ILIRIADA PORTAL

Aparat per kontrollin e kartave ne zgjedhjet e Belgjikes

Shko poshtė

05062009

Mesazh 

Aparat per kontrollin e kartave ne zgjedhjet e Belgjikes

Ky eshte aparati qe kontrollon te dhenat e kartes te identitetit qe do te perdoret ne zgjedhjet e te djeles ne Belgjike. Aparati eshte i lidhur me kompjuterit. Aparati lexon te dhenat qe permban ēipi i leternjoftimit elektronik(emrin, mbiemrin... vendbanimin etj) dhe i paqyron eto ne scermin e kompjuterit. Ky lloj kontrolli parandalon ēdo tentative per te abuzuar me te drejten e votes.
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23773
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Aparat per kontrollin e kartave ne zgjedhjet e Belgjikes :: Komentet

avatar

Mesazh prej Fri Jun 05, 2009 2:27 pm nga ADMIN

Kete duhet ta vendosin edhe ne zgjedhjet e 28 qershorit ne Shqiperi,do te ishte ma se i domosdoshem

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jun 05, 2009 4:27 pm nga emigranti

normal duhet ber

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi