ILIRIADA PORTAL

Sociale / Kryeqyteti nė krizė pėr vendparkim, Rama harron premtimet e “nėndheshme”

Shko poshtė

29042009

Mesazh 

Sociale / Kryeqyteti nė krizė pėr vendparkim, Rama harron premtimet e “nėndheshme”
Vendet pėr parkimin e makinave nė kryeqytet, nė krahasim me numrin e automjeteve, kanė ardhur duke u zvogėluar vit pas vit, saqė tani mungesa e vendeve tė lira ėshtė kthyer nė njė problem tepėr serioz pėr drejtuesit e automjeteve. Kėshtu tė dalėsh me makinė nė Tiranė, ėshtė tepėr e vėshtirė tė gjendet njė vend i lirė i ligjshėm pėr tė parkuar, pa humbur dhjetėra minuta kohė nė kėrkim tė disa zonave. Mungesa e investimeve pėr tė krijuar hapėsira pėr njė numėr mė tė madh tė vendeve, padyshim ka ēuar nė krijimin e kėsaj situate kaotike. Si rrjedhojė konstatohet numri i madh i makinave tė parkuara nė mėnyrė tė paligjshme nė trotuare apo mjedise tė tjera, gjithashtu edhe gjobat e rėnda tė vendosura nga Policia e Qarkullimit Rrugorė. Kėshtu konstatohet edhe njė konflikt midis drejtuesve tė automjeteve dhe Policisė Rrugore, i cili gjithmonė rėndon nė kurriz tė drejtuesve tė automjeteve dhe qytetarėve tė thjeshtė.
Vendet e parkimit nė mjediset kryesore tė kryeqytetit, janė nė njė gjendje tė mjerueshme, pasi lirimi i njė vendi pritet me padurim nga dhjetėra tė tjerė. Kjo situatė nuk shėnohet vetėm nė orėt e mesditės, por deri nė orėt e vona tė natės. Makthi i drejtuesve tė automjeteve nė kohėn aktuale nė Tiranė ėshtė njė vend i lirė pėr tė parkuar. Trotuaret anės rrugės janė tė zėnė, gjithashtu edhe hapėsirat mes pallateve.
Si Bashkia e Tiranės ashtu edhe qeveria janė pėrgjegjės pėr mungesėn e hartimit dhe zbatimit tė projekteve nė lidhje me parkimet. Drejtuesit e automjeteve ankohen pėr mungesėn e vendeve tė parkimit dhe shprehen se pėr kėtė pėrgjegjėsi ėshtė Bashkia e Tiranės, e cila nuk ka bėrė asnjė investim nė kėtė fushė. Ata pohojnė se i paguajnė tė gjitha taksat shtetit, e nga ana tjetėr shėrbimi len pėr tė dėshiruar. Megjithatė ēėshtja e parkingjeve ėshtė njė problem urgjent dhe kėrkon zgjidhje dhe mbėshtetje tė menjėhershme.
SOT
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25531
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Sociale / Kryeqyteti nė krizė pėr vendparkim, Rama harron premtimet e “nėndheshme” :: Komentet

avatar

Mesazh prej Wed Apr 29, 2009 4:33 pm nga blu

Rama per vete parkon rehat ne PEZE aty ku linte gomarin bab MYSLYMI.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Apr 30, 2009 9:22 am nga lidabica

[quote="blu"]Rama per vete parkon rehat ne PEZE aty ku linte gomarin bab MYSLYMI.
hahahaha po u lodheme more me kete hajdut,hahaha,hajdut klasi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi