ILIRIADA PORTAL

Biden zhvillon sot njė vizitė nė Kosovė

Shko poshtė

21052009

Mesazh 

Biden zhvillon sot njė vizitė nė Kosovė
Prishtinė-Numri dy i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, zhvillon sot njė vizitė nė Prishtinė. Gjatė qėndrimit nė Kosovė, Joseph Biden pritet tė theksojė angazhimin e Shteteve tė Bashkuara pėr njė Kosovė tė pandarė, tė pavarur dhe shumetnike. Biden pritet tė takohet me zyrtarėt mė tė lartė tė vendit dhe tė mbajė njė fjalim nė Parlament. Ai do tė vizitojė manastirin e Deēanit dhe do ta pėrfundojė vizitėn me njė takim me trupat amerikane tė stacionuara nė Kosovė.

E gjithė klasa politike nė Kosovė, e ka vlerėsuar si vizitė historike ardhjen e Biden. Kjo ėshtė vizita mė e rėndėsishme qė pas shpalljes sė pavarėsisė sė Kosvės, mė 17 maj tė vitit tė shkuar. Pjesa mė e madhe e popullsisė sė Kosovės, po e presin me entuziazėm ardhjen e zyrtarit tė lartė amerikan. Ndėrsa serbėt nė veri, kanė deklaruar se do tė zhvillojnė protesta tė fuqishme
Start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25526
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Biden zhvillon sot njė vizitė nė Kosovė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Thu May 21, 2009 5:57 pm nga flutura

kosovaret kishin fest sot se kishte ardh vice president i shba-s

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu May 21, 2009 7:29 pm nga ADMIN

Nuk e dine serbet se Amerikanet nuk i duan shqiptaret ma shume se Serbet, por thjeshte qe kemi gjak demokratik per ate na duan dhe na respektojne ma shume ,gezuar o Kosove gezuar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi