ILIRIADA PORTAL

Norvegjia fituese e Eurovizionit ne Moske

Shko poshtė

17052009

Mesazh 

Norvegjia fituese e Eurovizionit ne Moske
Alexander Rybak ka fituar per Norvegjine vendin e pare ne Eurovizion me kengen "Fairytale". Kenga u vleresua nga shumica e shteteve pjesemarrese me piket maksimale duke siguruar plot 387 pikė. Ne vendin e dyte u rradhit Islanda dhe ne vendin e trete Azerbajxhani.
Shqiperia e perfaqesuar nga Kejsi Tola me kengen "Me merr ne enderr"u rradhit ne vendin e 17 me 48-te pike. Gjithsesi duhet theksuar se perballe nje konkurence tejet te forte Kejsi Tola arriti ti dhuronte publikut nje interpretim te mrekullueshem te kenges duke terhequr jo vetem vemendjen e publikut por edhe te specialisteve dhe gazetareve te shumte. Gjate gjithe ketij evenimenti Kejsi Tola eshte vleresuar jo vetem per talentin e saj por edhe per nivelin e lart profesional.
Iliriada Portal
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23773
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Norvegjia fituese e Eurovizionit ne Moske :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sun May 17, 2009 11:21 am nga ILIRI

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun May 17, 2009 12:24 pm nga emigranti

Kjo kenga nuk ishte ndonje keng e veēante. Kishte keng shum me te bukura mirpo si duket vendi i pare parashikohet ndoshta pa fillu akoma festivali. Duke qene nje aktivitet me karakter komercial i jepet shum rendesi vendit ku do te organizohet festivali.Kushteve ekonomike te vendit prites. Kshtu qe ne mund te na vij rradha mbas nja 50 vjetesh. Nuk e di si ka qene viteve te tjera por kte vit me ra ne sy fakti qe nje votues mund te votonte per pese minuta rresht. Minimun nje SMS se bahku me taksen qe te merr linja e brendeshme e shtetit nga voton kushton 1 euro. Ato qe kane votuar mbrem kane qene miliona. Llogariteni vet fitimin.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun May 17, 2009 12:32 pm nga mira

Ne e meritonim te hynim ne dhjetshe. Crying or Very sad

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun May 17, 2009 2:37 pm nga bulqizaku


Me than at tdrejten kjo kanga e nanes mka pelqy ma shum prej krejtave. Bo vakej mpelqe se mka vdek nana ene mshko drejt e nzemer.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun May 17, 2009 8:15 pm nga Jona

jemi te vegjel perballe atyre ujqerve te mdhenj

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Mon May 18, 2009 1:06 am nga ilda

me kenge koti se kjo e norvegjise pra skishte po hajt mo te gjitha jane te paracaktume ....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon May 18, 2009 4:43 pm nga emigranti

me kenge koti se kjo e norvegjise pra skishte po hajt mo te gjitha jane te paracaktume ....
me sakt nuk behet

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon May 18, 2009 4:45 pm nga flutura

Kjo dihet. Rendesi ka qe u perfaqesuam me dinjitet.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon May 18, 2009 4:48 pm nga ad

Kejsi konkuroi me dinjitet perballe kengetaresh teper profesional e te sprovuar ne skene. Disa prej tyre jane shume te njohur edhe ne arenen nderkombetare.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon May 18, 2009 8:41 pm nga Jona

suksese heret e tjera Very Happy

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi