ILIRIADA PORTAL

Delijorgji, 200 telefonata me Edi Ramėn

Shko poshtė

12052009

Mesazh 

Delijorgji, 200 telefonata me Edi Ramėn
Biznesmeni i pagoi kryetarit tė PS-sė pushimet nė Kretė nė vitin 2006, ndėrsa Rama ende nuk ka anuluar mbi tridhjetė leje ndėrtimi pallatesh nė mes tė Tiranės pėr kompaninė e DelijorgjitMeqė ėshtė bėrė praktikė e prokurorisė mediatizimi i dokumentave tė saj ta bėjė kėtė gjė dhe tė kėrkojė tė gjitha tabulatet e Ramės nė periudhėn e Gėrdecit dhe ato me Kreshnik Spahiun rreth datave tė gjykimit tė rrugės Durrės-KukėsMediat afėr kryetarit tė PS-sė, Edi Rama, botuan kėto ditė tabulate tė bisedave telefonike tė Delijorgjit, por fshehėn pjesėn mė tė madhe tė tyre tė cilat ishin bisedat mes Edi Ramės dhe Mihal Delijorgjit.

Nuk janė pak, por 200 tė tilla tė cilat u fshinė nga dokumentet e shpėrndara nė mėnyrė antiligjore nga zyrtarė tė Prokurorisė dhe prokurorė tė cilėt tani ose nė fillim tė procesit tė Gėrdecit janė marrė me kėtė ēėshtje. Fshehja e kėtyre telefonatave dekonspiron edhe ndėrmjetėsin e kėtyre dokumenteve qė e ka zyrėn herė te Bashkia e Tiranės e herė tek Partia Socialiste.

Mė se njė herė problemi i telefonatave dhe miqėsisė mes Ramės dhe Delijorgjit ėshtė bėrė publik edhe nga zyrtarė tė lartė tė politikės, edhe nga media. Nė Parlament kėto biseda janė kthyer nė batuta, ndėrkohė qė media e rreshtuar majtas i fshehu ato dhe pranoi tė botonte materiale ndėr tė tjera tė censuruara nga selia e PS-sė.

Transferimi i marrėdhėnieve miqėsore dhe pėrfitimi nga Rama tek zyrtarė tė PD-sė ose njerėz afėr qeverisė dhe Partisė Demokratike ėshtė mjaft i sforcuar. Sado tė pėrpiqet Rama t’u hedhė hi syve tė publikut pėrmes mashtrimeve dhe lavazhit mbi tabulatet ėshtė mjaft vėshtirė tė shtrish pėrtokė rreth 34 pallate tė ndėrtuara tek ish-uzina nga Delijorgji me lejet e Ramės, ndėrkohė qė njė fond tjetėr lejesh i ėshtė dhėnė atij vetėm pak ditė para shpėrthimit, leje tė cilat Rama nuk i ka kthyer ende.

Por miqėsia e Ramės me Delijorgjin pėrveēse ėshtė e vjetėr, ėshtė e shtrirė nga biznesi te pushimet e fundjavat. Vetėm tre vjet mė parė, Delijorgji, referuar burimeve tė sigurta zyrtare, ka paguar pushimet e Ramės nė Kretė.

Nė nevojė tė transparencės dhe publikimit tė saktė tė tabulateve, gazeta i kėrkon Prokurorisė t’i vėrė nė dispozicion bisedat e Ramės me Delijorgjin, bashkė me premtimin se do t’i botojmė ato tė plota.

Nė vijim meqė ėshtė bėrė praktikė e prokurorisė mediatizimi i dokumentave tė saj ta bėjė kėtė gjė dhe tė kėrkojė tė gjitha tabulatet e Ramės nė periudhėn e Gėrdecit dhe ato me Kreshnik Spahiun rreth datave tė gjykimit tė rrugės Durrės-Kukės.
Standart
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23638
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Delijorgji, 200 telefonata me Edi Ramėn :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue May 12, 2009 1:36 pm nga lidabica

ky s'i anullon lejet e Mihalit se shpreson te fitoj zgjedhjet dhe te liroje Mihalin e te mare %, nga mihali.asaj mendje t'i beje hyzmet Edi Rama

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue May 12, 2009 4:10 pm nga bulqizaku

qe ku i qiti prokuroria telefonat Rams .........

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi