ILIRIADA PORTAL

“Trafiku i organeve”, banorėt e Gurrės pėrzėnė KE-nė

Shko poshtė

11082009

Mesazh 

“Trafiku i organeve”, banorėt e Gurrės pėrzėnė KE-nė
Mat - Hetues tė Kėshillit tė Evropės janė bllokuar dy orė nga banorė tė fshatit Gurrė nė Mat teksa ishin nisur pėr tė hetuar akuzat e Serbisė nė lidhje me trafikun e organeve, sipas tyre tė kryer nga UĒK-ja.Pėrfaqėsuesit e KE-sė kanė hasur nė bllokimin e banorėve tė Gurrės tė cilėt kundėrshtojnė me forcė akuzat e qeverisė serbe pėr trafik organesh tė kryer nga ushtarėt e UĒK-sė nė njė banesė nė fshatin e tyre.

Nė vendngjarje ka mbėrritur menjėherė policia, porse nuk ka mundur tė "ēajė" rrethimin e banorėve pėr tua liruar rrugėn hetuesve drejt "shtėpisė sė damkosur". Pas kėsaj hetuesit e Kėshillit tė Evropės, tė cilėt udhėtonin me automjete te Ministrisė shqiptare tė Drejtėsisė, kanė qenė tė detyruar tė largohen nga fshati.

Akuzat e Del Pontes

Sipas akuzatorėve (qeveria serbe dhe Carla del Ponte) bėhet fjalė pėr serbė tė Kosovės, tė mbajtur tė burgosur, qė u zhdukėn gjatė apo pas bombardimeve tė vitit 1999.

Sipas kėtyre burimeve njė numėr i pacaktuar trupash janė trafikuar nė Shqipėri.

Gjykatėsja Del Ponte nė librin e saj “The Hunt” tė botuar nė Itali i mėshon kėtyre rasteve. Pėr kėtė qeveria e Kosovės ka reaguar ashpėr duke hedhur poshtė ēdo akuzė.

“Disa hetues tė UNMIK dhe gazetarė kanė zbuluar shtėpinė nė Burrel (pikėrisht banesa nė fshatin Gurrė) ku bėheshin kėto operacione”, bėn tė ditur gjykatėsja Del Ponte.

“Hetuesit gjetėn pajisje mjekėsore tė pėrdorura gjatė operacioneve si dhe shenja gjaku nė muret e shtėpisė dhe nė dysheme”, rrėfen ajo.

Mė pas Del Ponte shton se kėto hetime u mbyllėn sepse po bėheshin gjithnjė e mė tė vėshtira, thuajse tė pamundura.
Start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23788
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

“Trafiku i organeve”, banorėt e Gurrės pėrzėnė KE-nė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue Aug 11, 2009 6:10 pm nga nardlushnja

Mire eshte te hetohet gjithcka.Te gjitha krimet qe jane bere kundrejt njerezve dhe nga kushdo pale.Me sa dime bota e denoi genocidin dhe gjenoktonine qe bene serbet kosovareve.Pse duhet ti ndalojme tani ata qe te bejne hetimet e tyre??????
Ne qofte se nuk kane bere gje keta njerez pse kane frike dhe u presin rrugen?????
Lerini te bejne hetimet e tyre....dhe mos harroni se trafiku i organeve eshte krimi me i shemtuar qe njeh njerezimi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Aug 11, 2009 7:11 pm nga ADMIN

nardlushnja shkruajti:Mire eshte te hetohet gjithcka.Te gjitha krimet qe jane bere kundrejt njerezve dhe nga kushdo pale.Me sa dime bota e denoi genocidin dhe gjenoktonine qe bene serbet kosovareve.Pse duhet ti ndalojme tani ata qe te bejne hetimet e tyre??????
Ne qofte se nuk kane bere gje keta njerez pse kane frike dhe u presin rrugen?????
Lerini te bejne hetimet e tyre....dhe mos harroni se trafiku i organeve eshte krimi me i shemtuar qe njeh njerezimi
Jam plotsisht dakort

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Aug 11, 2009 8:28 pm nga bulqizaku

e deboi me llafe po jo me vepra
jan zhduk 2000 kosovar kerkush se lu as gishtin e vogel
mos na u hiqni ma katolik se papa
meret vesh di gjith kjo pune bohet me sabotu njoftjen e Kosoves si shtet ene bota e di po ju pelqe me i bo presion Kosoves ene Shqipnis

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Aug 11, 2009 9:35 pm nga ADMIN

bulqizaku shkruajti:e deboi me llafe po jo me vepra
jan zhduk 2000 kosovar kerkush se lu as gishtin e vogel
mos na u hiqni ma katolik se papa
meret vesh di gjith kjo pune bohet me sabotu njoftjen e Kosoves si shtet ene bota e di po ju pelqe me i bo presion Kosoves ene Shqipnis

Atehere ne qofte se puna eshte keshtu ,ata kan meritua hu shpines jo vetem me i largua nga fshati

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Aug 11, 2009 10:08 pm nga bulqizaku

Atehere ne qofte se puna eshte keshtu ,ata kan meritua hu shpines jo vetem me i largua nga fshati
aaaaa kshu po Laughing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi