ILIRIADA PORTAL

Dhuna ndaj tė verbėrės, reaksion nė politikė

Shko poshtė

22052009

Mesazh 

Dhuna ndaj tė verbėrės, reaksion nė politikė
Tiranė-Dhuna e ushtruar ndaj njė gruaje tė verbėr njė ditė mė parė, ka shkaktuar reagime tė gjithėanshme nga qarqet politike, por edhe nga mediat. Pėr ngjarjen, ka reaguar edhe Ministria e Brendshme, e cila ka sqaruar opinionin publik, se personi qė ka ushtruar dhunė ėshtė ndaluar nga uniformat blu.

“Personi ėshtė identifikuar dhe ndaluar nga policia, dhe rezulton tė jetė Pellumb Borshi, biznesmen i furrave tė bukės, i cili po adresohej pranė Qendrės Kombėtare tė Regjistrimit tė Bizneseve, duke kėrkuar t’i lejohej kalimi”-thekson komunikata e Ministrisė sė Brendshme.

Kjo ministri ka sqaruar, se punonjėsit e Gardės sė Republikės, bazuar nė ligjin pėr veprimtarinė e saj nuk mund tė ndėrhyjnė pėr tė kryer asnjė veprim, pėrveē mbrojtjes sė institucionit apo personalitetit pėr tė cilin ligji i ngarkon. Ministria thekson se do tė ngrejė padi penale, si pėr dhunėn e ushtruar ndaj njė personi tjetėr, ashtu dhe pėr pengimin e kundraligjshėm tė njė proteste paqėsore.

Pėr ngjarjen ka reaguar edhe kreu u Partisė Socialiste Edi Rama, duke e lidhur ēėshtjen me politikėn e vjetėr. “Shpreh indinjaten time pėr atė qė ndodhi me tė verbėrit para kryeministrisė. Kjo qeveri e paaftė tė zgjidhė problemet e njerėzve nė nevojė, ėshtė shėmbėlltyra e fundit e njė politike tė vjetėr pa veshė pėr tė dėgjuar hallet e njerėzve dhe pa sy pėr tė parė gjendjen e tyre”, ka deklaruar Rama.

Ndėrkohė, menjėherė ka reaguar edhe kryeministria. Zėdhėnėsja Juela Meēani theksoi se Rama ishte ai qė ka trilluar ngjarjen, duke i vėnė asaj ngjyrime politike. “Zotit Rama i themi se kėto incidente janė vėrtet tė turpshme dhe shumė tė dėnueshme, por po aq e turpshme dhe e dėnueshme ėshtė rrahja dhe nxjerrja nė rrugė e nėnės me rroba gjumi apo goditja me grushte si njė kafshe, nė lokale publike, e bashkėshortes sė radhės. Pėrpara kėsaj Kryeministrie ka protestuar dhe do tė protestojė lirisht ēdo qytetare e qytetar i kėtij vendi. Ky ėshtė standardi i Kryeministrit tė Shqipėrisė, i cili ka kėrkuar hetim dhe pėrgjegjėsi tė plotė pėrpara ligjit pėr incidentin qė ka ndodhur”-tha Meēani pėr mediat.
start


Edituar pėr herė tė fundit nga ILIRI nė Sat May 23, 2009 10:16 am, edituar 1 herė gjithsej
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23628
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Dhuna ndaj tė verbėrės, reaksion nė politikė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Fri May 22, 2009 12:52 pm nga lidabica

injoranti si e qelloi ate plaken e verber,tamam nje kafshe me fytyre njeriu.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri May 22, 2009 9:59 pm nga gerrard

Nuk besoj se ne Shqiperi kemi dhune ndaj te verberve, kandodhur ne kyte rast dhe duhet denuar rrepsisht dhe duhen marre te gjitha masat qe autori te marre denimin e merituar. Por nga menyra se si eshte shkruar artikulli del sikur ne Shqiperi te verberit jane te dhunuar, dhe kjo nuk eshte nje gje e vertete. Nga ana tjeter me beri pershtypje sjellja e opozites mbi kyte rast, ku u munduan t'a shendrrojne ne nje rast politik kunder qeverise. Me vjen keq per politiken shqiptare qe sa here qe duhet te flase nuk flet kurre, dhe sa here duhet te heshte nuk e ben kurre.

Edituar pėr herė tė fundit nga gerrard nė Sat May 23, 2009 1:14 am, edituar 1 herė gjithsej

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Sat May 23, 2009 12:19 am nga klajdi vlore

Duhet te dini qe akti i shemtuar u krye para kryeministise dhe autori po qeshte me policin,gje e cila tregon se dhe polici ka qene dakord me veprimin.Pra dhe njeher del hapur morali i kesaj qeverie qe mban ne pune njerez te paafte,dhe mbi te gjitha personi qe qelloi plaken eshte nje eksponent i partise demokratike.Pra kjo eshte fryma qe fut PD-ja ne njerezit e saj.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat May 23, 2009 1:19 pm nga lidabica

me siguri do te ndeshkohet ky idiot bashke me policin me idiot dhe me kafshe se ai dhunusi.Thashe ,une e pashe ne TV dhe mu rrenqeth mishi kur egersira qelloi pas zverkut plaken e verber,ta kisha prane ate qe s'ja mbaj mend emrin,nuk e di cdo t'i kisha bere.
Dhe cdo gje ben vaki kudo dhe ngado,por nuk jam dakort,me pergjithsimin qe i ben ti klajd,nuk eshte e vertete qe te tille fryme te kete PD-ja dhe njerzit e saj,asnjehere nuk pergjithsohet keshtu.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Sat May 23, 2009 3:36 pm nga klajdi vlore

Mbase nuk bera mire kur u shpreva ashtu,por e bera qe ky gjest ti rendoj sadopak zotit kryeminister e te marre masa qe te mos mbaj njerez te tille prane kryeministrise te cilet e shemtojne kete institucion,akti duhet denuar dhe te jet shembull per te tere,kete kerkoj une packa se u shpreva gabim me pare.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat May 23, 2009 5:41 pm nga nardlushnja

Te shikojme se cdo te behet me kete kafshe.
Nuk e di se ne cparti ben pjese ai ,por per nje gje jam i sigurte qe eshte kafshe .Per te mos ofenduar te gjithe kafshet theksoj se ben pjese ne grupin e kafsheve zvarranike .
Sa per policin ........e dime se polica jane veshur te gjithe ........

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi