ILIRIADA PORTAL

Ma te shkathtit ne shqiperi Perfundon numerimi ne Burrel e Bulqize

Shko poshtė

30062009

Mesazh 

Ma te shkathtit ne shqiperi Perfundon numerimi ne Burrel e Bulqize
Perfundon numerimi ne Burrel e Bulqize
30/06/2009 09:25


Perfundon numerimi i votave ne dy KZAZ-te e Qarkut te Dibres ne Burrel dhe Bulqize.

Korrespodentja e Top Channel nga ky qark ben me dije se ne keto dy qendra numerimi, PD eshte ne nje avantazh te ndjeshem ndaj PS-se me 5905 vota. Nderkohe ne KZAZ-ne e Peshkopise procesi eshte bllokuar pasi komisioneret demokrate u kane kerkuar atyre socialiste te cilet zevendesuan koleget e tyre, diplomat e shkolles se larte, rregull ky qe parashikohet edhe ne kodin zgjedhor.

Komisioneret socialiste nuk i kane paraqitur fotokopjet e diplomave, duke bere qe procesi te bllokohet. Ne kete qender votimi jane numeruar 66 kuti nga 149 qe jane gjithsej.
avatar
ADMIN

Numri i postimeve : 3205
Age : 48
Reputation : 17
Points : 18540
Registration date : 19/10/2008

Shiko profilin e anėtarit http://ILIRIALIVE.COM

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi