ILIRIADA PORTAL

Rama: Nuk njohim zgjedhjet pa 9 kutitė e Fierit

Shko poshtė

06072009

Mesazh 

Rama: Nuk njohim zgjedhjet pa 9 kutitė e Fierit
Pa u numėruar nėntė kutitė e Fierit Partia Socialiste nuk do t’i njohė zgjedhjet. Ky ka qenė vendimi i mbledhjes rreth 1 orė e gjysmė tė Kryesisė sė selisė rozė, vendim i cili u bė i ditur nga kreu i kėsaj partie, Edi Rama.

Nė njė konferencė pėr shtyp pas mbledhjes, tė hėnėn, Rama tha se Sali Berisha duhet tė heqė dorė nga mandati i nėntė i kėsaj partie nė qarkun e Fierit.

“Nuk do lejoj grabitjen e mandatit tė nėntė nė Fier me maskaradat e KQZ, duhet tė marri fund ashtu sikundėr Sali Berisha, i cili orkestron kėtė maskaradė duhet tė heqė dorė nga ideja se mund tė grabisė mandatin e 9 tė PS, nėse nuk do qė PS tė mos i njohė zgjedhjet”, ka thėnė Rama.

Mandati i nėntė – sipas tij – ėshtė njė mandat pėr tė cilin populli i Fierit “ia ka dhėnė PS dhe nuk ka forcė qė kėtė mandat ia merr popullit te Fierit duke ia marrė PS”.

“Sali Berisha duhet tė heqė dorė nga ky plan nėse nuk do qė PS tė mos i njohi zgjedhjet. Kjo nuk ėshtė ēėshtje numrash, po e njė principi themelor tė demokracisė dhe grabitja quhet grabitje”, deklaroi Rama.

Rama e ka quajtur rezultatin e zgjedhjeve tė deformuar, ndėrkohė qe ai ka mohuar deklaratėn e Metės, pėr njė ofertė qė i ka bėrė Partia Socialiste, duke thėnė se PS ka vendosur tė ndėrtojė koalicion vlerash jo aleance mėkatarėsh nė njė bashkim tė vjetėr kryetarėsh.

“Unė e mohoj me neveri atė qė ai ka thėnė dhe me faktin tėrėsisht tė pavėrtetė se paska pasur njė ofertė nga PS. PS ka qenė e qartė qė nė krye tė herės kur ka vendosur tė ndėrtojė njė koalicion vlerash dhe bashkim qytetarėsh dhe jo njė aleancė mėkatarėsh nė njė bashkim tė vjetėr kryetarėsh”, vijoi Rama. /alsat/
avatar
gerrard

Numri i postimeve : 280
Reputation : 5
Points : 17515
Registration date : 02/02/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Rama: Nuk njohim zgjedhjet pa 9 kutitė e Fierit :: Komentet

avatar

Mesazh prej Mon Jul 06, 2009 9:38 pm nga ADMIN

Edhe sikur te gjitha keto vota te jene te fituara nga partia socialiste ,eshte shume paster qe Demokracia ka fituar ,por edhe nje here ky krere po tregon injorancen e tij ne sy te gjithe botes ,pra me falni per shprehjen por si i thome ne andej nga Malsia ky i flliqur po e tregon veten LEGEN

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Jul 06, 2009 10:04 pm nga gerrard

Jo jo, demokracia nuk ka fituar ende ne Shqiperi, nje vend qe nuk arrin te beje zgjedhje demokratike nuk ka demokraci. Mendoj se te pakten 2 deputet ju jane vjellur socialsteve.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Jul 07, 2009 11:08 am nga lidabica

Po pse socialistet vidhnin votat ne lushnje ,edhe me dhune bile,mos harroni Andis harasanin me karrike ne dore,sa s'i hapi koken komisionerit te djathte,LSI-se,le t'ja kthejne votat socialistet,LSI-se edhe ne Berat....More po keta ja kane vjedh jo si miu por si ariu,se keshtu jane mesu,por nuk ju eci me demokratet,Edhe me kutite e Fierit,i kane bere vete dallaveret ,e pate se ē'bene ne Fier qe s'ju eci,dhe tani pa turp dalin dhe dizinformojne shqiptaret.Atij Edi Rames po i digjet barku tani per ate djalin qe perdori dhune karshi Artistes deputetes,Raimonda Bulku,se paska humbur provimin,pasi eshte i ndaluar nda organet e drejtesise,njesoj si me nene Feridene ,edhe tani ky.Zgjedhjet edhe sikur...edhe sikur ta marrin edhe 1 deputet,socialistet,tashme kane mbaruar dhe nuk luan ndonje rol ai 1 deputeti.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Jul 07, 2009 4:50 pm nga ADMIN

gerrard shkruajti:Jo jo, demokracia nuk ka fituar ende ne Shqiperi, nje vend qe nuk arrin te beje zgjedhje demokratike nuk ka demokraci. Mendoj se te pakten 2 deputet ju jane vjellur socialsteve.
Dakort ,sa deputet kane demokratet tani se ndoshta po ju kthejme ata te dy qe sipas jush i kemi vjedhur Surprised Surprised Surprised Surprised Shocked Shocked Shocked

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Jul 07, 2009 4:55 pm nga ADMIN

Edvin Rama jo qe nuk ja don te miren popullit shqiptar ,por ai ka deshire percarje dhe lufte civile ne shqiperi vetem qe i vjen inade qe fitoj demokracia ,po keshtu jane mesuar keta socialistat e degjeneruar sepse te njejten gje bene edhe paraardhesit e tyre para 60 viteve kur kandidatet e partive te tjera ishin duke fituar Twisted Evil Crying or Very sad

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Jul 07, 2009 6:13 pm nga nardlushnja

Kush mendon se zgjedhjet ne shqiperi ishin te rregullta dhe demokratike eshte i genjyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jul 08, 2009 11:00 pm nga lidabica

Nderkombetaret i kane pergezuar m.gj.s. ka patur edhe parregullsira,pr a e pergjithshmja ka qene progres Very Happy

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jul 08, 2009 11:22 pm nga gerrard

Ka vite qe perdoren keto fraza monotone, keni bere progres por mbetet shume per te bere.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jul 10, 2009 11:27 am nga lidabica

Po se jane bere monotone ,si t'ja bejme Laughing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jul 10, 2009 6:07 pm nga nardlushnja

Ne disa momente ju jap te drejte.Shqiperia kurre nuk ka per tu bere nje komb demokratik sepse udhehiqet nga komuniste(dhe te eger fatkeqsisht.....me te eger nga enveri...sepse enveri thoshte mos me dil kundra dhe te vriste me plumb,ndersa keta edhe po tu vish pas avazit te vrasin...jo me plumb...se shpeton mire ,por me dhimbjen me te tmerrshme ....ate te urise.E kane futur popullin ne nje tynel pa fund ,pa drita dhe me e keqja ...me balte deri ne gju

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jul 10, 2009 7:20 pm nga ADMIN

nardlushnja shkruajti:Ne disa momente ju jap te drejte.Shqiperia kurre nuk ka per tu bere nje komb demokratik sepse udhehiqet nga komuniste(dhe te eger fatkeqsisht.....me te eger nga enveri...sepse enveri thoshte mos me dil kundra dhe te vriste me plumb,ndersa keta edhe po tu vish pas avazit te vrasin...jo me plumb...se shpeton mire ,por me dhimbjen me te tmerrshme ....ate te urise.E kane futur popullin ne nje tynel pa fund ,pa drita dhe me e keqja ...me balte deri ne gju

Nard une mendoj se je plotsisht gabim,shqiperia kurre nuk ka qene me mire se sot ,si nga ekonomija ashtu edhe nga bukuria ,mos shiko as nje gje tjeter vetem shiko vidiot e njerzeve ne kohen e MUNIZMIT dhe shiko televizorin tani se si ju duket fetyra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Jul 11, 2009 5:17 pm nga nardlushnja

Je ne amerik o porta dhe ke harruar urine.
Fabrika e letres lushnje dhe e lezhes sikur te punonte nuk do te arrinte dot te prodhonte shirit letre per te shkruar emrat e njerezve qe marrin buken me liste.Ti nuk i di keto gjera sepse mire ke qene ne kohe te Enverit dhe mire je tani me Obamen.
Sa per ekonomine .....edhe ai liderit yt i dashur Saliu deklaroi se jemi keq dhe me keq(na rrofshin tynelet me para borxh)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jul 15, 2009 4:44 pm nga lidabica

Ky Edi Rama une nuk e kuptoj pse po e zgjat kaq shume,sa e paska dash karrigen ky dreq,ore...Ende s'e ka marre vesh se ka humbur tashme Shocked

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jul 17, 2009 9:23 pm nga ADMIN

lidabica shkruajti:Ky Edi Rama une nuk e kuptoj pse po e zgjat kaq shume,sa e paska dash karrigen ky dreq,ore...Ende s'e ka marre vesh se ka humbur tashme Shocked
O lidabica po ky injorant nuk ka hallin e karriges por ka shpirtin e zi dhe nuk don ta lejojne ,popullin tone te ecin perpara ,lene se cfare thote nardlushnja kjo eshte ma se e vertete ,po e tregon tani gjarpri koken

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Jul 19, 2009 5:35 pm nga hashim_1

If someone in Gjilan and Kosovo looking for Zarija and Zivko
Cvetanovic, they can find them in Nish Radnička 17. They had butcher
shop in Gjilan during the 90's last century and steal some money from
Albanians. They escape after 1999 in Vranje, because old SUP Gjilan
removed to Vranje. After 2002 Cvetanovic's family removed to Nish
Radnička 17. They are Zarija and Zora parents, Zivko and Danijela
children. They very ugly and barbarian. Zarija also took a part in war
criminal on Kosovo.here is the picture of Zivko...
if you can't see here then copy/paste this link and you'll see this creature

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Jul 20, 2009 9:36 pm nga ADMIN

Po clidhje ka kjo o vella me temen Shocked

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi