ILIRIADA PORTAL

Islami: Berisha te mos bllokoje numerimin

Shko poshtė

30062009

Mesazh 

Islami: Berisha te mos bllokoje numerimin
Islami: Berisha te mos bllokoje numerimin
30/06/2009 11:20


Sekretari per Ceshtjet Zgjedhore ne Partine Socialiste, Kastriot Islami kerkon qe te mos spekulohet me rezultate parapake, te cilat sipas tij nuk paraqesin realitetin, ne kete moment kur duhen numeruar edhe 25 perqind e kutive.
Islami thekson se rezultatet e publikuara neper kompani numerimi nuk mund te jene perfundimtare, pasi informacionet qe vijne ne kohe reale jane te ndryshme nga sa raportohen atje.

"Jam ketu per t'i bere thirrje Berishes qe te mos bllokoje procesin e numerimit ne Elbasan, Fier e Tirane, ku vendoseet rezultati perfundimtar, qe flet ne favorin tone", u shpreh Islami.

Sipas tij, nese kjo situate spekulimesh vazhdon do te ngarkohet me pergjegjesi kryeministri, per prishje te procesit zgjedhor.
avatar
ADMIN

Numri i postimeve : 3205
Age : 48
Reputation : 17
Points : 18820
Registration date : 19/10/2008

Shiko profilin e anėtarit http://ILIRIALIVE.COM

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Islami: Berisha te mos bllokoje numerimin :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue Jun 30, 2009 1:34 pm nga ADMIN

shifni sa te poshter jane kta klysha komunistash,ne te gjitha artikujt qajne si ku....... te keqija sepse nuk po ju pelqen realiteti

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Jun 30, 2009 8:54 pm nga lidabica

PORTA shkruajti:shifni sa te poshter jane kta klysha komunistash,ne te gjitha artikujt qajne si ku....... te keqija sepse nuk po ju pelqen realiteti
e kane ne strategjine e tyre,Porta,pasi nuk mund te pranojne humbjen keta ....mos e ke harruar kete Kastriot Islamin ,kur ulerinte qe do t'ju thyente kafkat demokratekeve,ne 92-shin,dhe pastaj u arratis ne Gjermani???Ore keta kujtojne se ky popull nuk ka kujtese historike.Ta harrojne ate pune njehere e mire.

PARTIA DEMOKRATIKE KA 71 MANDATE bounce bounce bounce bounce bounce cheers cheers cheers cheers

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Jun 30, 2009 9:40 pm nga ADMIN

Me bejne pershtypje ,vetem negativ dine te tingellojne

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Jun 30, 2009 10:09 pm nga lidabica

sa mire,hahaha,gjinushi,milo dhe i G-99,jashte parlamentit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Jun 30, 2009 11:03 pm nga gerrard

Ne Shkoder ne nje kuti votimi kemi pasur nje rezultat 90-0 per Pardine Demokratike, edhe Irani do te na e kishte zili. Per mendimin tim qarku i Shkoders do te duhej te anullohej, per te mire te demokracise, per te mire te standarteve. Jozefina Topalli nuk mendoj se eshte me pak se Ahmedinxhad.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jul 01, 2009 1:23 am nga lidabica

hahaha,kush e dha kete lajm Shocked

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jul 01, 2009 10:32 am nga lidabica

islami thote qe berisha e bllokon numerimin Shocked Shocked Shocked
te shohesh filmimin ne Rrogozhine se ē'bejne komisioneret e PS-se....dhune psikologjike per 48 ore rresht ndaj atyre te PD-se.Turp!!
keta more zoteri duan te fitojne me zor.....pffff,sa duhet i shkreti deputetllik...
Aleanca per Ndryshim=70 deputete,deri tani
Bashkimi per Ndryshim=66 deputete,deri tani
Keto ,ne shkalle vendi.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jul 01, 2009 2:45 pm nga gerrard

Lidabica, jane duke e qelbur te dyja palet, e kote qe justifikon njeren pale, sidoqofte ne Shkoder eshte bere dhunim i vertete.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jul 01, 2009 3:58 pm nga lidabica

me thene te drejten gerrard mua personalisht nuk me pelqen dhe as nuk e duroj dot, dallaveren ,nga cilado pale te vije,por paradreke i pashe sekuencat e filmuara ne Rrogozhine ,tek TV-KLAN,dhe me la shije te keqe ,per me teper se keta,te majtet i kane zakon keto ,do me vije keq te shikoj tek te djathet keta lloj skenash,sinqerisht.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Jul 02, 2009 9:15 pm nga dini

Shkurt e shqip,fara e flliqur socialiste duhet zhdukur per tė ndertuar shtet te kulturuar dhe me vlera evropiane.
Te kėta bastard nuk ka asgjė shqiptare

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Jul 02, 2009 10:43 pm nga lidabica

Fare e felliqur the???Kalu edhe fares se felliqur,a e pe dje se ē'beri Gramoz-banditi ne Fier,s'gjente rehat deri sa e beri ate turme 100-150 vete te ulerinte ēohu Fieri ēohu,se ku do te shkonte fieri ec e gjeje ti.Ore po keta mos gjetshin derman ore.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jul 03, 2009 8:28 pm nga nardlushnja

Mos u nxitoni o shoke sepse socializmi nuk egziston vetem ne shqiperi por ne mbare boten.Ajo fare eshte gjysma e botes.
Po u zhduk ajo fare do te zhduket edhe fara tjeter qe me sa kuptoj beni pjese edhe ju.Besoj se me kuptoni.Magneti nuk do te ishte i tille ne qofte se nuk do te kishte te dy polet e tij

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jul 03, 2009 8:33 pm nga nardlushnja

Me sa kuptoj thirrja cohu fieri cohu fieri do te thote qe te cohen fieraket dhe te mbrojne voten e tyre shume te vlefshme.Nuk e besoj se kjo thirrje i conte ata drejt Tiranes apo ndonje vendi tjeter sic eshte bere dikur kur forca te armatosura shkonin drejt vlores duke berrtitur dhe duke share nenat dhe motrat tona vlonjate.Kush ka memorie i di keto gjera

se ku do te shkonte fieri ec e gjeje ti.Ore po keta mos gjetshin derman ore.

per barazpeshim sepse kohet e fundit kandari nuk shkon as majtas dhe as djathtas

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jul 03, 2009 10:15 pm nga lidabica

jo s'jam dakort me ty ,n.q.s.me lejon te te pergjigjem ,Gramoz Ruē beri thirrje edhe tropojaneve dhe e gjithe Shqiperia te vije ketu tha ,per ne Fier dhe ti thua se s'ka thirrur ,po shyqyr qe memoria historike nuk na ka lene ende, dhe per ato qe thua ti, per forcat e armatosura ,nuk eshte mire te na i permendesh ketu ,pasi duhet te kujtosh pastaj ate Luiza Hoxhen qe piu gjakun e Kolonelit,te ndjere ,Lef Qoku qe e masakruan duke qene vete i paarmatosur....Dhe ...dhe....te lutem mos na e permend me se nuk do te dalim dot pastaj nga ai debat i pafundme.
Dhe socialistet te rrine urte dhe te marrin perfundimin zyrtar te votimeve dhe te punojne bashke per ta shpene kete SHQIPERI ne EVROPEN DEMOKRATIKE Very Happy

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jul 03, 2009 11:33 pm nga gerrard

Persa i perket rastit te Fierit e kam pare direkt show midis Rucit dhe Olldashit, nuk jam ne gjendje te gjeje diferencet me te dyve. Diēka me beri pershtypje ate nate, PS-jakerkonte numerimin i disa kutive qe KAZ-ja i kishte pezulluar, dhe nga ana tjeter PD-ja kundershtonte numerimin e ketyre kutive, por donte t'i dergonte ne KQZ ne Tirane, ashtu siē ndodhi. Dhe ketu lind pyetja, pse PD-ja kundershtonte me kaq insistim numerimin e ketyre kutive duke pare se ato ishin gjithmone votat e popullit, apo kishte frike se keto vota i jepnin PS-se nje deputet tjeter?? Nga ana tjeter PS-ja kundershtonte dergimin e ketyre kutive ne KQZ ne Tirane, ku ato kuti do te numerohen atje. Pse PS-ja kundershton dergimin e kutive ne Tirane, nga frika e manipulimit edhe ne KQZ? Une kyte nuk dua t'a besoj. O te pakten shpresoj se nuk do te jete ashtu.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Jul 04, 2009 4:53 pm nga nardlushnja

Nga ana tjeter PS-ja kundershtonte dergimin e ketyre kutive ne KQZ ne Tirane, ku ato kuti do te numerohen atje. Pse PS-ja kundershton dergimin e kutive ne Tirane, nga frika e manipulimit edhe ne KQZ?

Gerard shume bukur e ke shkruajtur por ate pikpyetjen ne fund nuk duhej ta vendosnit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Jul 04, 2009 7:05 pm nga ADMIN

Ky nardlushnja shume interesant!!!!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Jul 04, 2009 10:49 pm nga lidabica

PO ē'manipulim flisni more zoterinj ,te gjitha fletet e votimit i nxirrnin edhe ne ekran qe t'i shikonin te gjithe antaret e komisionit,dhe kur Berisha del ne konference shtypi ,dhe publikisht i kerkon ketij Ruēit qe vetem sokellin,shko dhe rri atje e numeroi edhe vete votat,ku ta shikoj une atehere "manipulimin",e PD-se???Pse s'e lujti Ruēi dhe te jete i qete pastaj dhe te kercenoje me ate fytyre prej krimineli,nga foltoret e PS-se???Ik ore mos u merrni me me keta lloje speciesh komuniste qe e turperuan edhe ate pjese te paster qe mund te kishte mbetur tek kjo e majte.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi