ILIRIADA PORTAL

Imagjinata shumengjyreshe - varri i karieres politike te Rames

Shko poshtė

28052009

Mesazh 

Imagjinata shumengjyreshe - varri i karieres politike te Rames
Ishte fyese per ēdo shqiptar ndersa pam se si Rama hapjen e fushates te "politikes re" ja kishte besuar ish shefit te sigurimit te shtetit Gramoz Ruēi. Sigurisht Rama nuk kishte se si te gjente simbol me te mire te "politikes se re" per te inaguruar hapjen e fushates elektorale, se sa ish shefin e tij Ruēin. Thirrjet e tij ishin po aq rrenqethese sa dhe dikur kur u hakerrehej "armiqve te popullit" ne dhomat e tortures. Sot pam 'politiken e re" te Rames te kercellonte dhembet kunder "armiqve te klases" si dikur. Sot pam fytyren e vertete te "politikes se re" te Rames. Sot Rama inaguroi fillimin e turit te mashtrimeve. Fjalimi i tij plot retorik, spotet me sekretarin e partis me shata e lopata mes minatoreve, fshatareve, punetoreve, na rikthyen mbrapa ne kohen kur ish partia ne pushtet tashme e trasheguar ne duart e Rames vinte te gjitha mekanizmat ne levizje, ne sherbim te shperlarjes se trurit te masave. Rama duke qene nje nga ekspertet qe i ka sherbyer makines propagandistike te rregjimit diktatorial ne sektorin e parrullave, si duket beson ne politiken demagogjike te parrullave dhe ne rrevolucionin kulturor kinez. Rama mendon se duke i vene nje "la" apo "sol" mbrapa mashtrimeve te tij, ato do te behen te besueshme per masat, duke harruar se ka te beje me nje popull te sprovuar ne betejen me politikan mashtrues. Imagjinata e tij shumngjyrshe jo vetem qe nuk do ta shpetoje dot atė, por perkundrazi do te behet varri i karieres se tij politike.
Teuta


Edituar pėr herė tė fundit nga Teuta nė Fri May 29, 2009 9:53 am, edituar 3 herė gjithsej
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25531
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Imagjinata shumengjyreshe - varri i karieres politike te Rames :: Komentet

Mesazh prej Thu May 28, 2009 9:47 pm nga i persekutuari

Imagjinata e tij shumngjyrshe jo vetem qe nuk do ta shpetoje dot atė, por perkundrazi do te behet varri i karieres se tij politike.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu May 28, 2009 10:51 pm nga lidabica

i persekutuari shkruajti:
Imagjinata e tij shumngjyrshe jo vetem qe nuk do ta shpetoje dot atė, por perkundrazi do te behet varri i karieres se tij politike.
Do shpetoje ky milet nga ky hajdut-kriminel

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri May 29, 2009 11:17 am nga ILIRI

Tiranė -Partia Demokratike e ka kritikuar ēeljen e fushatės sė mbrėmshme tė Partisė Socialiste, duke e akuzuar se nė pėrbėrje tė kėsaj partie ka ende ish-ministra komunist, pavarėsisht politikės sė re tė pretenduar. “Edi Rama, hapi fushatėn elektorale nė qytetin studenti duke patur nė njėrin krah si gonxhe tė politikės sė re Ministrin e Brendshėm dhe tė Sigurimit tė diktaturės, famkeqin Gramoz Ruci qė skuqi me gjakun e ėngjėjve tė demokracisė, studentėve liberatorė rrugėt dhe sheshet e qytetit studenti tė Tiranės dhe Shkodrės dhe nė krahun tjetėr Ministrin tjetėr tė Enver Hoxhės Skėnder Gjinushin”-theksoi zėdhėnėsja e selisė blu Erla Mėhilli.

Ajo shtoi se Edi Rama pėrdhosi sheshin demokracia duke mbledhur nė atė shesh pinjollėt dhe bastardėt e nomenklaturės Hoxhiste qė studentėt pėrmbysėn nga pushteti18 vjet mė parė.

“Nė sheshin Demokracia me ēunin e Kristaqit dhe tė Xhelilit, gocėn e Hamitit dhe cunin e Sul Bushatit nipat e Nexhmies dhe pasardhėsve tė tjerė tė tė pushtetarėve tė vjetėr, ata tė gjithė sė bashku sonte mė shumė vajtonin se sa festonin mė shumė ngjasonin me njė procession tė rrėnuar qė kthehet nė Vaterlon e tij nė prag tė falimentimit politik pėrfundimtar”-tha mė tej Mėhilli.
start

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat May 30, 2009 1:47 am nga lidabica

Kjo celje fushate e PS-se,krijoi shume peshtjellim ne qytetare te ndryshem,per faktin se eshte pa lidhje vendi nga ku u nis rruga e mundimshme drejt demokracise,nga ata studente te dhjetorit trima dhe demokrate,te cilet u sakatuan nga ata qe sot na u mblidhkan aty per hapje te fushates.Shqiptari tashme e di se kush urdheroi vrasejen e te rinjve ne Shkoder,di shume mire se kush vrau dhe piu gjakun e te rinjve ne Vlore dhe nuk mund te fale kete hiprokrizi te ketyre krimineleve,3-gishtore ,qe te vrasin naten dhe te qajne diten.Turp,turp,turp.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi