ILIRIADA PORTAL

Vrasja e Xhindit, hetime pėr njė shesh ndėrtimi

Shko poshtė

10052009

Mesazh 

Vrasja e Xhindit, hetime pėr njė shesh ndėrtimi
Fier -Njė javė pas vrasje sė deputetit Fatmir Xhindi, ende nuk ka asnjė tė arrestuar dhe as tė dyshuar si vrasės. Megjithatė, hetimet vijojnė ende. Grupi hetimor ka bėrė vėzhgime edhe nė Bashkinė e Fierit. Grupi hetimor ka dėrguar njė faks pranė qeverisjes vendore, duke kėrkuar njohjen me disa dosje tė ndėrtimit qė janė dhėnė nga zyra e urbanistikės nė kėtė bashki.

Prokuroria e Krimeve te Renda ka kėrkuar dosjet e tri lejeve te ndėrtimit qe janė akorduar vetėm pėr njė firme, emri i sė cilės nuk bėhet ende i ditur, pėr shkak tė hetimeve. Hetimet janė pėrqendruar pikėrisht tek kjo firmė, e cila ka njė shesh ndėrtimi, ku firma por pėrgatit ndėrtimin e njė pallati.

Hetimet pėr atentatit ndaj deputetit te Partisė Socialiste i ėshtė deleguar Drejtorisė se Policisė Fier, Drejtorisė sė Pėrgjithshme tė Policisė, si dhe njė sektori te rėndėsishėm nė Prokurorinė e Krimeve te Renda. Reduktimi i grupit tė hetimit ėshtė bere me qellim te mbajtjes se fshehtė tė hollėsive tė hetimeve dhe ecurisė se tyre.

Por, nėse hetimet nuk japin rezultat nė kėtė pistė tė ngritur, atėherė do tė nisė shqyrtimi i pistės sė dytė, qė ka tė bėjė me aktivitetit personal tė deputetit Fatmir Xhindi.
Start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23658
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Vrasja e Xhindit, hetime pėr njė shesh ndėrtimi :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue May 12, 2009 1:32 pm nga lidabica

Por, nėse hetimet nuk japin rezultat nė kėtė pistė tė ngritur, atėherė do tė nisė shqyrtimi i pistės sė dytė, qė ka tė bėjė me aktivitetit personal tė deputetit Fatmir Xhindi.

mendoj se keshtu do te dale,vrasje per arsye te aktivitetit privat

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi