ILIRIADA PORTAL

Shulz mesazh Metės: LSI nė Qeveri, shenjė e mirė pėr shqiptarėt

Shko poshtė

06092009

Mesazh 

Shulz mesazh Metės: LSI nė Qeveri, shenjė e mirė pėr shqiptarėt
Grupi i Aleancės Progresiste tė Socialistėve dhe Demokratėve nė Parlamentin Evropian, Martin Shulz, pėrshėndet pjesėmarrjen e LSI-sė nė qeverinė e re. “Para sė gjithash dua t’ju falėnderoj pėrzemėrsisht pėr pjesėmarrjen e suksesshme nė Qeverinė shqiptare. Unė uroj nga zemra qė ju tė mund tė pėrmbushni aspiratat politike tė bashkėqytetarėve dhe bashkėqytetareve tuaj”, shprehet Shulz. Pėr europarlamentarin njė bashkėqeverisje e tillė ėshtė njė shenjė e mirė pėr tė ardhmen e vendit. “Pėr ne tė gjithė nė Evropė, do tė jetė njė shenjė e mirė qė Shqipėria tė perfeksionojė bindshėm rrugėn e saj drejt njė tė ardhme paqėsore dhe qė njerėzit tė mund tė shikojnė njė Shqipėri me njė tė ardhme tė qartė e tė sigurt”, shprehet Shulz nė pėrshėndetjen e tij. Europarlamentari shprehu mbėshtetje pėr kėtė koalicion qeverisės. “Me shumė kėnaqėsi unė ju mbėshtes me tė gjitha forcat e mia dhe me gėzim shpreh besimin pėr bashkėpunimin tuaj tė mirė me Evropėn dhe pėr Evropėn”, u shpreh europarlamentari. Martin Shulz ka ndjekur nga afėr zhvillimet politike nė Shqipėri dhe kryesisht ato tė partive tė majta. Shulz ka shprehur qėndrimin e tij kritik pėr reformėn zgjedhore, e cila sipas tij duhej tė zhvillohej nė njė debat tė gjerė me tė gjithė aktorėt politikė. Ai madje ka qenė protagonist nė bashkimin e partive tė majta nė zgjedhje. Kreu i LSI-sė pak kohė mė parė ėshtė shprehur se Martin Shulz ka shprehur vullnetin pėr tė negociuar me Edi Ramėn qė tė bashkėpunojė me LSI-nė. Sipas Metės, Rama e ka refuzuar ftesėn duke i lėnė kėto dy parti tė majta larg bashkėpunimit parazgjedhor.
Panorama
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23773
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi