO ESHTE 1997 QE DO TE MBETET NJE FAQE E ZEZE NE HISTORINE E POPULLIT SHQIPATR,E SHKROJTU ME KRIMET DHE SHKATERRIMET E ANTISHQIPTAREVE SOCIAL-KOMUNISTE TE POROSITUR NGA RAMIZ ALIA DHE NEXHMIJE HOXHA.
PRANDAJ JEMI TE VONUAR MORE SHOK 20 VJET ,POR EDHE PSE TE VONUAR SHQIPERIA ME QEVERISJE TE DJATHTE DO TE DIJE TE VAZHDOJR RRUGEN E SAJ DREJT NJE DEMOKRACIE TE KONSOLIDUAR DHE FRYTET E KESAJ DO T'I MARRIN BREZAT PASARDHES,NDER VITE.
Kjo eshte e verteta juaj,por kjo nuk do te thote qe ju keni monopol te verteten.
Te verteten e di me mire populli

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Apr 30, 2009 11:51 pm nga lidabica

Po eshte e qarte se
PAS CDO GENJESHTRE,FSHIHET NJE E VERTETE LAKURIQE

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri May 01, 2009 1:29 am nga ADMIN

lidabica shkruajti:Po eshte e qarte se
PAS CDO GENJESHTRE,FSHIHET NJE E VERTETE LAKURIQE
.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri May 01, 2009 3:34 pm nga nardlushnja

PORTA shkruajti:
lidabica shkruajti:Po eshte e qarte se
PAS CDO GENJESHTRE,FSHIHET NJE E VERTETE LAKURIQE
.
Ti porta ben quote tek postimet e Lida bices dhe nuk shton asgje.Kjo do te thote qe do rritesh numrin e postimeve apo je avokat person al i lidabices dhe anasjelltas

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri May 01, 2009 4:41 pm nga lidabica

e pse duhet te ulet niveli i debatit keshtu Shocked Jemi tek
Aplikimi per ne BE.Franca mbeshtet Shqiperine Smile

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri May 01, 2009 4:52 pm nga ADMIN

nardlushnja shkruajti:
PORTA shkruajti:
lidabica shkruajti:Po eshte e qarte se
PAS CDO GENJESHTRE,FSHIHET NJE E VERTETE LAKURIQE
.
Ti porta ben quote tek postimet e Lida bices dhe nuk shton asgje.Kjo do te thote qe do rritesh numrin e postimeve apo je avokat person al i lidabices dhe anasjelltas
Jo thjesht vetem se ma kane shpifur antishqiptaret ,pra besimtaret e komunizmit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri May 01, 2009 9:28 pm nga nardlushnja

Me qenese shqip nuk di te shkruash mire,besoj se edhe nuk kupton mire,pergjigjen po ta bej ne Anglisht(po ke mesuar ndonje germe aty ku jeton)

Fuck you

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri May 01, 2009 9:42 pm nga ADMIN

nardlushnja shkruajti:Me qenese shqip nuk di te shkruash mire,besoj se edhe nuk kupton mire,pergjigjen po ta bej ne Anglisht(po ke mesuar ndonje germe aty ku jeton)

Fuck you
Ja cfare kapacitetit keni ju komunistat ,shqetesohi ,ofendoni popullin dhe nuk keni durim fare per tu ballafaquar me argumenta ,edukata juaj vazhdon te jete nje edukate e nivelit te klases ulet te njerzimit ,por dua te falenderoj perendine qe ju nuk perfaqesoni popullin e ndershem shqipetar por tani jeni paksuar aq pak sa se shpejti do te shuhi,harrova FALEMINDERIT PER OFENDIMIN ,nuk e kupton ti se ne njerzit e ndershem nuk ofendohemi kurre nga klasa e karakterit te ulet ,une do te lutem per ty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat May 02, 2009 6:53 am nga ADMIN

nardlushnja shkruajti:Me qenese shqip nuk di te shkruash mire,besoj se edhe nuk kupton mire,pergjigjen po ta bej ne Anglisht(po ke mesuar ndonje germe aty ku jeton)

Fuck you
Nard ne rradhe te pare dua te tregoj qe une nuk shqetesohem nga ofendimet tuaja,por perkundrazi ,jam shume mire njohes per permirsimin qe po ben dita dites sepse nuk eshte e lehte te vishe nga nje familje te degjeneruar KOMUNISTE i rritur me frymen e eger te urrejtjes dhe te ndryshosh per pak kohe ,kjo nuk eshte e lehte per ty dhe per as nje Klyshi si puna juaj ,edhe specjalistat e kan parashikuar qe merr te pakten nje ose dy breza qe te ndryshoni ,une do te lutem cdo dite qe te gjitha urrejtjet qe te kane mesuar prinderit tu per shume vite me rradhe ,te harroni sa me pare qe te bashkoheni edhe juve me nivelin e larte te popullsise shqiptare

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat May 02, 2009 5:28 pm nga nardlushnja

Klysh komunisti une???
Edhe po te isha nuk e kam per turp.
Ti cfare klyshi je????Klysh kurve?????

Keto nuk jane ofendime.Jane replika .Di te replikoj edhe me bukur.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat May 02, 2009 6:45 pm nga blu

O Nard Lushnja atij gomarit qe ke si simbol i paske marre jo vetem logon por edhe trute.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat May 02, 2009 7:26 pm nga ADMIN

blu shkruajti:O Nard Lushnja atij gomarit qe ke si simbol i paske marre jo vetem logon por edhe trute.
.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat May 02, 2009 8:16 pm nga ADMIN

nardlushnja shkruajti:Klysh komunisti une???
Edhe po te isha nuk e kam per turp.
Ti cfare klyshi je????Klysh kurve?????

Keto nuk jane ofendime.Jane replika .Di te replikoj edhe me bukur.
ofendimet tua nuk me shqetesojn as nje fije ,perkundrazi me japin kurajo dhe me bejne edhe me te forte se nje dite edhe komunistat do ta kuptoni gabimet dhe krimet qe babat tuaj kane bere dhe ju po mundoheni te beni,pershendetje lushnja

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat May 02, 2009 8:21 pm nga nardlushnja

blu shkruajti:O Nard Lushnja atij gomarit qe ke si simbol i paske marre jo vetem logon por edhe trute.

O Blu gomar je dhe dukesh.
Ruhu nga gomari se po ta kerceu ........

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun May 03, 2009 10:56 am nga blu

Me i forti i Lushnjes ka pas frike dhe nga lepuri . O LONI A KA POLIC ANDEJ ? Besoj se e di apo ke nevoj ta perseris , se keshtu larg ne internet beni si te forte ju. Ate te gomarit simbolit tend kepute e fute ne BY...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun May 03, 2009 1:05 pm nga nardlushnja

Se kush jane Lushnjaret ju te partise demokratike e dini me mire.
Pyesni tritan shehun ....apo e harruat rroten e preshit.
Ti pse nuk del me emer ...apo nga qe je trim ...pederast

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi