ILIRIADA PORTAL

Kartat, KE: Opozita tė mos shfrytėzojė ēėshtjen

Shko poshtė

07062009

Mesazh 

Kartat, KE: Opozita tė mos shfrytėzojė ēėshtjen
Tiranė -Nė pėrfundim tė vizitės nė Tiranė, delegacioni para-elektoral nga Asambleja Parlamentare e Kėshillit tė Evropės (APKE) thekson se autoritetet kanė pėrgjegjėsinė tė marrin tė gjitha masat e nevojshme pėr t’i siguruar ēdo votuesi njė Kartė tė re Identiteti nė mėnyrė qė tė sigurohet se tė gjithė votuesit do tė jenė nė gjendje tė pėrmbushin tė drejtėn e tyre kushtetuese mė 28 qershor.

"Opozita nuk duhet te shfrytezoje politikisht procesin e kartave te identitetit, por duhet te kontribuoje qe ky proces te perfundoje brenda afateve". Keshtu deklaroi Korien Jonker, kryetare e delegacionit parazgjedhor tė Asamblesė Parlamentare tė Kėshillit tė Evropės.

Ky delegacion nėnvizon se ēėshtjet lidhur me kartėn e identitetit duhet tė zgjidhen nė njė mėnyrė plotėsisht transparente pėr tė siguruar besimin publik, si dhe besimin e tė gjitha partive politike, nė proēesin elektoral demokratik nė Shqipėri.

Delegacioni vlerėson se zgjedhjet parlamentare tė 28 qershorit 2009 do tė jenė njė test pjekurie pėr demokracinė nė Shqipėri. Nė kėtė drejtim, ai i bėn thirrje autoriteteve nė Shqipėri tė implementojnė plotėsisht rekomandimet e Asamblesė Parlamentare qė i pėrmban Rezoluta e saj 1538 (2007).

Delegacioni para-elektoral takoi Kryeministrin.Sali Berisha, Kryetaren e Parlamentit, Jozefina Topalli, Ministrin e Punėve tė Jashtme, Lulėzim Basha, Ministrin e Brendshėm, Bujar Nishani, anėtarėt e delagacionit shqiptar nė APKE, Kryetarin dhe anėtarėt e KQZ-sė, liderėt e partive politike qė marrin pjesė nė kėto zgjedhje, pėrfaqėsuesit e medias, shoqėrisė civile dhe tė komunitetit ndėrkombtar.

Asambleja Parlamentare do tė dėrgojė njė delegacion me 20 anėtarė pėr tė vėzhguar zgjedhjet parlamentare tė 28 qershorit 2009.
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23783
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Kartat, KE: Opozita tė mos shfrytėzojė ēėshtjen :: Komentet

avatar

Mesazh prej Mon Jun 08, 2009 3:28 pm nga Drini

Opozita ska ēbo tjeter e bo ul kar-tat e ngre kar-tat

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Jun 08, 2009 3:30 pm nga bulqizaku

Opozita ska ēbo tjeter e bo ul kar-tat e ngre kar-tat
per tul dru i ul po per tngrejt allaj si zor e ka Laughing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Jun 09, 2009 11:56 am nga lidabica

Kjo opozite destruktive eshte pa asnje argument kunder kesaj qeverie te sukseshme

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi