ILIRIADA PORTAL

Helmohen rreth 40 studentė shqiptarė nė Tiranė

Shko poshtė

29052009

Mesazh 

Helmohen rreth 40 studentė shqiptarė nė Tiranė
Tiranė-Rreth 40 studentė shqiptarė nga Maqedonia, kanė pėrfunduar nė spitalin Ushtarak tė Tiranės. Ata janė helmuar, teksa ndodheshin nė Shqipėri pėr njė vizitė dy ditore. Studentėt i thanė policisė sė kishin darkuar nė njė prej “fast food”-ve nė afėrsi tė stadiumit “Qemal Stafa”, kur u kanė filluar t’u shfaqen tė vjellat si edhe momente tė panikut si pasojė e dridhjeve tė shpeshta tė trupit.

Mjekėt e spitalit, nuk kanė bėrė tė ditur ende se cilat janė shkaqet e helmimit, ndėrsa vijon mjekimi i tyre. Policia i ka transportuar nė spital tė sėmurėt, ndėrsa ka bėrė tė ditur se kanė nisur hetimet, duke bashkėpunuar me instancat e tjera pėrkatėse.

Gjithsesi, mjekėt kanė deklaruar se asnjėri prej nxėnėsve, nuk paraqet rrezik dhe ata sė shpejti do tė braktisin spitalin. Tė rinjtė, janė nxėnės tė vitit tė tretė, nė njė shkollė tė mesme tė Kėrēovės.
start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25366
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Helmohen rreth 40 studentė shqiptarė nė Tiranė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Fri May 29, 2009 2:22 pm nga ADMIN

Sa gjynah,me behet qefi se nuk ka pase viktima ,neglizhenca per para keta restorantet Mad

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri May 29, 2009 8:40 pm nga gerrard

Do te jete faji i Edi Rames!!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat May 30, 2009 1:28 am nga lidabica

gerrard shkruajti:Do te jete faji i Edi Rames!!
gerrard,me vjen keq,por nuk eshte rasti te bejme ironi,pasi jane fryme njerzish ,keta femije.
Sot ,sipas pronocimit te mjekut,ne TV,ka rezultuar se femijet qe kishin ardhurn per eksursion nga Maqedonia,nuk jane helmuar nga ushqimi,por 2 prej tyre si pasoje e perzjerjes se pijeve alkoolike me red-bull e te tjera pije energjike,kane pasur dhimbje barku me te vjella,te tjeret jane ankuar nga shqetesimi se mos ishin helmuar edhe vete.ju eshte dhene menjehere ndihme me serume dhe ata te dy me te vertete jane trajtuar edhe me gjere ,dhe pasi u qetesuan,sot pasdite jane nisur per kthim ne shtepite e tyre ,ne maqedoni.
Vlen te kujtoj se edhe here te tjera,grupe te rinjsh,te ardhur nga Maqedonia apo Kosova kane pesuar keshtu,pas konsumimit te ketyre lloj pijeve te perzjera me njera tjetren.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi