ILIRIADA PORTAL

‘Shqiperia po Ndryshon’

Shko poshtė

18062009

Mesazh 

‘Shqiperia po Ndryshon’
avatar
emigranti

Numri i postimeve : 894
Reputation : 5
Points : 19559
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

‘Shqiperia po Ndryshon’ :: Komentet

avatar

Mesazh prej Thu Jun 18, 2009 9:05 pm nga emigranti

gjith evropa mbeshtet Berishen, ramen nuk e njef askush

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jun 19, 2009 12:08 am nga lidabica

po pra Very Happy cheers

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Jun 20, 2009 2:59 am nga ADMIN

emigranti shkruajti:gjith evropa mbeshtet Berishen, ramen nuk e njef askush
.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Jun 20, 2009 3:05 am nga ADMIN

Bota ja don te miren shqiperise ,dhe nuk don qe te ndodhin ajo qe ndodhi ne IRAN ,le te shpresojme qe vertete shqiperia po ndryshon per te miren e popullit tone sovran

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Jun 20, 2009 5:01 pm nga gerrard

Dy ministra te Jashtem evropiane konfirmojne zyrtarisht se Maqedonia, Serbia dhe Mali i Zi pritet te perfitojne deri ne fillim te vitit 2010 heqjen e regjimit te vizave Schengen.
“Vendet e para qe do te merren ne konsiderate jane Serbia, Maqedonia dhe sigurisht Mali i Zi. Me pas do te vijne gjithe te tjeret. Une besoj se brenda fundit te vitit mund te bejme hapa te vertete perpara ne kuptimin e hapjes se regjimit te ri pa viza”, ka deklaruar ministri i Jashtem italian Franco Frattini.

Deri tani vleresimet vinin nga raportet konfidenciale te Komisionit Evropian, rekomandimi i te cilit pritet te publikohet nga fundi i muajit korrik.

“Maqedonia do te ndiqet nga dy vendet qe ndodhen me prane procesit, Serbia dhe Mali i Zi. Ndersa Bosnja dhe Shqiperia duhet te perforcojne perpjekjet e tyre. Kjo eshte menyra se si eshte vleresuar progresi nga Bashkimi Evropian”, ka deklaruar ministri i Jashtem i Sllovakise, Miroslav Lajcak.

Kryediplomatet nuk japin asnje date te qarte per liberalizimin e vizave me Shqiperine. “Kjo do te varet nga vete ata, nga meritat e tyre dhe nga arritjet e objektivave”, ka pohuar Frattini.

“Une nuk dua te spekulloj me afate kohore. Kushtet jane te percaktuara qartesisht dhe i takon ketyre dy vendeve qe te sigurojne se ata mund te japin rezultate dhe se i plotesojne kushtet. Pra, se sa shpejt jane te afte ta bejne kete eshte krejtesisht ne doren e tyre”, ka theksuar Lajcak.

Propozimi zyrtar i Komisionit gjate muajit te ardhshem do te shqyrtohet fillimisht nga Parlamenti Evropian, e me pas nga ministrat e Brendshem te Bashkimit Evropian.

Nderkohe Ministri sllovak komentoi dhe rendesine e procesit zgjedhor ne Shqiperi. “Ajo qe nevojitet te behet eshte zhvillimi i nje procesi zgjedhor qartesisht dhe krejtesisht ne perputhje me standartet evropiane. Pra zgjedhjet te lira, te ndershme dhe transparente. Pasi ky eshte mesazhi qe politikanet dhe qytetaret shqiptare do t’i dergojne Evropes dhe menyra se si do te zhvillohen zgjedhjet do te kete nje impakt serioz ne menyren se si do te shqyrtohet kandidatura Shqiperise per ne Bashkimin Evropian”, ka nenvizuar Lajcak.

Dy ministrat e Jashtem dhane keto komente ne perfundim te samitit evropian te krereve te shteteve dhe qeverive te Bashkimit Evropian, i cili shenoi dhe perfundimin e presidences ceke.

Shqiperia po ndryshon!!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Jun 21, 2009 1:02 am nga dini

Ngadal Gerrard,nuk mund tė krahasohemi me vendet qė s`kanė pas diktatur si tė Shqipėrisė.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Sun Jun 21, 2009 1:15 am nga ilda

Realisht Shqiperia po ndryshon pozitivisht kuptohet ..

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Jun 21, 2009 11:49 am nga emigranti

Nuk do kete liberalizim vizash as per kto tre vende. Kto jane thjesht qendrime inkurajuese per kto vende. Liberalizimi i vizave do behet njeheresh per te gjitha vendet e Ballkanit. Sidoqofte Shqiperia vertet po ndryshon.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Jun 21, 2009 3:24 pm nga nardlushnja

po ndryshon?????
e ka fajin sistemi diktatorial sic thekson edhe dini.
Une mendoj se e ka fajin Skenderbeu

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Jun 21, 2009 4:32 pm nga emigranti

Shqiperia po ndryshon, Tirana jo. A e ka fajin skenderbeu, nuk jam i sigurte, por qe e ka fajin kryetari i bashkise te skenderbeut, per kte jam i sigurte.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Jun 21, 2009 5:25 pm nga flutura

ēbehet kshtu ne Shqiperi???????? Shocked
e kam fjalen per fushaten... ēmenduri Shocked
vete organizatoret e botrorit do ia kishin zili ksaj tifozerie qe ka shperthyer ēmendurisht atje
ne fund fare ata qe kan humbur jane tifozet .....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Jun 21, 2009 8:59 pm nga gerrard

nardlushnja shkruajti:po ndryshon?????
e ka fajin sistemi diktatorial sic thekson edhe dini.
Une mendoj se e ka fajin Skenderbeu
Une mendoj se e kane fajin Romaket sikur mos te na kishin pushtuar 500 vjet para Krishtit............

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Jun 22, 2009 3:58 am nga ADMIN

Kurse une mendoj se fajin e kane vetem e vetem klyshat e komunistave,qe po mundohen te shkatrrojne demokracine ne shqiperi ,dhe po mundohen me cdo kusht qe populli shqiptar te mos perparoje

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Mon Jun 22, 2009 9:44 am nga i persekutuari

per ēfare e kan fajin Neutral

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Jun 22, 2009 12:54 pm nga lidabica

i persekutuari shkruajti:per ēfare e kan fajin Neutral
qe derdellisin kot ne ere,pa shifra dhe pa argumente.Ende nuk heqin dore nga deshira e marrjes se pushtetit me ēdo menyre,te gjitha derdellisjet e tyre i kemi pare edhe ne parlament ,mor po me bilbila,mor po me thyerje karrikesh,mor po me thyerje vazosh e kalime me pengesa ,permbi tavolina,mor po edhe me kercenimet nga me ordineret,njerez legena(me falni,po keta ta humbin ēdo durim dhe sjellje etike)qe ,ē'fare thone sot nuk e thone neser....ik ore se na merziten.
SHQIPERIA DO TE VOTOJE E GJITHA DJATHTAS DHE KJO DO TE JETE NJE FITORE HISTORIKE PER POPULLIN SHQIPTAR ,PASI VETEM ME TE DJATHTET,KJO SHQIPERI PO NDRYSHON DHE cheers cheers cheers

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi