ILIRIADA PORTAL

BBC kerkon falje per fyerjen qe i beri Shqiperise dhe Kejsi Toles

Shko poshtė

24052009

Mesazh 

BBC kerkon falje per fyerjen qe i beri Shqiperise dhe Kejsi Toles
Sipas gazetes The Daily Mail, BBC ka kerkuar ndjese , per qendrimin e prezentatorit Graham Norton ndaj kenges shqiptare te kenduar nga Kejsi Tola. Prezentatori 46 vjeēar i BBC mesohet se gjate nates finale te spektaklit te Eurovizionit gjate prezantimit te kenges per teleshikuesit eshte shprehur; "Lajmi i keq eshte se tani jemi ne ēastin qe do te shohim Shqiperine. Kudo qe jeni duke pare Eurovizionin, ky eshte momenti qe ju duhet te largoheni nga televizioni. Cfare? Ndoshta ju jeni larguar tashme,... Ajo sapo i ka mbushur te 17-mbedhjetat, pra ju pyesni veten se perse nena e saj e ka lejuar ate" duke ngjallur keshtu zemerimin e mijra shqiptareve. Jane rreth 1200 shqiptar te cilet kane nenshkruar nje peticion te publikuar ne internet ku denohet sjellja e Graham Norton. Mesohet gjithashtu se BBC ka marre rreth 117 mesazhe ku teleshikuesit kane shprehur indinjaten e tyre lidhur me kete incident.
Pergatiti Teuta.
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25511
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

BBC kerkon falje per fyerjen qe i beri Shqiperise dhe Kejsi Toles :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sun May 24, 2009 7:01 pm nga bulqizaku

jalla a kan bith anglest me sha si venin e funit e kan marr me kontrat ......

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon May 25, 2009 2:24 pm nga flutura

Protesta e emigranteve ka qen shum e drejte. Ky eshte nje rreklamim negativ qe i eshte bere kenges tone dhe qe direkt efekte ne vleresimin e kenges. Mbi te gjitha kjo eshte nje shkelje e rregullave sipas te cilave televizionet qe transmetojne Eurovizionin duhet te mbajn qendrim asnjanes.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon May 25, 2009 7:11 pm nga dini

Kėtė e bartim nga epoka e socialistėve.
Na duhet edhe disa dekada me i fshirė flliqėsirat e tyre.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed May 27, 2009 4:55 pm nga ADMIN

Une mendoj se kjo ishte nje sikur shakaje ,ata nuk ofenduan ndo nje gje te madhe ,pasta le mos te shfrytezojme rastin si viktima sepse nuk jemi edhe aq ,le ta fitojme respektin e publikut duke ju pergjigjur me edukaten dhe kulturen tone te lashte ,pra le te marrim ate vertete si shaka

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed May 27, 2009 6:18 pm nga nardlushnja

dini shkruajti:Kėtė e bartim nga epoka e socialistėve.
Na duhet edhe disa dekada me i fshirė flliqėsirat e tyre.

????????????
dini ke emrin por me sa duket asgje nuk dini

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed May 27, 2009 7:13 pm nga ADMIN

dini shkruajti:Kėtė e bartim nga epoka e socialistėve.
Na duhet edhe disa dekada me i fshirė flliqėsirat e tyre.

Jo nuk jam dakort me ty!! ata po zhduket ma shpejt se ne mendojme ,sa te fitojme sivjet dhe brezi tjeter do te jene te gjithe te perparuar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu May 28, 2009 2:57 pm nga lidabica

Porta nuk jam dakort me ty per ta shikuar si shaka,keta lloj pseudo-gazetaresh bejne mire ta mendojne me pare se me ke dhe ku e ,leshojne"shakane".Nuk ishte as vendi dhe as momenti per te bere ti anglezi,shaka me mua,shqiptarin.Atyre shqiptareve ju lumte ,qe e detyruan ta kerkoje gfalje publike.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu May 28, 2009 3:15 pm nga bulqizaku

ai surrat legeni u bo me tall shqiptart

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi