ILIRIADA PORTAL

Lamtumirė "4 Dėshmorėve", Topi: Tė zbardhet ngjarja

Shko poshtė

08082009

Mesazh 

Lamtumirė "4 Dėshmorėve", Topi: Tė zbardhet ngjarja
Tiranė - Pėrcillen pėr nė banesėn e fundit katėr dėshmorėt e Atdheut, Altin Dizdari, Fatos Xhani, Sajmir Duēkallari dhe Kastritot Feska.
Vetė Presidenti Bamir Topi zhvilloi pas mesdite homazhe nė nderim tė katėr policėve tė rėnė nė krye tė detyrės njė ditė mė parė dhe mė pas, nė njė prononcim pėr mediat, deklaroi se “institucionet e specializuara duhet tė bėjnė zbardhjen e plotė tė kėtij momenti tragjik pėr tė dhėnė edhe njėherė mesazhin e fortė qė duhet tė vij nga ēdo institucion pėr vendosjen e ligjit nė ēdo lloj strukture tė shtetit shqiptar”.

Kreu i Shtetit ngushėlloi dhe njė herė familjarėt e punonjėsve tė policisė, Drejtues Fatos Xhani, kryeinspektorėt Kastriot Feskaj, Saimir Duēkollari dhe Altin Dizdari, tė cilėt ranė nė krye tė detyrės nė plazhin Iliria nė Durrės, nė pėrpjekje pėr kapjen e tė shumėkėrkuarit Dritan Dajti.

Ai shprehu gjithashtu "solidaritetin e plotė pėr forcat e rendit dhe pėr tė gjithė ata qė punojnė nė ēdo sekondė tė 24 orėshit pėr vendosjen e rendit nė ēdo qelizė tė vendit tonė".

Dita e sotme ėshtė shpallur Ditė Zie Kombėtare nga Kėshilli i Ministrave, ndėrsa katėr punonjėsit e policisė janė shpallur Dėshmorė tė Atdheut dhe do tė prehen nė Varrezat e Dėshmorėve nė Tiranė.

Homazhet nė nderim tė 4 policėve tė vrarė u zhvilluan nga ora 11:20-13:00 nė Pallatin e Kongreseve nė Tiranė.

Pėr mbi njė orė e gjysmė disa qindra qytetarė, personalitete tė larta tė shtetit, mes tė cilėve Kryeministri Sali Berisha, Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, pėrfaqėsues tė forcave politike etj, nderuan kujtimin dhe veprėn e 4 Dėshmorėve tė Atdheut.
start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23773
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi