ILIRIADA PORTAL

E DJATHTA FITON BINDSHEM

Shko poshtė

28062009

Mesazh 

E DJATHTA FITON BINDSHEM


IPR puiblikoi pak minuta mė parė rezultatin e parė tė EXIT POLL tė realizuar nga IPR. Sipas rezultatit tė kėtij exit poll-i koalicioni i kryesuar nga PD fiton me 4% mė kundrejt koalicionit tė kryesuar nga PS. Kėshtu Partia Demokratike ka marrė 42-46 pėrqind dhe PS 36.5-40.4 pėrqind ndėrsa LSI ka marrė 4.5-8.5 pėrqind, G 99 ka marrė 1-3 %. Ndėrsa kolaicioni I PD "Aleanca pėr ndryshim" ka marrė 45.5-49.5, koalicioni i PS ka marrė 41.5-45.5 % dhe koalicioni i LSI 1-3 %.

Rezultatet e para

Koalicioni PS 41-45%

Koalicioni PD + 45.5% - 49%

LSI: 6-9%

PD 42 46%

PR 05. – 5

Tė tjera 1-3

PD 36.5 – 40%

PD 42-45Gazeta 55

lali

Numri i postimeve : 78
Reputation : 0
Points : 18646
Registration date : 07/04/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

E DJATHTA FITON BINDSHEM :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sun Jun 28, 2009 8:53 pm nga demokrat

URIME cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Jun 28, 2009 9:31 pm nga ad

Sapo degjova tani se eshte edhe nje agjenci tjeter qe konfirmon fitoren e PD me nje diferen prej 9 pikesh nga PS dhe madje analisti i intervistuar thot se tashme eshte i qarte rrezultati. Nderkoh qe lavderon qendrimin e matur te dy liderve te Partive te medha.
Me kete rast nuk me duket e tepert ti uroj fitoren kualicionit te djathte dhe nje qeverisje te mbare edhe per kater vitet!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Jun 28, 2009 9:37 pm nga ad

Tiranė - Qendra e Studimeve Humanistike “Instituti Gani Bobi” ka publikuar tė dhėnat e Exit Poll-it pas pėrfundimit tė procesit tė votimit.
Rezultati shpall fitues Partinė Demokratike. Sipas Shkėlzen Maliqit, qė pėrcolli rezultatin e Exit Poll marzhi i gabimit ėshtė 1.5 pėrqind.
Rezultatet vijojnė si mė poshtė:

PD PS LSI Tė tjera
TIRANĖ - 49.7% 41.7 5.0% 3.6%
DURRĖS - 61.2% 31.8% 5.3% 1.7%
VLORĖ - 33.0% 45.1% 4.2% 17.7% (PBDNJ-PDI)
DIBĖR - 61.2% 29.4% 6.5% 2.9%
KUKĖS - 62.1% 27.4% 5.6% 4.8%
KORĒĖ - 51.5% 39.0% 4.6% 4.9%
GJIROKASTĖR - 33.7% 41.8% 10.7% 13.8% (PBDNJ)
LEZHĖ - 53.9% 31.2% 6.2% 8.6%
SHKODĖR - 61.2% 30.3% 1.8% 6.7%
FIER - 40.0% 40.2% 11.9% 7.9%
BERAT - 23.7% 44.2% 16.1% 16% (PBDNJ)
ELBASAN - 48.3% 42.5% 4.3% 4.8%

PD 47.5 %
PS 38.8%
LSI 6.5 %
TE TJERAT 7.2%
MARZHI GABIMIT -1.5%
start

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Jun 28, 2009 9:43 pm nga gerrard

Keto te dhena jane sondazhe te bera nga nje kampion prej 12 mije vetash nga 2 milion votues. Per mendimintim eshte nje kampion teper i ulet.
Une desha te pershendes kryeministrin e Shqiperise zotin Sali Berisha, kryetarin e PS-se zotin Edi Rama, per deklaratat e tyre te mbatura dhe shume serioze. Ku konsideruan zgjedhjet si zgjedhje te standarteve dinjitoze dhe demokrtike, ku thane se sot "kane fituar shqiptaret dhe nuk ka te humbur".
Une jam i impresionuar qe lideret shqiptar jane pjekur kaq shume ne deklaratat e tyre. 4 vjet me pare kryeministri i atehershem zoti Fatos Nano beri te njejten gje duke folur vetem per mbarvajtjen e zgjedhjeve, pamvarsisht se ai ato i humbi. Me keto deklarata te politikaneve tane ndoshta rruga per ne BE do te jete me te vertetee hapur.
Kam kohe qe flas per standartet e zgjedhjeve dhe jam i lumtur qe jane duke shkuar mire.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Jun 29, 2009 12:14 am nga lidabica

Kam kohe qe flas per standartet e zgjedhjeve dhe jam i lumtur qe jane duke shkuar mire.

po keshtu eshte ,procesi deri tani ka shkuar mire,hap shume i madh ky,per seriozitetin e zgjedhjeve,pa permendur pastaj per FITOREN E PD-se
cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi