ILIRIADA PORTAL

Nis Kongresi i PS-sė; Ruēi: Zgjedhjet u manipuluan

Shko poshtė

29082009

Mesazh 

Nis Kongresi i PS-sė; Ruēi: Zgjedhjet u manipuluan
Tiranė –Ka nisur kongresi i Jashtėzakonshėm i Partisė Socialiste, nga ku ėshtė denoncuar rrėnimi i procesit zgjedhor.
Gramoz Ruēi, kryetari i Asamblesė Kombėtare ka mbajtur njė fjalim para rreth 1500 delegatėve, ku ka radhitur arsyet se pse zgjedhjet janė tė manipuluara dhe pse ky proces ėshtė i deformuar. Ai theksoi se Shqipėria ėshtė vendi i fundit nė Rajon, ndėrsa ka theksuar se zgjedhjet ishin jo tė lira dhe pa standarde.

“Nė zgjedhjet, nuk ishim pėrballė Partisė Demokratike. Duhet tė gjejmė pėrgjegjėsitė pėr zgjedhjet. Partia Socialiste ėshtė e hapur pėr idetė progresistė”, theksoi ndėr tė tjerash Ruēi. Sipas tij, zgjedhjet janė tė manipuluara dhe qeveria e dalė prej tyre ėshtė ilegjitime. Kongresi i Jashtėzakonshėm i PS-sė ėshtė ēelur me njė material filmik, nga ku pretendohet se janė regjistruar abuzimet gjatė zgjedhjeve.

Sipas materialit nė fjalė, disa ditė para se tė zhvilloheshin votimet janė liruar shumė tė burgosur. Problem pėr Partinė Socialiste ishin edhe mungesa e listave tė zgjedhėse. Ndėrkohė, edhe gjatė votimeve janė vėnė re njė sėrė parregjullsishė tė tjera. Kongresi po vijon punimet me dyer tė mbyllura pėr mediat.
Standart
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23783
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Nis Kongresi i PS-sė; Ruēi: Zgjedhjet u manipuluan :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sat Aug 29, 2009 7:57 pm nga ILIRI

Tiranė –Kongresi i Jashtėzakonshėm i Partisė Socialiste ka mbyllur punimet e ditės sė sotme. Pėrfundimisht nė garėn pėr kreun e partisė, janė tre kandidatė, Edi Rama, kryetar nė detyrė, Arben Malaj, deputet i kėsaj partie si dhe Maqo Lakrori, njė eksponent i vjetėr nė Partinė Socialiste.

Votimet pėr pėrzgjedhjen e kryetarit tė ri tė kėsaj partie do tė zhvillohen mė 26 shtator. Mbyllja e kongresit, erdhi pasi tre kandidatėt paraqitėn para 1500 delegatėve programin e tyre.
start

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi