ILIRIADA PORTAL

I dėrgohet BE-sė, harta e qarqeve mė tė varfra

Shko poshtė

17052009

Mesazh 

I dėrgohet BE-sė, harta e qarqeve mė tė varfra
Tiranė -Qeveria shqiptare ka hartuar hartėn e varfėrisė dhe tė papunėsisė nė ēdo qark tė vendit. Kėshtu, duke u bazuar mbi statistikat, katėrt qarqet mė tė varfra nė vend, janė: Dibra, Lezha, Kukėsi dhe Shkodra. Ministri i Ekonomisė, Genc Ruli ka theksuar, gjithsesi, se “Harta, si e varfėrisė ashtu dhe e papunėsisė, ėshtė hartuar me mungesa tė mėdha”. Sipas Rulit, Shqipėria nuk ka klasifikim rajonal, si dhe ky komision nuk e pėrditėson hartėn e dhėnies sė ndihmės ekonomike pėr zonat thellėsisht tė prapambetura.

Kėto katėr qarqe janė mė tė varfrit nga 12 qarqe tė vendit. Kjo hartė, rrjedh nga marrėveshja e Stabilizim-Asoccimit me Bashkimin Evropian.

Megjithatė, qeveria shqiptare ka ndėrmarrė masa pėr uljen e varfėrisė, si nė fshat ashtu edhe nė qytet, duke theksuar kėtu rritjen e pensioneve si dhe tė ndihmės ekonomike
Start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23628
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

I dėrgohet BE-sė, harta e qarqeve mė tė varfra :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sun May 17, 2009 12:26 pm nga emigranti

Perfiton gje kjo "harta" apo do mbetet kshtu siē eshte.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi