ILIRIADA PORTAL

Edi Rama, nė minierė pėr spotin elektoral

Shko poshtė

25052009

Mesazh 

Edi Rama, nė minierė pėr spotin elektoral
GJERGJ MARKU
BULQIZE- Kreu socialist, Edi Rama ka mbėrritur krejt papandehur nė Bulqizė, vizitė e cila nuk ėshtė lajėmruar as pėr drejtuesit lokalė tė PS-sė, dhe as pėr autoritete tė tjera. Qėllimi i kėsaj vizite nuk ka qenė ndonjė takim me antarė apo militantė tė PS-sė, por realizmi i njė spoti elektoral nė thellėsi tė minierės.
Ai ka qenė i shoqėruar vetėm nga reporterė dhe pėrfaqėsues tė meadias pranė selizė rozė, duke u futur brenda nė minierėn e Bulqizės, minierė e cila prej pak muajsh ka rrėmbyer shumė jetė minatorėsh, dhe me sa duket mjerimi shqiptar, ėshtė gjetur tė personifikohet pėrmes kėti vendburimi tė nxjerrjes sė kromit.
Pėr realizimin e kėtij spoti Edi Rama ka hyrė nė nivelin e pestė tė pusit nr.2, nėn shoqėrinė e kamerave televizive, thonė burime nga miniera. Ndėrkohė mėsohet gjithashtu se Rama gjatė realizimit tė spotit tė tij televiziv nė brėndėsi tė galerive tė minierės, ka premtuar edhe njė herė dhėnien e statusit pėr minatorėt pas fitores sė tė majtės nė zgjedhjet parlamentare tė 28 qershorit.
Nė vigjilje tė kėsaj fushate ishte kreu i LSI-sė Ilir Meta qė sėbashku me gruan e tij Monika Kryemadhi dhe drejtues tė tjerė tė kėsaj partie, qė kanė hyrė nė thellėsinė e kėsaj miniere pėr tė siguruar minatorėt pėr statusin e tyre, ndėrkohė Rama jo vetėm kaq, por ka realizuar dhe spotin elektoral tė "Aleancės pėr Ndryshim" nė thellėsi tė minierės sė Bulqizės, por kėsaj rradhe pa trazuar askėnd nė qytezėn veriore tė vendit, madje pa kryer as ritin e pirjes sė njė kafe ku zakonisht mblidhen shumė pėrkrahės tė kėsaj partie apo kureshtarė tė tjerė, pėr t'u kthyer menjeherė pas xhirimeve nė minierė pėr nė Tiranė.
Shekulli
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23773
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Edi Rama, nė minierė pėr spotin elektoral :: Komentet

avatar

Mesazh prej Mon May 25, 2009 2:26 pm nga flutura

Nuk ka shku per njerzit rama atje por ka shkuar me nxjerr perfitime nga ato.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue May 26, 2009 12:23 am nga gerrard

Me te vertete e nevertishme, te shkosh ne vendin e punes me te veshtire qe ekziston qe te besh propagande elektorale, kjo eshte e tepert. Ne nje vend qe vdiqet nje dite po dhe nje dite tjeter njilloj, te shkosh edhe te tallesh me njerzit me te vuajtur te nje populli, edhe kjo eshte e papranueshme. Une po te isha ne vendin e atyre minatoreve, vetem se ka shkuar Rama atje nuk do te ja jepsha voten. Politikanet duhet te shkojne kure jane ne qeveri dhe jo ne fushate elektorale.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed May 27, 2009 4:52 pm nga ADMIN

Ose do e detyroja qe ti ndezin minat ai,!! (shaka)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu May 28, 2009 2:59 pm nga lidabica

ky ka marre fund fare,eshte lodhur duke bredh "gju me gju me popullin",le te beje ky kenge e spote me paret qe na ka vjedh ,ishalla i ka ardh rradha me shku nga politika ashtu si erdhi.....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Thu May 28, 2009 9:03 pm nga neni 55

per tre sekonda spot ka shku ne minier me dal i bukur jo se ju ēa ... per minatoret

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi