ILIRIADA PORTAL

Pasuria, te majtet nen hetim

Shko poshtė

30042009

Mesazh 

Pasuria, te majtet nen hetim

Rozeta Rapushi
Jo pak, por 166 zyrtare te larte te shtetit, u perzgjodhen dje per t'u hetuar imtesisht mbi pasurine e tyre te tundshme dhe te patundshme. Si dhe menyrat se si e kane siguruar ate. Inspektorati i Larte i Deklarimit dhe Kontrollit te Pasurive (ILDKP), hodhi dje shortin e pervitshem per perzgjedhjen e emrave te zyrtareve, qe do te kene fatin e keq, te hetohen te paret. Mes te perzgjedhurve, qe per here te pare u zgjodhen nga qytetaret e thjeshte, ishin prokurore, gjyqtare si dhe funksionare te doganave dhe tatim-taksave. Serish fatin per t'u hetuar te paret, nuk e kishte asnje nga anetaret e kabinetit qeveritar, apo drejtuesit e shtetit. Te vetmit qe u perzgjodhen nga politika, ishin disa deputete si Rajmonda Stefa, Erjon Brace, Arben Isaraj te PS dhe Vangjel Dule i PBDNJ por dhe zedhenesja e PD, Mehilli dhe keshilltarja e Berishes, Guxholli. Me pas, lista e gjate me 166 emra, te cilen gazeta "Koha Jone" e boton te plote, vijon me prokurore te rretheve te ndryshme. Mes tyre, ne skanerin hetimor te Inspektoratit do te kalojne prokurori i "Gerdecit", Sokol Stojani si dhe Erida Lamka, Tasim Puci, Mihallaq Bleta, Kasem Berberi, Petrit Vukaj apo Ermir Lelci e te tjere. Ne fjalen e tij, Inspektori i Pergjithshem i ILDKP, Adriatik Llalla, e cilesoi aktivitetin e djeshem dhe hedhjen e shortit, si menyren me te mire per te shnderruar urat aktuale te bashkepunimit ndermjet institucionit nga njera ane dhe publikut te gjere, medias e shoqerise civile nga ana tjeter, ne struktura solide, mbi te cilat duhet te kaloje kushdo qe merr mandatin nga populli dhe perfaqeson ate ne te gjitha nivelet e qeverisjes qendrore e vendore. Nga ana tjeter, Llalla deklaroi se ceshtja e Prokurorit te Durresit, te rikthyer tashme ne detyre, Arjan Ndoja, qe Inspektorati e paditi ne Prokurori, ka shkuar ne Gjykaten e Apelit. Llalla vleresoi se pritet pergjigja e ketij institucioni. Nderkohe vleresoi faktin, qe institucioni i vetem qe iu gjend ne krahe Inspektoratit ne kete akuze, ishte Drejtoria e Pergjithshme e Tatimeve, e cila e akuzoi dite me pare Ndojen, per evazion fiskal prej 20 milione lekesh. Nga ana tjeter, kryeinspektori u shpreh se dhe institucioni qe ai po drejton po heton kryetarin e baskise, Edi Rama. Ne respekt te ligjit, Lalla theksoi se ne ILDKP, ka mberritur nje kerkese nga avokati i konsumatoreve per verifikim te dhenies se lejeve nga kryetari i bashkise Rama. Kjo, pasi avokati i konsumatoreve vlereson se ato jepen ne konflikt interesi. Nje ceshtje kjo qe mund te verifikohet lehtesisht nga inspektorati. Por ky fakt, nuk ka lidhje me hetimin e ngritur nga Komisioni Hetimor ne Kuvend. Ndonese dhe mazhoranca, miratoi nje jave me pare ngritjen e grupit hetimor qe do te hetoje Ramen, per menyren e dhenies se lejeve te ndertimit, kjo nuk perkon me kontrollin qe paralelisht ka nisur Inspektorati. Kontrolli i ILDKP-se eshte kerkuar nga Avokati i Konsumatoreve.Kush do te hetohet hollesishtAgim Qejvanaj Kryetar Komunes Levan

Adriatik Mema Ministria e Mbrojtjes

Anastas Leka Avokati i Popullit, Keshilltar

Tanja Pipa D.P. Tatimeve, Specialist

Taulant Kondi Shef Komisariati

Gezim Keqi Kryetar i Komunes Thumane

Gjylnare Kacaniku Doganier

Ahmet Haxhiaj Zv/Drejtor i Pergjithshem i Policise

Erla Mehilli Zedhenese Shtypi

Alfred Gjini Inspektor Hetimi

Eris Llukacej D.P. Tatimeve

Ilia Seferi Kryetar i Bashkise Selenice

Arben Isaraj Deputet

Suzana Guxholli Keshilltar i Kryeministrit

Ilia Nasi D. P. Policise se Shtetit

Robert Kosta D.P. Doganave, Inspektor Kontrolli

Fatbardh Coniku Gjyqtar

Namir Gjoci Kryetar i Komunes Helmes

Vangjel Dule Deputet

Leonora Prifti D.P. Tatimeve, Specialist

Argjir Hoxha Sherbimi Informativ Shteteror

Erion Brace Deputet

Panajot Muka D.P. Tatimeve, Inspektor

Rajmonda Stefa Deputete

Ilir Kurti Ministria e Ekonomise, kryeinspektor

Lindita Hoxha Gjyqtar

Rexhep Shahu Ministria e Bujqesise, Zedhenes Shtypi

Ilirjan Beqiri Doganier

Gentian Medja Gjyqtar

Elton Kaco D.P. Tatimeve, Inspektor Hetimi

Refat Beqiri Kryetar i Komunes Sheze

Alfred Rrushaj Ministria e Ekonomise, Keshilltar

Doris Andoni Ministria e Puneve Publike, Drejtor i Strehimit

Zef Zymaj Ujesjelles-Kanalizime, Drejtor i Pergjithshem

Krisanthi Balliu D.P. Tatimeve, Inspektor Kontrolli

Sabri Alimadhi D.P. Tatimeve, Specialist

Erion Aliu D.P. Tatimeve, Inspektor Kontrolli

Skender Labinoti D.P. Doganave

Fatmir Shani Zyra Qendrore e Regjistrimit te Pasurive te Paluajtshme

Olger Baraku Drejtor i Laboratorit Kimik Doganor

Enton Dhimitri Gjyqtar

Erida Lamka Prokurore

Zihni Shahu Gjyqtar

Fedor Kallajxhi Ministria e Shendetesise, Drejtor

Arbena Ahmeti Gjyqtar

Fatbardha Hazizaj D.P. Tatimeve Inspektor Sektori i Menaxhimit te Borxhit

Pellumb Mance D.P. Tatimeve, Drejtor

Gezim Cera D.P. Tatimeve, Inspektor Kontrolli

Rexhep Karaj Gjyqtar

Foto Jano Kryetar Komunes Odrie

Man Muhameti D.P. Tatimeve, Drejtor

Tasim Puci Prokuror

Elsa Dobjani Gjykata Kushtetuese, Keshilltar

Ermal Dhoska D.P. Tatimeve, Inspektor Hetimi

Miranda Haxhia Kontrolli i Larte i Shtetit

Gezim Kaloci Doganier

Qemal Meta D.P. Tatimeve, Pergjegjes Sektori

Shemsi Prenci D.P. Policise se Shtetit

Saimir Boshnjaku D.P. Policise se Shtetit

Bujar Fezga Kryetar Komunes Dishnice

Eljan Hoxha Kancelar

Gavrosh Zela Ministria e Mjedisit Pyjeve

Maksim Capja D.P. Tatimeve, Inspektor Verifikimi

Fran Frrokaj Kryetar i Komunes Shenkoll

Nik Nika Kryetar Komunes Fierze

Hymet Spahiu D.P. Tatimeve, Pergjegjes

Jovan Cano D.P. Tatimeve, Drejtor

Spiro Muco D.P. Tatimeve, Inspektor

Fiqiri Ismaili Kryetar i Bashkise Vore

Tefta Cuci Banka e Shqiperise, Anetar i Keshillit Mbikeqyres

Klevis Milo Doganier

Altin Hoxha Doganier

Pandi Madhi Prokuroria e Pergjithshme, Sekretar i Pergjithshem

Azis Jata Ministria e Financave, Drejtor i Auditimit

Sashenka Ura D.P. Tatimeve, Inspektor

Roland Nano Permbarues Gjyqesor

Anastasi Shehu Gjyqtar

Vjollca Hatika Doganier

Pellumb Tare Gjyqtar

Ana Gorenca D.P. Doganave

Gentjan Hajdini Avokat Shteti

Pranvera Kastrati Ministria e Ekonomise, Drejtore

Ferdinand Dalipi Doganier

Flutra Skenderi Gjyqtare

Hivzi Bushati D.P. Policise se Shtetit, Komandant

Agim Pajo Doganier Kontrolli

Uran Kada Doganier

Justinian Zyka Kryetar i Komunes Cukalat

Shanin Pasha Prokuror

Ramis Sulaj D.P. Tatimeve, Inspektor

Lulzim Elezi Doganier

Mihallaq Bleta t Prokuror

Fatmir Toci RTSH, Anetar i Keshillit Drejtues

Sokol Sheti Ministria e Brendshme, Drejtor

Gezim Ylli Kryetar i Komunes Ishem

Antoneta Malja Agjencia Telegrafike Shqiptare, Drejtore

Kadri Skerja Avokat Shteti

Kasem Berberi Prokuror

Kujtim Ymeri Gjykata e Larte, Ndihmes ligjor

Klodian Bali Doganier

Rezar Veseli Keshilli i Ministrave, Jurist

Sokol Stojani Prokuror

Marjola Mataranga D.P. Tatimeve, Inspektor Mbledhjeje

Ilir Pecnikaj Ministria e Bujqesise, Ushqimit dhe Mbrojtjes

Eduard Ndreu Autoriteti Portual, Drejtor i Pergjithshem

Elfrida Zefi Prefekt

Eduard Topalli D.P. Tatimeve, Inspektor

Dhurata Haveri Gjyqtar-Anetar KLD

Genc Lufi Doganier Kontrollit Fizik

Andrea Nathanaili Keshilli Kombetar Radios dhe Televizionit

Xhemal Tahiri Agjensia Kombetare e Burimeve Natyrore, Drejtor

Ilirjan Vishka D.P. Tatimeve, Inspektor Kontrolli

Arben Nela Prokuror

Eduard Elezaj Enti Rregullator i Energjise, Drejtor

Benard Hamzai Doganier

Vasilika Papajani D.P. Tatimeve, Inspektor Vleresimi

Tufik Kurti Kryetar Dogane

Nazmie Pengili Gjyqtar

Adela Boci D.P. Tatimeve, Inspektor Vleresimi

Marin Bicoku Ministria e Puneve Publike, Drejtor

Almira Fshati Avokat Shteti

Merita Petushi Ministria e Bujqesise, Sekretar i Pergjithshem

Dashnor Nure Prokuror

Harris Murana Ministria e Shendetesise, Drejtor

Muje Bucpapaj Drejtor i Qendres Nderkombetare te Kultures

Petrit Vukaj Prokuror

Ermir Lelci Prokuror

Gentian Frangu Permbarues Gjyqesor

Eduart Xhelili Doganier

Eduard Dhimitri D.P. Tatimeve, Inspektor Kontrolli

Arber Misja D.P. Doganave

Mimoza Hado D.P. Tatimeve, Inspektor Vleresimi

Ermir Kollcinaku D.P. Tatimeve, Inspektor Verifikimi ne Terren

Gjergji Spaho D.P. Tatimeve, Inspektor Vleresimi

Antonela Hasa D.P. Tatimeve, Inspektor

Genci Kolonja D.P. Tatimeve, Inspektor Kontrolli

Rezar Bregu Ministria e Puneve te Jashtme Ambasador-Argjentine

Zeqir Ukaj Doganier i Antikontrabandes

Flora Jaku D.P. Tatimeve, Specialist Sektori

Franc Kola D.P. Tatimeve, Inspektor Kontrolli Tatim-Fitimi

Agim Nashi Enti Rregullator i Energjise, Drejtor

Asim Burgaj Zyra Qendrore e Regjistrimit te Pasurive

Besnik Ismailaj Doganier

Oltion Caku D.P. Tatimeve Inspektor Kontrolli

Saemira Hila Gjyqtare

Aristotel Samsuri Doganier

Jani Ropi D.P. Tatimeve Inspektor Kontrolli

Zena Lila Prokuror

Adem Zemzadja Permbarues Gjyqesor

Vitori Kristo Autoriteti i Konkurrences, Drejtor

Shpetim Skenderi D.P. Permbarimit, Kryetar

Lindita Milo Autoriteti i Konkurrences, Kryetar

Izet Salaj Keshilli i Larte i Drejtesise, Inspektor

Esheref Shehu Ministria e Puneve te Jashtme, Konsull Janine

Dhimiter Lara Gjyqtar

Altin Rrapaj Autoriteti i Komunikimeve Elektronike e Postare, Drejtor

Xhevat Hoxha Drejtoria e Trajtimit te Studenteve,Drejtor

Sokol Shkembi Doganier

Helidon Bushati Ministria e Ekonomise, Drejtor

Irfan Tarelli Ministria e Bujqesise, Drejtor

Gentjan Aliko Doganier

Gjergji Selala D.P. Tatimeve, Inspektor

Emanuela Aliaj D.P. Tatimeve, Inspektor

Merita Aleksi D.P. Tatimeve, Inspektor Vleresimi

Platon Zoto D.P. Permbarimit, Kryetar

Rozeta Qirja Prokurore

Koha Jone
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23793
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Pasuria, te majtet nen hetim :: Komentet

avatar

Mesazh prej Thu Apr 30, 2009 3:59 pm nga lidabica

ky Alfred Rushaj ka qene cun i mire pse e paska bo vehten per t'u hetu,cun i urte ,nga familje e persekutuar,ishalla del mire,se po me vika keq qe qenka ne liste.
Po kjo Ana Gorenxa,budallja ,s'ka as 2 vjet ne dogane,kam degju qe eshte bere mbare per dy vjet,jo shtepi e jo makine e ku di une pse marin perse koti keta njerez.sa te dobet Shocked Shocked

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Apr 30, 2009 4:01 pm nga lidabica

mire po,ne kete liste emrash keta nuk jane vetem te majte dhe shume mire qe kush dyshohet te hetohet,nga cilido krah qofte,hajduteria nuk ka ngjyra.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Apr 30, 2009 4:52 pm nga ADMIN

Lidabica ketu jane te gjitha ata qe dyshohet se kane vjellur ,por nuk po e shof kun kryetarin e bashksis te Tiranes ,apo nuk ma kapi syri ,pastaj besoj se nuk jane vetem keta ne te gjithe shqiperin,dhe ne shqiperi te gjitha zjarret qe ndizen ,shuhen shume shpejt me para,dhe ky nuk do te kete shume ndryshime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Apr 30, 2009 6:26 pm nga lidabica

e ka te permendur ,kryeinspektori qe po hetohet ,ne shkrimin e postuar plus qe,ai do te hetohet edhe nga komisioni parlamentar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi