ILIRIADA PORTAL

Rama: Do ketė vetėm Polici Shteti

Shko poshtė

07052009

Mesazh 

Rama: Do ketė vetėm Polici Shteti
TIRANĖ- "Nuk mund tė shkojmė pėrpara, duke pasur 10 polici tė tjera krahas policisė sė shtetit. Paqartėsi nė pėrgjegjėsi, tė cilat krijojnė alibi nga mė tė ēuditshmet dhe janė shtrati mė i infektuar i korrupsionit. Ajo qė ne do tė bėjmė ėshtė; Njė polici, Policia e Shtetit". Kėshtu ėshtė shprehur Edi Rama sot nė njė takim me ish-punonjės tė policisė, duke prezantuar Programin e ri tė PS-sė. Kėshtu nėse fiton PS nė Zgjedhjet e ardhshme parlamentare, nuk do tė ketė mė polici ushtarake, polici elektrike, polici pyjore, etj.
Gjatė fjalės sė tij, Rama u pėrqendrua nė sigurinė kombėtare, duke sqaruar sė PS nė qeverisje do tė krijojė njė strukturė tė integruar tė sigurisė kombėtare. "Ne duam dhe do tė ndėrtojmė njė strukturė tė integruar tė sigurisė kombėtare, e cila do tė jetė pėrgjegjėse pėr pėrmirėsimin e faktorėve tė rrezikut qė i kanosen sigurisė dhe do tė planifikojė politikat e integruara tė ndėrhyrjes sipas rastit", tha Rama
Po kėshtu ai premtoi rikthimin e tė liruarve nga detyra. "Dinjiteti dhe figura e punonjėsit tė policisė duhet tė ringrihet mes punonjėsve tė liruar nga detyra. Ēdo punonjės policie duhet tė pėrfaqėsojė denjėsisht shtetin, nuk mund tė vazhdohet me diskretitimin e figurės sė punonjėsit tė policisė, duke bėrė qė sa herė tė ndėrrohet pushteti, tė militantantizohet sipas ngjyrave tė tij", u shpreh ai.
Edi Rama ka premtuar se edhe policia e shteti shqiptar do tė ecė nė njė rrugė tė re me ardhjen nė pushtet tė socialistėve, me mė shumė dinjitet e mė shumė siguri pėr shtetasit shqiptarė.


Redaktoi: R.Dedaj
Shekulli
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25511
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Rama: Do ketė vetėm Polici Shteti :: Komentet

avatar

Mesazh prej Thu May 07, 2009 1:21 pm nga blu

Pasi po kthen te gjitha familjet byroiste ne PS , si ILIR GJONIN , djalin e XHELIL GJONIT, Ditmir Bushatin djalin e sekretarit te pare te SHkodres ne kohen e ENVERIT, Sajmir Tahirin djalin e AZIZ TAHIRIT sekretarit te FSHF ne kohen e DULLES ,Spiropalin babai i se ciles ka qene ne sigurimin e shtetit e shume te tjere djem e vajza BYROISTESH, po mundohet te krijoje milici socialiste me ish oficere te ish sigurimit te shtetit te ENVERIT.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu May 07, 2009 1:48 pm nga ad

Domethene Rama nuk e ka per gje qe te deklaroje se neqoftese vjen ne pushtet ne emer te reformes ne polici do te nxjerre ne rruge qindra punonjes.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Thu May 07, 2009 3:20 pm nga neni 55

ne mjes e lexova dhe un ke shekulli tani e kishin heq Rolling Eyes

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri May 08, 2009 10:51 am nga lidabica

Po lere ē'thote ky,sa i zoti na qenka,ky budalla
hedh 1 gur ne lume dhe te dale ku te dale
A ja u ha mendja se eshte aq i zoti ky psikopat sa ta mbaje vendi me 1 xhandarmeri ne kohen e sotme,hajde mendje hajde...debili qe ka frike nga hija e vet dhe shef endra naten sa i shpeton urina ne b.....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi