ILIRIADA PORTAL

Zgjedhjet, atmosfere festive ne seline e PD

Shko poshtė

28062009

Mesazh 

Zgjedhjet, atmosfere festive ne seline e PD
Zgjedhjet, atmosfere festive ne seline e PD


Ne seline e Partise Demokratike ne Tirane po behet gati atmosfera festive.
Sipas zedheneses se PD, Majlinda Bregu, jashte selise blu po organizohet nje skene ne te cilen do te festohet fitorja.

Ne seline e PD ka mberritur gjate pasdites edhe kryeministri Sali Berisha, i cili duket se ka sjelle edhe entuziazmin.

Ne inskenimin e bere perpara selise se PD do te ndiqet numerimi i votave dhe dalja e rezultateve.

Gjithesesi, drejtuesit me te larte te PD preferojne te tregohen te matur, duke i rezervuar deklaratat e tyre pasi te mbyllen te gjitha qendrat zgjedhore.
avatar
ADMIN

Numri i postimeve : 3205
Age : 48
Reputation : 17
Points : 18375
Registration date : 19/10/2008

Shiko profilin e anėtarit http://ILIRIALIVE.COM

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Zgjedhjet, atmosfere festive ne seline e PD :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sun Jun 28, 2009 8:57 pm nga gerrard

Si mund te kene fituar kur nuk jane shpallur akoma rezultatet. E dinja qe do te fillonin euforite e shqiptareve per sondazhe. Rrituni shqiptar rrituni.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Jun 28, 2009 9:48 pm nga ADMIN

Drejt mbylljes perfundimtare votimi


Eshte mbyllur procesi i votimit ne Fier, nderkohe qe ne dy shtabet kryesore ka shenja ankthi ne pritje te rezultateve te para. Nuk ka festa dhe levizje neper qytet te militanteve, nderkohe qe ka nisur procesi i transportimit te kutive te votimit.
Nuk eshte shenuar asnje incident deri me tani.

Elbasan

Raportohet e qete situata ne Elbasan edhe ne keto momente te mbylljes pothuajse te te gjitha qendrave te votimit. Ka nisur po ashtu edhe transportimi i kutive te numerimit, ne KZAZ-te e Elbasanit.

Gjirokaster

Ka shkuar normalisht procesi i votimit ne Gjirokaster, nderkohe qe jane vene ne radhe punonjesit per dorezimin e kutive ne KZAZ-te e qytetit.

Vlore

Ka perfunduar procesi i votimit ne shumicen e qendrave te votimit. Po ende ka radhe votuesish neper qendra dhe pritet qe zgjedhjet te vazhdojne deri ne oren 21:00.

Korce


Situata eshte e qete dhe ka nisur procesi i dergimit te kutive ne tre qendrat e numerimit.

Shifrat zyrtare te pjesemarrjes se votimit ne rang qarku ka arritur ne nivelin e 51 perqindeshit.

Berat

Ne 298 qendrat te votimit te Beratit ka perfunduar procesi i votimit dhe ne KZAZ-te e qarkut kane mberritur kutite.

Ne Uren e Vajgurore kane votuar 55 perqind e zgjedhesve, ne Berat 50 perqind, ne Kucove 48 perqind dhe ne Skrapar 48 perqind e votuesve.

Shkoder

Situate e qete edhe ne Shkoder, pas perfundimit te votimit. Ne te gjitha qendrat eshte mbyllur procesi dhe kutite e votimit ndodhen thuajse te gjitha ne qendrat e numerimit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Jun 28, 2009 11:41 pm nga ADMIN

Zogby": PD 69 mandate, PS 55
"Zogby International” publikon rezultatet e exit poll te kryera pas votimit te sotem ne 12 qarqe te vendit.
Keshtu sipas ketyre rezultateve, nese do te merreshin parasysh keto te dhena, atehere ne parlamentin e ardhshem do te kishim 69 vende te koalicionit te Partise Demokratike, 55 te koalicionit te Partise Socialiste, 4 te LSI-se dhe 12 te pavendosura.
Marzhi i gabimit ne kete sondazh eshte 3.2 perqind.

Qarku Kukes

PS 21 perqind
PD 67 perqind
LSI 3 perqind
PR 3 perqind

Mandatet

Koalicioni i PS 1
Koalicioni i PD 2
LSI 0
Te papercaktuara 1

Qarku Diber

PS 30 perqind
PD 54 perqind
LSI 3 perqind
PLL, PR 2 perqind

Mandatet

Koalicioni PS 2
Koalicioni PD 3
LSI asnje
I diskutueshem 1

Qarku Shkoder

PS 30 perqind
PD 54 perqind
PR 3 perqind
Te ndryshme 1 perqind

Mandatet

Koalicioni i PS 4
Koalicioni i PD 7
Koalicioni i LSI 0
I diskutueshem 0

Qarku Lezhe

PD 57 perqind
PS 28 perqind
LSi 3 perqind
PAA, PSD 2 perqind

Mandatet

Koalicioni i PS 2
Koalicioni i PD 4
LSI 0
I diskutueshem 1

Qarku Tirane

PD 49 perqind
PS 35 perqind
LSi 5 perqind
Te ndryshme 1 perqind

Mandatet

Koalicioni i PS 13
Koalicioni i PD 17
LSI 1
Te paparcaktuara 1

Qarku Durres


PD 49 perqind
PS 35 perqind
LSI 6 perqind
PR 2 perqind

Mandatet

Koalicioni i PS 4
Koalicioni i PD 7
LSI 1
I diskutueshem 1

Qarku Elbasan


PD 44 perqind
PS 38 perqind
LSI 4 perqind
G99, PR, PDK 2 perqind

Mandatet

Koalicioni i PS 6
Koalicioni i PD 7
LSI 0
i diskutueshem 1

Qarku Korce

PD 49 perqind
PS 38 perqind
LSI 4 perqind
PR 2 perqind

Mandatet

PS 5
PD 6
LSi 0
i diskutueshem 1

Qarku Berat

PS 43 perqind
PD 29 perqind
LSi 14 perqind
G99 6 perqind

Mandatet

Koalicion i PS 3
Koalicioni i PD 3
Koalicioni i LSI 1
I diskutueshem 1


Qarku Fier

PD 36 perqind
PS 44 perqind
LSI 7 perqind
G99, PDI 2 perqind

Mandatet

Koalicioni i PS 7
PD 7
LSI 1
I diskutueshem 1

Qarku Vlore

PS 42 perqind
PD 34 perqind
LSI 3 perqind
PBDNJ 11 perqind

Mandatet

PS 6
PD 4
LSI 0
I diskutueshem 2

Qarku Gjirokaster

PD 37 perqind
PS 45 perqind
LSI 3 perqind
PBDNJ 6 perqind

Mandatet

Koalicioni i PS 2
Koalicioni i PD 2
Koalicioni i LSi 0
I diskutueshem 1

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Jun 29, 2009 12:17 am nga lidabica

shume e bukur FITORJA cheers bounce cheers bounce cheers

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Jun 29, 2009 2:54 am nga ADMIN

Withers: Sondazhi i vlefshem, vota e shqiptareveAmbasadori amerikan John Withers i kerkon shqiptareve te tregohen te duruar dhe te presin rezultatet zyrtare te numerimit te votave, perpara se te nisin festimet.
Ne nje prononcim per Top Channel ne oret e para te mengjesit te 29 qershorit, Withers deklaron se i vetmi sondazh qe vlen vertete jane votat e dhena nga votuesit dhe rezultati real eshte ai qe del nga numerimi zyrtar.

“Kur te jete numeruar edhe vota e fundit, atehere une shpresoj qe shqiptaret te festojne keto zgjedhje”, u shpreh Withers.

Ambasadori u shpreh i kenaqur per procesin zgjedhor te zhvilluar sot.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Jun 29, 2009 5:48 pm nga lidabica

Withers: Sondazhi i vlefshem, vota e shqiptareve


E po jane bere 3 sondazhe nga 3 kompani te ndryshme dhe te 3 keto sondazhe kane nxjerre fituese PD-ne dhe mua dhe te gjithe demokrateve ju lind e drejta per ta besuar kete rezultata qe as ka dhe as ka per te pasur gjasa te ndryshoe ne favor te se majtes.
P.D.-ja eshte fituese dhe neser e konfirmojne edhe zyrtarisht,do te kemi miresine te presim edhe kete . Very Happy cheers bounce Very Happy cheers bounce bounce Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Jun 29, 2009 7:17 pm nga gerrard

Lidabica jam duke u prokupuar per ju nese nuk fiton PD-ja, me fushaten elektorale qe keni bere me mundesite qe keni pasur natyrisht, nje humbje do te ishte nje tradegji. Sidoqofte mund te shpresoni ende, eshte teper heret dhe gjithēka mund te ndodhe. Por sondazhet kane humbur rende, parashikuan nje fitore te bindeshme te PD-se, nese do te ndodhe do te jete nje fitore minimale. Besoj se do t'a ruani qetesine edhe para nje humbje, sepse kjo eshte demokracia, dikush fiton dikush humbet. Te pakten une kam fituar, kam enderruar zgjedhje te niveleve te mira, me sa shikoj kane shkuar mire. Tani do te pres i qete rezultatin, nese fiton PS-ja do te kishim largimin e Berishes nga politika dhe ky do te ishte nje lajm i mire, sepse do te fillonim te pastrohemi nga politika e vjeter. Ndoshta do te ishte qershia mbi torte per Shqiperine.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Jun 29, 2009 7:27 pm nga ADMIN

Kurse nese fiton P.D do te ishte nje lajm i mrrekullueshem per te gjithe popullin shqiptar kudo qe jemi sepse do te largohet ai klyshi i komunistit nga ftyra jone ,se vertete na e shpifi me keto rrenat dhe mashtrimet e tij dhe shume shokeve te tije ,te degjenuar komunista ,tani le te presim rezultatet me nje gjakftotesi te madhe ,sepse sikur te fitoje ai klyshi ,do te kemi nje katastrofe ne vendin tone ,do te ishte turpi i shekullit qe akoma vazhdon komunizmi ne shqiperi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Jun 29, 2009 10:55 pm nga lidabica

nese fiton PS-ja,thote gerrard

atehere do te me vije sh.keq pasi duhet te pranojme se ne Shqiperi eshte instaluar Partia Komuniste,dhe kjo eshte nje fatkeqesi kombetare,pse e them kete ,e them se po te shikosh se ē'kandidtae te PS-se ka vene Edi Rama ,do te shikosh se pothuaj te gjithe jane bijte e komunisteve,me te shquar dhe me te thekur dhe me te egrit e sistemit qe kemi kujtuar se e kemi permbysur.
Prandaj i qendrioj besimit se do te fitoje e djathta,se s'ma do mendja kurre qe populli shqiptar ta beje kete gabim fatal.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Jun 29, 2009 11:06 pm nga nardlushnja

per cfare gabimi e ke fjalen Lida bica.Nuk i shikon rezultatet qe po shkojne paralel.Me ato qe thoni ofendoni vullnetin e gjysmes se popullit shqiptar.Me duket se je demokrate ,por ne shpirt nuk ke aspak kulture te tille

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Jun 29, 2009 11:09 pm nga nardlushnja

PORTA shkruajti:Kurse nese fiton P.D do te ishte nje lajm i mrrekullueshem per te gjithe popullin shqiptar kudo qe jemi sepse do te largohet ai klyshi i komunistit nga ftyra jone ,se vertete na e shpifi me keto rrenat dhe mashtrimet e tij dhe shume shokeve te tije ,te degjenuar komunista ,tani le te presim rezultatet me nje gjakftotesi te madhe ,sepse sikur te fitoje ai klyshi ,do te kemi nje katastrofe ne vendin tone ,do te ishte turpi i shekullit qe akoma vazhdon komunizmi ne shqiperi

Ke te drejte se edhe ne keto kater vite qe kaluan komunizmi udhehoqi kete popull.Ju flisni per demokrate,por a eshte demokrat Sali Berisha?????
Ai eshte nje Enver i vogel prandaj dhe kohet e fundit po filloj ta simpatizoj

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Jun 30, 2009 1:18 am nga lidabica

nardlushnja shkruajti:per cfare gabimi e ke fjalen Lida bica.Nuk i shikon rezultatet qe po shkojne paralel.Me ato qe thoni ofendoni vullnetin e gjysmes se popullit shqiptar.Me duket se je demokrate ,por ne shpirt nuk ke aspak kulture te tille

MOs beni lojra fjalesh,te lutem,avantazhi eshte per Partine Demokratike,deri tani,dhe nuk ka gjasa te fitoje kjo parti socialiste(nuk e ben ate gabim ky popull), me ata perfshirje kandidatesh pothuajse te gjithe bij te komunisteve te flakte te Emershuarit,ē'mund te me thuash per politiken e ndryshimit te PS-se,kur kandidat i saj eshte edhe i biri i Xhelil Gjonit,apo i biri i Sulejman Bushatit,apo i biri i Myslym Pezes,apo dhe apo eshte shume e gjate me kete lloj pjelle qe s'po shkulet dot nga Ps-ja,poooooor qe patjeter e shkul populli vete ashtu si shkuli emershuarin.jam me pare shqiptare dhe patriote ,dhe pastaj demokrate ,zoteri,dhe nuk e fyej kurre popullin tim,kam shume dashuri dhe respekt per te .

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi