ILIRIADA PORTAL

Ikėn Eva Allushi, “Zėri i Popullit” nuk del nė treg

Shko poshtė

22052009

Mesazh 

Ikėn Eva Allushi, “Zėri i Popullit” nuk del nė treg
Kryeredaktorja e gazetės sė Partisė Socialiste, “Zėri i Popullit” nuk ka dalė dje nė treg dhe as sot. Dy ditė mė parė, kryeredaktorja e kėsaj gazete, gazetarja e njohur Eva Allushi dha dorėheqjen nga drejtimi i saj, pas njė debati qė ka pasur gjatė mbledhjes sė kryesisė socialiste nė lidhje me listat e kandidatėve pėr deputetė. Kjo dorėheqje u bė e njohur pėrmes njė njoftimi, i ardhur nė mėnyrė elektronike nė redaksitė e mediave ku komunikohej se “sot dha dorėheqjen e parevokueshme kryeredaktorja e gazetės “Zėri i Popullit”, zonja Eva Allushi. Znj. Allushi ėshtė Anėtare e Kryesisė sė PSSH-sė, ka dy mandate si kryetare e Grupit tė Kėshilltarėve nė Bashkinė Tiranė dhe njė ndėr drejtuesit pėr tre mandate rresht tė Partisė Socialiste tė Tiranės. Ajo ishte kandidate pėr deputete nė listėn e proporcionalit tė PS-sė nė 2005 dhe ėshtė Doktore Shkencash”, thuhet nė njoftimin e ardhur nga ZP. Mėsohet se gjatė mbledhjes sė kryesisė, Allushi ka kėrkuar qė tė pėrfshihen nė lista gra tė nderuara si sekretare tė PS, Edlira Haxhiymeri apo Saemira Pino qė kanė mbetur jashtė garės.
Panorama
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23773
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi