ILIRIADA PORTAL

Obama: Palestinezėt kanė tė drejtėn e shtetit tė tyre

Shko poshtė

04062009

Mesazh 

Obama: Palestinezėt kanė tė drejtėn e shtetit tė tyre
Kajro -Presidenti i Shteteve tė Bashkuara Barack Obama ka mbajtur njė fjalim historik nė Universitetin e Kajros nė Egjipt, drejtuar botės muslimane. Gjatė fjalimit, Obama theksoi se ėshtė e pa pranueshme qė populli palestinez tė vuaj pėr mė shumė se 60 vite, ndėrsa pronat e tyre janė zaptuar. Gjithsesi, ai ka shtuar se edhe Izraeli ka drejtėn e pronėsisė pėr njė tokė tė shenjtė.

“Shumė gjak ėshtė derdhur, shumė mundėsi janė humbur, por ka ardhur koha qė fėmijėt palestinezė dhe izraelit tė rriten nė paqe. Toka e shenjtė duhet tė jetė e tillė ashtu siē e ka bėrė Zoti. Dhe kjo tokė ėshtė e myslimanėve, e hebrenjėve dhe e tė krishterėve, ashtu sikurse tha Abrahami”-tha Obama.

Kreu i Shtepisė se Bardhė theksoi se Shtetet e Bashkuara i kanė kėrkuar Izraelit tė mos ndėrtojnė mė nė Bregun Perėndimor, pasi kjo do tė minonte procesin e paqes. Presidenti amerikan ka kujtuar holokaustin, ku mbetėn tė vdekur rreth 6 milion hebre, mė shumė se sa ka Izraeli ka sot.
start

neni 55

Numri i postimeve : 575
Reputation : 1
Points : 18703
Registration date : 16/04/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Obama: Palestinezėt kanė tė drejtėn e shtetit tė tyre :: Komentet

avatar

Mesazh prej Thu Jun 04, 2009 4:52 pm nga ADMIN

Ishte vertete nje fjalim madheshtor i presidentit ,ai nder te tjera theksoj edhe se ne nuk jemi ne lufte me muslimanet por do te ishte shume mire sikur te fillojme cdo gje nga fillimi te respektojme njeri-tjetrin ,dhe te njofim njeri-tjetrin qe ne existojme,ishte shume e bukur edhe kjo qe Paletina eshte popull shume i bekuar dhe meritojne shtetin e vet ,i lumte presidentit qe po hape dyert e paqes ne bote

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Jun 04, 2009 7:24 pm nga ADMIN

Kan kaluar vetem 6 ore qe presidenti i Amerikes Barack Obama percjelli fjalimin e tij te bukur historik ne universitetin e Kajros Egjypt ,kur miljona e miljona njerez ane e mbare botes po vizitojne vidiot ne internet (you tube) te ketij fjalimi te vlefshem per paqen e botes

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi